اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
کد خبر: ۲۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۲ تير ۱۴۰۰ - 03 July 2021
وزیر فرهنگ و ارشاد:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین پروتکلی برای حفظ جان و سلامت خبرنگاران در مأموریت‌ها خبر داد و گفت: امیدواریم این دستورالعمل تا پایان همین دولت تدوین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.
شیوه‌نامه‌ای برای حفظ سلامت خبرنگاران در ماموریت‌ها تدوین می‌شودبه گزارش سرویس فرهنگی عصرپرس از خانه ملت، سید عباس صالحی درباره حادثه تلخ دلخراش مرگ خبرنگاران محیط زیستی،  گفت: کمیته‌ای در راستای این اتفاق تلخ و سوزناک تشکیل شد که نهادهای متفاوتی از قبیل دستگاه‌های خبری در آن حضور دارند و چند موضوع را پیگیری می‌کنند که یکی از وظایف آنها تهیه دستورالعملی برای اعزام خبرنگاران در سفرهای ماموریتی دستگاه‌های اجرایی است.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: باید الزامی برای حضور خبرنگاران در ماموریت‌ها توسط هر دستگاهی با رعایت پروتکل‌های تعیین شده صورت پذیرد و اقدامات اولیه آن در حال انجام است. امیدواریم در همین دولت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها هرچه سریع‌تر فراهم شود و فرایند ابلاغ نیز انجام گیرد.

صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیش از این چنین پروتکلی برای حفظ جان و سلامت خبرنگاران وجود داشته است یا خیر، گفت: تاکنون قوانین نانوشته شده در این راستا بوده اما مکتوب وجود نداشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: