اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
کد خبر: ۱۹۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - 28 July 2020
در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
چهار پروژه صنعت آب و برق به ارزش ۳۳۷ میلیارد تومان در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا چهارشنبه در استان چهار محال و بختیاری به بهره‌برداری می‌رسد.
بهره‌برداری از 4 پروژه صنعت آب و برق در استان چهار محال و بختیاریبه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه‌های افزایش ترانس 400/132 کیلوولت لردگان و خطوط 4 مداره و 2 مداره لردگان، فلارد و پتروشیمی اوره و تعویض ترانسفورماتور پست 63/20 کیلوولت فرادنبه، نیروگاه DG بروجن با ظرفیت نامی ۴ مگاوات و توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و برق‌رسانی به روستاها در بخش برق و تصفیه‌خانه فاضلاب لردگان با حضور "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون آب و آبفای وزیر نیرو و "محمدحسن متولی زاده" مدیرعامل توانیر به بهره‌برداری می‌رسد.

برای این پروژه‌ها که در طول سال‌های ۸۸ تا ۹۸ اجرایی شده‌اند، در مجموع ۳۳۷ میلیارد تومان از منابع دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هزینه شده است که از این مجموع ۱۹۳ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

در پروژه‌های صنعت برق، 2 دستگاه ترانسفورماتور 400/132 به ظرفیت 300 مگاولت آمپر، 230 کیلومتر مدار و 495 برج، ۱۰۷ کیلومتر بهینه‌سازی و 107 کیلومتر عملیات توسعه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار و افزایش ظرفیت شبکه انجام و به ۵ روستا برق‌رسانی نیز شده است.

تصفیه‌خانه فاضلاب لردگان نیز به ظرفیت 6 هزارمترمکعب در شبانه‌روز از نوع لجن فعال بوده که در آن ۹۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و ۱.۲ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.

این تصفیه‌خانه که ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد با هدف ارتقای بهداشت عمومی و امکان استفاده مجدد پساب اجرا شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: