اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۱۸۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 29 June 2020
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس خبرداد:
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: با انسداد 13 حلقه چاه غیرمجاز، از خروج 1130 متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
انسداد 13 حلقه چاه غیرمجاز آب در تهرانبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، راما حبیبی با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی 13 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  455 متر و با دبی 11.1 مترمکعب در روز مسدود شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: در بخش آب‌های زیرزمینی، 20 مورد کنترل و بهره برداری صورت گرفت، همچنین نیز با پیگیری‌های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.نام:
ایمیل:
* نظر: