اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
کد خبر: ۱۶۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - 06 February 2020
همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان فارس؛
با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فارس ، عملیات اجرایی ۱۸۰۰ واحد مسکن طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس آغاز شد.

عملیات اجرایی ۱۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن آغاز شد

به گزارش عصرپرس از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات ۱۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس(۱۲۰۰ واحد در لارستان و ۶۰۰ واحد در فارس) گفت: ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور تا سال ۱۴۰۰ به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.

وی افزود: در طرح اقدام ملی تولید مسکن اتفاق های بسیار خوبی افتاده است. اولاً کل زمین هایی که برای این طرح انتخاب شده زمین های مرغوب است یعنی زمینهایی است که در بافت شهر قرار دارد و از تاسیسات زیربنایی و خدمات شهری برخوردار است.

محمد اسلامی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که در این طرح وجود دارد اینکه سهم مردم در آن حداکثر است و در خیلی از شهرها زمین را بر اساس ثبت نامی که انجام دادیم و تشخیص داده شده که افراد واجد شرایط هستند زمین را به صورت فردی و گروهی به آنها خواهیم داد که خودشان با نظارت سازمان های نظام مهندسی در استان ها ساختمان های خود را احداث کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موارد فوق افزود: از این طریق یک نهضت خانه سازی در کشور شکل گرفته و امیدواریم شتاب بیشتری بگیرد.

وی گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر این طرح بر عهده بنیاد مسکن و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر دستگاه ها و شرکت های گوناگون طرف قرارداد ما هستند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: