اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
کد خبر: ۱۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ - 13 January 2020
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران اعلام کرد:
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران با اشاره به مصرف غیرمجاز ۲ درصد از کل آب تهران گفت: سالانه ۳۰ میلیون مترمکعب آب در این استان به‌صورت غیرمجاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف غیرمجاز سالانه ۳۰ میلیون مترمکعب آب در استان تهرانبه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، محمدرضا کرمی‌نژاد معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران اعلام کرد: میانگین تعداد انشعاب‌های غیرمجاز در این استان سالیانه ۱۲ هزار رشته است.

به گفته کرمی‌نژاد این انشعاب‌ها بیشتر در شهرهای پیرامون استان و در امور ساخت و سازهای غیرمجاز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز شناسایی و به شبکه آب این استان پیوسته است، افزود: ۱۲ هزار انشعاب غیرمجاز دیگر نیز شناسایی شده و تمامی واحدهای مربوط این شرکت بسیج شده‌اند تا این کار به نتیجه برسد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران با اشاره به اینکه انشعاب‌های غیرمجاز آب به تاسیسات آبرسانی خسارت وارد می‌کند، گفت: این انشعاب‌ها باعث آلودگی شبکه توزیع، شکستگی، کاهش فشار آب در شبکه و ترویج اسراف آب بین سایر مشترکان می‌شود.

وی تاکید کرد: در صورت مشاهده انشعاب غیرمجاز، این انشعاب از مدار خارج شده و به شبکه شهری متصل می‌شود.

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران اضافه کرد: سالانه یک میلیارد و ۴۱۶ میلیون مترمکعب آب در استان تهران تصفیه می‌شود که حدود ۲۵ درصد حجم کل آب کشور را شامل می‌شود.

به گفته کرمی‌نژاد در روزهای اوج مصرف (تابستان) حدود ۵۲ هزار لیتر در ثانیه در استان تهران آب مصرف می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: