اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۱۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - 01 December 2019
هاشمی:
محسن هاشمی با اشاره به تکرار مکرر آلودگی هوای تهران بر لزوم تقویت سیستم حمل ونقل عمومی تاکید کرد.

سیستم حمل و نقل عمومی تهران باید تقویت شود

به گزارش عصرپرس، محسن هاشمی در یکصدو هفتادو نهمین جلسه شورا با اشاره به آلودگی این روزهای هوای تهران گفت: روزهای گذشته را در حالی سپری کردیم که آلودگی هوایی تهران به مرحله ناسالم برای تمامی گروهها رسید و تهران را به عنوان یکی از آلوده ترین شهرهای جهان، ثبت کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با یادآروی این موضوع که بخشی از موضوع آلودگی هوا، وابسته به شرایط جوی و باد وبارندگی است که در اختیار انسان نیست گفت: اما بخشی نیز وابسته به میزان تولید آلاینده است که مستقیما در اختیار وکنترل ماست.

وی افزود: در شرایط فعلی دو منبع اصلی برای آلایندگی هوای تهران وجود دارد، نخست تولید انرژی گرمایشی بوسیله گاز طبیعی و گازوئیل در منازل و ادارات و دوم سوخت خودروهای نقلیه.

محسن هاشمی در تشریح در موضوع تولید انرژی گرمایشی در شهر اظهار داشت: اول ما باید توجه داشته باشیم که تولید انرژی گرمایی در شهرها بوسیله سوختهای فسیلی اقدامی غیراصولی، غیر ایمن و غیربهره ور است و تمامی شهرهای توسعه یافته جهان، انرژی گرمایشی را بوسیله برق در شهرها تولید می کنند و برای تولید برق از انرژی فسیلی یا هسته ای ویا سایر روشهای استفاده می کنند، لوله کشی شاهرگی و مویرگی گاز طبیعی در شهر، تهران و سایر شهرهای کشور را بر روی بمبی بالقوه و آلاینده ای بالفعل قرار داده است که بایست در برنامه ای دراز مدت، فرایند تبدیل انرژی گرمایشی شهری در کشور حتما صورت گیرد.

رییس شورای شهر تهران گفت: البته وزارت نفت معتقد است که دوبار تبدیل انرژی فسیلی به برق و برق به گرما راندمان آن را کاهش می دهد که مدیریت شهری باید درباره این موضوع بررسی دقیق را انجام داده وتصمیم بگیرد.

وی در موضوع نقش خودروهای در آلایندگی هوا، نیز افزود: با وجود تکرار مکرر لزوم تقویت سیستم حمل ونقل عمومی تهران، متاسفانه هنوز اقدامی اجرایی صورت نگرفته است و متاسفانه باید گفت طی سی سال سپری شده از پایان جنگ، وضعیت حمل ونقل عمومی تهران در بدترین شرایط قرار دارد و اگر بسرعت راجع به این موضوع اقدامی عاجل از سوی دولت وشهرداری صورت نپذیرد، وضعیت از شرایط فعلی بمراتب بدتر خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: سیستم حمل ونقل عمومی تهران باید در شرایطی باشد که نه تنها شهروندان فاقد خودرو از آن به آسانی استفاده کنند، بلکه دارندگان خودروی شخصی نیز استفاده از حمل ونقل عمومی را به جهت سرعت و سهولت آن ترجیح دهند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: