اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۱۵۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - 31 October 2019
وزیر صنعت، معدن و تجارت
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان گفت: از آغاز دور جدید تحریم‌ها هیچ واحد تولیدی در زنجان تعطیل نشده است.

افزایش بیش از ۱۶ درصدی جواز تاسیس در سال ۹۸

به گزارش عصرپرس، رضا رحمانی افزود: جنگ اقتصادی به همراه جنگ روانی است که حتماً شرایط و اقتضائات خاص خود را دارد.

وی با اشاره به توضیحات استاندار زنجان در خصوص آمار صنعتی این استان و اینکه از آغاز تحریم های اخیر در استان زنجان واحدی تعطیل نشده است، ادامه داد: این نشانه همدلی و همراهی مردم و مسئولان است و اینکه استان زنجان جایگاه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به تعداد جواز تاسیس‌های صادره در 7 ماه نخست امسال اضافه کرد: در این مدت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته صدور جواز تاسیس در کشور ۱۶.۷ درصد افزایش داشته است که این آمار در زنجان ۴۴ درصد بوده که بالاتر از میانگین کشوری بوده و نشانگر علاقه‌ مردم به سرمایه‌گذاری است.

رحمانی تصریح کرد: این آمار در خصوص پروانه های بهره برداری صادره در 7 ماه اول سال ۹۸ نسبت به ۹۷ در کشور 8 درصد افزایش داشته که در زنجان ۲۳ درصد بوده است.

وزیر صمت گفت: در استان زنجان ۳۱۵ طرح بالای ۶۰ درصد وجود دارد که این نشان می‌دهد در این استان روند خوبی در حوزه سرمایه گذاری صنعتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان دو شهرستان محروم مورد توجه ویژه است، گفت: ظرفیت‌های استان بررسی می‌شود همچنین در مناطق داراری معادن امکان هزینه در خدمات عمومی وجود دارد که تدابیری برای این هزینه‌کرد باید اندیشیده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه علاقه‌مندی به واردات مغایر با نظر مقام معظم رهبری و سیاست دولت است، عنوان کرد: تا وقتی کالاها در کشور به حدی کافی و با کیفیت وجود داشته باشد نباید واردات انجام شود، در حال حاضر واردات یک هزار و ۵۲۴ ردیف کالا در کشور ممنوع شده است.

رحمانی در پایان تصریح کرد: در صورت تولید هر کالایی به اندازه تامین نیاز کشور، واردات آن ممنوع و یا اعمال مدیریت خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: