اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
کد خبر: ۱۵۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۲ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - 07 September 2019
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، تمرکز بر مرزهای شرقی، توسعه اقدامات اطلاعاتی و مبارزه بی امان با باندها بزرگ و شبکه های اصلی قاچاق مواد افیونی را جزو اولویت های این ستاد برشمرد و گفت: نیروی انتظامی پیشانی و خط مقدم این اقدامات است.

ناجا، پیشانی و خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است

به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار اسکندر مؤمنی در حاشیه بازدید از کشفیات موادمخدر پلیس استان اصفهان به خبرنگاران گفت: بیش از 70 درصد کشفیات ما در 5 ماهه اول امسال مربوط به 6 استان حاشیه مرزهای شرقی کشور و 30 درصد مابقی مربوط به سایر استان ها بودند و بنابراین اولویت اول ما تمرکز بر استان های حاشیه مرزهای شرقی است تا نگذاریم از این مناطق مواد افیونی داخل کشور شوند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون در زمینه کشف مواد مخدر اقدامات خوبی صورت گرفته اظهار داشت: امسال 400 تن انواع مواد مخدر کشف شده که 70 درصد آن مربوط به 6 استان مرزی بوده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور توسعه و گسترش اقدامات اطلاعاتی را اولویت دوم ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور عنوان کرد و گفت: در این زمینه هم امسال اتفاقات خوبی رخ داده به طوری که درصد کشف اطلاعاتی مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

سردار مؤمنی، مبارزه با باندهای بزرگ و شبکه های اصلی و مافیایی قاچاق مواد مخدر را سومین اولویت برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی، پیشانی و خط مقدم اجرای این اولویت ها است و تمام توان، امکانات و تجهیزات روز خود در این خصوص به کار بسته است.

وی با بیان اینکه کنترل و نفوذ کمی در داخل افغانستان وجود دارد، بیان کرد: براساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده تولید مواد مخدر در 20 سال گذشته یعنی از زمانی که کشورهای فرا منطقه ای در این کشور مستقر شدند حدود 5 برابر شده و این موضوع، تهدیدی جدی برای ما که همسایه این کشور هستیم، محسوب می شود.

سردار مؤمنی، تصریح کرد: البته ما کوتاه نیامده ایم و از طریق وزارت خارجه و ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشنهادهایی را در خصوص تغییر الگوی کشت و کشت جایگزین و همچنین در زمینه بحث معیشت مردم افغانستان به سازمان ملل ارائه کرده ایم و شدیداً پیگیر این موضوعات هستیم و تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا هم از داخل کشور و هم از رایزنی های سیاسی کمی از دغدغه مردم در خصوص این پدیده خانمانسوز بکاهیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به رشد کشفیات مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان، عملکرد این فرماندهی را بسیار مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: مجموعه پلیس استان اصفهان علاوه بر موفقیت در برخورد با باندها و شبکه های قاچاق در زمینه اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز گام های خوبی برداشته است.

وی اجرای طرح "کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها" موسوم به طرح "کام" توسط فرماندهی انتظامی استان اصفهان را نیز طرحی بسیار مثبت و دارای اثرگذاری بسیار بالا عنوان کرد و اظهار داشت: ریشه کن کردن اعتیاد از طریق توجه ویژه به مناطق حاشیه ای و رسیدگی به وضع معیشت و رفاه اجتماعی ساکنان این مناطق است که البته نیازمند همکاری و همراهی مردم، مسئولان و خیران در این عرصه هستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: