اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
کد خبر: ۱۴۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - 31 August 2019
در مرداد صورت گرفت؛
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ، گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد 38 حلقه چاه غیر مجاز، از برداشت سالانه حدود 730 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

انسداد 38 حلقه چاه غیرمجاز در تهرانبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، علیرضا نیکنام مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی، همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 38 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  1222 متر و با دبی 36.9  لیتر برثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 730 هزار متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: در همین مدت در بخش آب‌های زیرزمینی، 35 حکم قضایی اجرا شده و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 21 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: