اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۱۴۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۲ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - 03 August 2019
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه اندازی سامانه سمات را اقدامی مناسب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون ١٢٠ پروژه در سامانه سمات ثبت شده است.

خبرنگار: مهدی افشارصالحی: ١٢٠ پروژه در سامانه سمات ثبت شده است

به گزارش عصرپرس، عباس صالحی در پنجاه و دومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی با اشاره به روند راه اندازی سامانه سمات (سامانه مدیریت امور تبلیغی ترویجی قرآنی کشور)، گفت: این اقدام از چند جهت اقدام مناسبی است. بخش الکترونیک آن یکی از این جهات است که دستگاه ها به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و نظرات کمی و کیفی کمیسیون نیز بر اقدامات و فعالیت های قرآنی سریع تر انجام می شود.

وی افزود: بخش شفافیت یکی دیگر از جهات مثبت این سامانه است. به این معنا که جامعه قرآنی در مقابل تعهداتی که دارد شفاف عمل می کند. هر اندازه فعالیت های خود را در معرض دید قرار دهیم به همگرایی، هم افزایی و نقطه های ارتباطی مشترک میان دستگاه ها نزدیک تر می شویم.

صالحی در عین حال تصریح کرد: تاکنون قریب به ١٢٠ پروژه در این سامانه ثبت شده است و در آن دستگاه های مختلف قدرت ارتباطی و نقطه های مشترک همکاری با یکدیگر را پیدا می کنند و فرصت های هم افزایی را در این میان می توان یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سامانه سمات نقطه ای را به وجود می آورد که در حوزه هایی بر قدرت هم گرایی و توان افزایی دستگاه ها در حوزه های قرآنی می افزاید.

در ابتدای این جلسه عبدالهادی فقهی زاده با اشاره به ضرورت بارگذاری فعالیت های و پروژه های قرآنی اعضای کمیسیون در سامانه سمات گفت: از۲۰ عضو کمیسیون فعالیت های عضو سازمانی تاکنون ١٢ عضو پروژه های قرآنی خود را در این سامانه ثبت و بارگذاری کرده اند و ضرورت دارد دیگر اعضا نیز هر چه سریع تر فعالیت های خود را در این سامانه ثبت کنند.

وی افزود: پروژه ها باید عملیاتی و ملموس باشد و تقویت بخش نظارتی و حفظ برخط بودن هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

در بخش دیگری از این جلسه فدوی گزارشی از روند بررسی برنامه جامع مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران ارائه داد.

در ادامه دستور دیگر جلسه مبنی بر بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ستاد نشر و تبلیغ پیام رهبری در نامه به جوانان کشورهای غربی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: