اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در قم
از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود؛

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در قم

مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) و بزرگداشت قیام پانزدهم خرداد امروز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار سلطان عمان:

گسترش روابط ایران و عمان به نفع هر دو کشور است

رهبرمعظم انقلاب اسلامی روابط ایران و عمان را روابطی دیرینه و ریشه‌دار و خوب خواندند و گفتند: ما معتقدیم گسترش روابط دوکشور در همه زمینه‌ها، به نفع هر دو طرف است.
سلطان عمان با رهبر انقلاب دیدار کرد

سلطان عمان با رهبر انقلاب دیدار کرد

«هیثم بن طارق آل‌سعید» پادشاه عمان که به دعوت رسمی رئیس جمهور کشورمان به تهران سفر کرده است، امروز - دوشنبه - با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

رهبر معظم انقلاب ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل سخنرانی می‌کنند

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) گفت: روز ۱۴ خرداد از ساعت ۸ صبح مراسم بزرگداشت امام راحل به طور رسمی در حرم مطهر آغاز می‌شود و سپس شاهد و مستمع سخنرانی رهبر معظم انقلاب خواهیم بود.
سرافراز وارد مجلس شدید، سرافراز خارج شوید
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی:

سرافراز وارد مجلس شدید، سرافراز خارج شوید

رهبر انقلاب با تأکید بر به سرانجام رساندن کارهای بزرگ مجلس در سال آخر همچون برنامه هفتم، پیگیری شعار سال، نهایی کردن لوایح نیمه‌کاره و جبران خلأها و قصورها، خطاب به نمایندگان گفتند: سرافراز وارد مجلس شدید، ان‌شاءالله سرافراز از مجلس خارج شوید.
نمایندگان مجلس چهارشنبه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

نمایندگان مجلس چهارشنبه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی صبح فردا با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
قدردانی مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه از رهبر معظم انقلاب

قدردانی مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه از رهبر معظم انقلاب

در این بیانیه آمده است: دستگاه دیپلماسی براساس رویکرد دولت مردمی، بر آن است تا با جذب و تربیت نیروی جوان متعهد، انقلابی و مجهز به دانش دیپلماسی و همزمان بهره‌مندی از تجربیات غنی و توان کارشناسی وزارت امور خارجه،‌ برای صیانت از منافع ملی و حقوق ایرانیان در سراسر جهان بیش از پیش کوشا باشد.
با حکم رهبر انقلاب

شمخانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور سیاسی رهبری شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حکمی آقای علی شمخانی را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاورت سیاسی رهبری منصوب کردند.
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران

پرهیز از دیپلماسی التماسی، لزوم تعاملات خردمندانه و انعطاف با حفظ اصول

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پردازش معنای سه کلیدواژه «عزت، حکمت و مصلحت» در مقوله سیاست خارجی، گفتند: «عزت»، نفی «دیپلماسی التماسی چه در کلام و چه در محتوا» و پرهیز از چشم دوختن به حرف و تصمیم مقامات کشورهای دیگر است.
حج، میقاتی بین‌المللی و میعادی جهانی با منافع متعدد دنیوی و اخروی
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج؛

حج، میقاتی بین‌المللی و میعادی جهانی با منافع متعدد دنیوی و اخروی

رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه جهانی و فراسرزمینی به حج را مسئله‌ای اساسی برشمردند و با اشاره به ضرورت اطلاع از مسائل دنیا و اوضاع ملت‌های مسلمان، افزودند: ایام حج فرصت مغتنمی برای آشنایی واقعی با ملت‌ها و مسائل جهانی است تا خبرهای دروغ رسانه‌ها انسان را از واقعیات جهان دور و گمراه نکند.
صفحه  از ۳۳
به روایت تصویر
تازه ها