اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸

وزیر کشور:امروز جمهوری اسلامی به یک نقطه کانونی در منطقه تبدیل شده است

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی به یک نقطه کانونی در منطقه تبدیل شده است گفت:بعد از همه تلاش ها و توطئه ها علیه جمهوری اسلامی ایران، یکی پس از دیگری تلاش دارند روابطشان را با جمهوری اسلامی برقرار کنند، البته شیطان بزرگ هنوز مقاومت می کند اما بدانید در بسیاری از مقاطع تسلیم ملت بزرگ، قوی و با ایمان ایران شده است.
در دیدار اعضای کنگره بزرگداشت شصتمین سالروز قیام ۱۵ خرداد مطرح کرد:

تاکید رئیس‌جمهور بر تبیین خدمات نظام و انقلاب اسلامی از تریبون‌های مختلف

رئیس جمهور توجه دادن مردم و افکار عمومی به ویژه نسل جوان به نقطه تحول و کانونی ۱۵ خرداد را از وظایف ستاد کنگره ملی بزرگداشت ۱۵ خرداد عنوان کرد و بر ضرورت تبیین خدمات و اقدامات صورت گرفته به نام نظام و انقلاب اسلامی، از تریبون‌های مختلف تاکید کرد.

ساعت شروع کار ادارات از ۱۶ خرداد بدون استثنا ۶ صبح است

سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد: ساعت شروع به کار ادارات دولتی از ۱۶ خرداد بدون استثنا ۶ صبح است.
نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان؛

رئیسی: سیاست ایران در منطقه ایجاد و تقویت صلح، ثبات و امنیت است

رئیس جمهور با اشاره به مشکل کم‌آبی به عنوان معضل مشترک کشورهای منطقه اظهار داشت: اگر کشورهای منطقه در این عرصه همکاری و تعامل سازنده‌ای، مشابه همکاری مثال‌زدنی ایران و ترکمنستان برای مدیریت موضوع آب‌های مشترک با ساخت سد دوستی داشتند، مشکلات در این زمینه کاهش می‌یافت.
در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت؛

تصویب آیین‌نامه نحوه جذب دانش‌آموختگان برگزیده بنیاد ملی نخبگان

اساسنامه جایزه ملی و بین‌المللی گوهرشاد با موضوع «زیست عفیفانه و ترویج حجاب» و آیین‌نامه نحوه جذب دانش‌آموختگان برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان از سوی اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
در حضور آیت الله رئیسی و قربانقلی بردی محمداف؛

امضای 5 سند همکاری میان تهران و عشق‌آباد

مقامات عالی‌ رتبه ایران و ترکمنستان در حضور رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان ۲ سند همکاری و ۳ یادداشت تفاهم در زمینه‌های مختلف امضا کردند.

تأکید رئیس جمهور بر ضرورت تقویت مسیرهای بین منطقه ای

رئیس جمهور در در دیدار با دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) ضمن اعلام آمادگی برای انتقال و اشتراک تجربیات جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه، علم و فناوری، توسعه اقتصادی و مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته به کشورهای عضو سیکا بر ضرورت تقویت کریدور های بین منطقه ای تأکید کرد.

توافق‌نامه امنیتی ایران و عراق نقشه راه ایجاد امنیت پایدار در مرز‌ها است

مشاور امنیت ملی عراق که به تهران سفر کرده است، صبح امروز با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.
لایحه حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در هیات دولت

لایحه حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در هیات دولت

سخنگوی دولت از تصویب لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور در کمیسیون سیاسی دولت خبر داده است؛ لایحه‌ای که علاوه بر حمایت، بر جلب مشارکت ایرانیان در توسعه و پیشرفت کشور تاکید دارد.
با موافقت سران قوا؛

اختیارات بانک مرکزی برای تعیین تکلیف موسسات مالی یکسال تمدید شد

تمدید یکساله اختیارات بانک مرکزی برای تعیین تکلیف برخی موسسات مالی و اختیارات این بانک برای مدیریت نوسانات بازار ارز از جمله موضوعات جلسه شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود.
صفحه  از ۲۵۵
به روایت تصویر
تازه ها