اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۱
همکاری با کشورهای همسایه و مستقل گسترش می‌یابد
آیت‌الله رئیسی:

همکاری با کشورهای همسایه و مستقل گسترش می‌یابد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سفر به پاکستان و سریلانکا از قبل برنامه‌ریزی شده بود، گفت: برگزاری سفر در این مقطع این پیام را به منطقه و جهان داد که جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است که هم می‌تواند از جایگاه اقتدار و عزت سخن خود را با دشمنان بیان کند و هم ارتباط خود را با دوستان تداوم و تحکیم بخشد.

تشریح مصوبات جلسه هیات وزیران از زبان سخنگوی دولت

سخنگوی دولت مصوبات جلسه امروز هیات وزیران را که به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به دلیل سفر آیت الله رییسی به سریلانکا تشکیل شد را تشریح کرد.
معاون اول رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

دستگاههای ذیربط مراقبت کنند تا اخلالی در برگزاری کنکور سراسری رخ ندهد

محمدمخبر با اشاره به برگزاری کنکور سراسری روز هفتم اردیبهشت ماه گفت: لازم است در کنار وزارت علوم، وزارت کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برگزاری هرچه بهتر کنکور سراسری برنامه ریزی و مراقبت کنند تا شاهد اخلال و مشکلی در برگزاری این رقابت علمی نباشیم.
در مراسم بهره‌برداری از ابر پروژه چند منظوره «اومااویا» در سریلانکا مطرح شد:

رئیسی: پروژه «اومااویا» نماد همبستگی و مایه افتخار دولت ایران و سریلانکا است

رئیس جمهور با بیان اینکه کشورهای غربی تلاش می‌کنند به ما القا کنند که دانش و فناوری فقط در اختیار آنهاست، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران با اتکا به توانمندی‌های فنی و مهندسی بومی در حال اجرای طرح‌های بزرگ آب و برق در بیش از 20 کشور جهان است.
سخنگوی دولت در نشست خبری:

برای تأمین ارز مورد نیاز دارو هیچ محدودیتی وجود ندارد

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه "بانک مرکزی هم اعلام کرده برای تأمین ارز مورد نیاز دارو هیچ محدودیتی ندارد" گفت: پیش‌بینی می‌گردد از این میزان مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار به صورت ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی از سوی بانک مرکزی بابت تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، برخی داروهای بیماران صعب‌العلاج، شیرخشک رژیمی و واکسن‌ها تخصیص داده شود.
نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه ایران و پاکستان؛

رئیس‌جمهور: زمینه همکاری‌ ایران و پاکستان در حوزه انرژی مساعد است

رئیس‌جمهور با تشریح برخی زمینه‌های مساعد برای گسترش همکاری‌ها و روابط ایران و پاکستان از جمله در حوزه انرژی، بر اهمیت امنیت به‌ویژه در مرزهای مشترک دو کشور برای رونق تبادلات مرزی تأکید کرد.
دیدار رئیس مجلس ملی پاکستان با رئیس جمهور؛

تاکید رئیسی بر نقش موثر مجالس ایران و پاکستان در تسهیل روابط فیمابین

رئیس جمهور با برشمردن برخی توانمندی‌های کشورمان از جمله در حوزه تولید خودرو، فعالیت بیش از 10 هزار شرکت دانش‌بنیان و نظایر آن، از آمادگی ایران برای به اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در حوزه‌های مختلف با کشور دوست و برادر پاکستان و ارتقای روابط در عرصه‌های مختلف خبر داد.
در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان نوجوان

مخبر: هنرستان ها باید در کنار کارخانه ها و صنایع بزرگ کشور تأسیس شوند

نخستین رویداد کارآفرینی دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
در حضور رئیسی و شهباز شریف صورت گرفت؛

ایران و پاکستان ۸ سند همکاری امضا کردند

مقامات جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حضور رئیس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان، 8 سند همکاری مشترک در حوزه‌های مختلف امضاء کردند.
رئیسی: ایران و پاکستان روابط اقتصادی و تجاری خود را ارتقا بخشند
در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست‌وزیر پاکستان؛

رئیسی: ایران و پاکستان روابط اقتصادی و تجاری خود را ارتقا بخشند

رئیس جمهور با بیان اینکه تبادل ظرفیت‌های قابل توجه موجود در دو کشور حتماً موجب انتفاع دو ملت ایران و پاکستان خواهد شد، افزود: در نشست هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور تصمیم گرفتیم ضمن بکارگیری این ظرفیت‌ها روابط ایران و پاکستان را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی در تمامی سطوح ارتقا بخشیم.
صفحه  از ۳۱۰
به روایت تصویر
تازه ها