اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
رئیسی در دیدار اعضای هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) مطرح کرد:

لزوم تهیه «سند کاهش فقر» و پایش مستمر آن با همکاری کمیته امداد

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین «سند کاهش فقر» و پایش و رصد مستمر آن با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، رفع فقر مطلق را هدف اصلی این سند خواند.
در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید صورت گرفت؛

تامین منابع مالی دو کارخانه/ واگذاری قلعه فلک‌الافلاک به وزارت میراث فرهنگی وگردشگری

در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید و در راستای تحقق شعار سال تأمین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به دو کارخانه بزرگ صنعتی با حضور رئیس جمهور به تصویب رسید و دو منطقه گردشگری نیز پس از چندین دهه از بلاتکلیفی خارج شد.
مخبر در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته عنوان کرد:

دستاوردهای شرکت‌های دارویی داخلی قابل تحسین است

معاون اول رئیس جمهور در جریان بازدید از هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما ۱۴۰۲) در مصلای امام خمینی(ره) تهران دستاوردهای شرکت های ایرانی در زمینه تولید دارو را قابل تحسین خواند و از حمایت های دولت برای کاهش کمبودهای دارویی در کشور خبر داد.

منظور: تا پایان مهرماه تمام مطالبات گندم‌کاران پرداخت می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا آخر مهرماه تمام مطالبات کندمکاران را پرداخت می‌کنیم و برای تاخیر در تحقق وعده هم از گندمکاران عذرخواهی می‌کنیم.
رئیسی در جلسه هیئت دولت:

دستگاه‌های اجرایی برای اثرگذاری بهبود نرخ رشد اقتصادی بر معیشت مردم تلاش کنند

رئیس جمهور با اشاره به نرخ رشد اقتصادی قابل ملاحظه سه ماهه ابتدایی امسال از همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول خواست همه توان خود را برای اثرگذاری بهبود نرخ رشد اقتصادی بر وضعیت عمومی اقتصاد کشور و بهبود معیشت اقشار مختلف، به‌ویژه دهک‌های پایین بکار گیرند.
شورای نگهبان مصوبه کنکوری مجلس را رد کرد

شورای نگهبان مصوبه کنکوری مجلس را رد کرد

سخنگوی شورای نگهبان از رد مصوبه کنکوری مجلس شورای اسلامی درباره تغییر شیوه برگزاری کنکور خبر داد.
تحریم‌های رسانه‌ای ظلم به مردم و به ملت‌هاست
رئیسی در گفتگو با شبکه تلویزیونی CNN:

تحریم‌های رسانه‌ای ظلم به مردم و به ملت‌هاست

رئیس جمهور گفت: بنده همواره خود را در معرض پرسش رسانه‌ها قرار داده‌ام و نشست‌های متعددی با رسانه‌های داخلی و خارجی برای تبیین درست و صحیح مواضع ملت ایران داشته‌ام، اما چرا آمریکایی‌ها نمی‌گذارند سخن درست به گوش ملت‌ها برسد؟ باید از مقامات آمریکایی در این‌باره سوال شود؛ تحریم‌های رسانه‌ای ظلم به مردم و به ملت‌هاست.
با حضور رئیس جمهور

سال تحصیلی جدید با شعار مدرسه قوی، ایران قوی آغاز شد

همزمان با حضور رئیس جمهور در مدرسه شهید کمندی شهرستان بهارستان در جنوب غربی استان تهران، علاوه بر به صدا درآمدن زنگ آغاز سال تحصیلی 1403-1402، بهره‌برداری از 10 هزار کلاس درس جدید در سراسر کشور نیز آغاز شد.

مخبر: عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت‌افزار جدی است

معاون اول رئیس‌جمهور از نمایشگاه "ایران‌نوشت" بازدید کرد و در گفت‌وگو با تولیدکنندگان و خریداران، وضعیت بازار لوازم‌التحریر را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار داد.
نیروهای مسلح از تغییر ژئوپلیتیک منطقه جلوگیری‌ کردند
رئيس‌جمهور:

نیروهای مسلح از تغییر ژئوپلیتیک منطقه جلوگیری‌ کردند

رئیس جمهور با تاکید براینکه نیروهای مسلح ما از هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و تغییر مرزها جلوگیری کردند و در این کار موفق بودند، اظهارداشت: امروز هم حفظ حقوق ارامنه و وضعیت مرزها کاملاً مورد تأکید ماست و هم در عراق خلع سلاح گروه‌های مسلح را حرکت مثبتی می‌دانیم و تاکید داریم هیچ گروه و افراد مسلح غیرقانونی در اطراف مرز ایران و در اقلیم کردستان وجود نداشته باشند.
صفحه  از ۲۷۶
به روایت تصویر
تازه ها