اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
روحانی در تماس تلفنی با امیر قطر:

سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین نقش فعال‌تری داشته باشد

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با اشغالگری صهیونیست‌ها گفت: سازمان همکاری‌های اسلامی درخصوص تحولات اخیر در فلسطین باید نقش فعال‌تری داشته باشد زیرا این سازمان اساسا برای بحران فلسطین و مسجدالاقصی ایجاد شده است.
بیانیه دولت در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ ؛

پیشرفت ایران با نومید کردن مردم از صندوق رای میسر نمی‌شود

هیات دولت در بیانیه‌ای به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ اعلام کرد: استقلال و پیشرفت هرگز با ناامید ساختن شهروندان از صندوق و تاراندن آنان از تصمیم‌سازی‌ها و سیاستگذاری‌های کلان تعبیر نخواهد شد آنچنانکه توسعه‌ ایران با حضور محدود سلایق و دایره‌ای بسته از منابع انسانی محقق نمی‌شود.
واعظی: با ملت و دولت افغانستان همدردیم

واعظی: با ملت و دولت افغانستان همدردیم

رییس دفتر رییس جمهوری در پی حادثه غم‌انگیز و تأسف‌بار بمب‌گذاری در مدرسه‌ای در کابل و شهادت و مجروح شدن جمع کثیری از دانش‌آموزان در اینستاگرام خود با ملت و دولت افغانستان ابراز همدردی کرد.

پیام تبریک روحانی به سران کشورهای اسلامی به مناسبت عید سعید فطر

رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر به سران کشورهای اسلامی، اظهار داشت: اطمینان دارم در پرتو اراده و مساعی مشترک رهبران کشورهای اسلامی، پیوندهای مودت و دوستی میان مسلمانان جهان بیش از گذشته تحکیم می‌یابد
با تصویب دولت؛

کمک هزینه مسکن کارگران افزایش یافت

اعضای دولت با هدف ارتقای سطح معیشت کارگران مشمول قانون کار و به استناد ماده (۲) اصلاحی قانون درباره طبقه بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری، با افزایش کمک هزینه مسکن کارگران موافقت کردند.

جهانگیری سه مصوبه‌ طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری سه مصوبه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کاوه، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کازرون، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی بانه را ابلاغ کرد.
روحانی: مگر انتخابات چقدر ارزش دارد که انسان دروغ بگوید و تهمت بزند

روحانی: مگر انتخابات چقدر ارزش دارد که انسان دروغ بگوید و تهمت بزند

رئیس جمهور با بیان اینکه مگر یک انتخابات و بالاو پایین شدن قدرت چقدر ارزش دارد که بخاطر آن دروغ بگویم و تهمیت بزنیم، گفت: غیبت و دروغ از گناهان بزرگ است باید از آن پرهیز کنیم و راستگویی و امانت داری را در دستور کار خود قرار دهیم .
خطیب‌زاده: وزارت امور خارجه آماده همکاری کامل با کمیته المپیک است

خطیب‌زاده: وزارت امور خارجه آماده همکاری کامل با کمیته المپیک است

سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با رییس کمیته ملی المپیک کشورمان از آمادگی وزارت خارجه برای همکاری همه جانبه با این‌ کمیته با هدف حضور موفق ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های بین المللی و همچنین معرفی فرهنگ غنی ایران به مخاطبان بین المللی تاکید کرد.
ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

محمد جواد ظریف در اینستاگرام نوشت: به این قناعت وجدانی رسیده‌ام که آمدنم با توجه به دلواپسی‌هایی که در این هشت سال و به ویژه از نوروز امسال به قیمت تخریب انسجام و خودباوری ملی و امید و اعتماد مردم به نمایش گذاشته‌شد به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست.

بیانیه دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزی

به دنبال انتشار خبر گزارش دادستان تهران در نشست شورای‌عالی قضائی، در خصوص پرونده مداخله ارزی ، دولت بیانیه‌ای را در این خصوص صادر کرد.
صفحه  از ۸۳
به روایت تصویر