اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
در راستای برداشتن تحریم ها به تعهدات خود عمل کرده ایم
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد:

در راستای برداشتن تحریم ها به تعهدات خود عمل کرده ایم

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید براینکه ما توانسته ایم با عناصر بدخواه و صهیونیست ها که سعی دارند باعملیات های روانی و دروغ پردازی، آژانس را دچار التهاب کنند که از فعالیت های ایران اطلاع ندارند،مقابله کنیم،گفت: ما طبق چارچوب تعهدات مان اقدام کرده ایم و بهانه دست دشمنان ندادیم تا تیم مذاکره کننده ما بتواند هدف مذاکرات که برداشتن تحریم هاست را به نتیجه برساند.
لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری و دهیاری ها مغایر قانون شناخته شد
سخنگوی شورای نگهبان خبرداد:

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری و دهیاری ها مغایر قانون شناخته شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تاکنون چندبار به شورای نگهبان ارسال شده که دفعات قبل به کلیات ایراداتی مطرح بود که این بار ایراداتی به جزئیات گرفته و مغایر قانون اساسی شناخته شد.
شورای نگهبان اساسنامه کمیته ملی المپیک را تایید کرد
سخنگوی شورای نگهبان:

شورای نگهبان اساسنامه کمیته ملی المپیک را تایید کرد

سخنگوی شورای نگهبان از بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در این شورا خبر داد و نوشت: این اساسنامه از سوی اعضای شورا خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

آیت‌الله خاتمی: مذاکره فرسایشی را نمی‌پذیریم

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: ما در مذاکره‌ای حاضر می‌شویم که نتیجه‌اش رفع همه تحریم‌ها باشد و ایران اسلامی مذاکره فرسایشی را نمی‌پذیرد.
استکبار هدفی جز ایجاد ناامنی ندارد
خطیب نماز جمعه تهران:

استکبار هدفی جز ایجاد ناامنی ندارد

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: حرکت امروز استکبار مانند رفتار معاویه در زمان حضرت امام علی (ع)‌ است که هدفی جز ناامنی نداشت.

حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها

اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها که از ساعاتی قبل موجب بروز مشکل در روند سوخت‌گیری خودروها شده ناشی از حمله سایبری بوده است.

خرازی: شرط استقبال از حاکمیت طالبان تشکیل دولتی فراگیر و استقلال است

رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اگر طالبان در دوران حاکمیت خود نشان دهد که با تشکیل دولتی فراگیر حقوق اقوام و اقلیت‌های مختلف افغان را تأمین می­‌کند، استقلال کشور را حفظ و به قدرت‌های بیگانه اجازه حضور و نفوذ را ندهد، در آن صورت با استقبال جبهه مقاومت اسلامی روبرو می‌شود.
در جلسه شورای نگهبان؛

آیت الله جنتی: حل مشکلات ایران و عربستان اقدام مهمی است

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر لزوم توسعه و ترویج وحدت میان مسلمین گفت: اگر مشکلات بین ایران و عربستان حل شود اقدام مهمی صورت گرفته است.
خرازی: حذف تروریسم وظیفه حاکمیت فعلی افغانستان است

خرازی: حذف تروریسم وظیفه حاکمیت فعلی افغانستان است

رییس شورای راهبردی روابط خارجی، گفت: مقابله با تروریسم و جلوگیری از جنایاتی چون کشتار انسان‌های بی‌گناه در مدارس و مساجد شیعیان توسط گروه تروریستی داعش، در درجه اول وظیفه حاکمیت فعلی است که تروریست‌ها را از صحنه افغانستان حذف کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

پیوستن ایران به شانگهای، پایان راهبردیکجانبه‌گرایی غرب در انزوای ایران

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: پیوستن ایران به سازمان همکاری‌های شانگهای، تغییر مناسبات ناعادلانه حاکم بر سیاست بین‌المللی و پایان راهبرد یکجانبه‌گرایی غرب در انزوای ایران است.
صفحه  از ۱۲۱
به روایت تصویر
تازه ها