اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
بیانیه وزارت خارجه در روز نکبت: جهان به جنایات صهیونیست‌ها پایان دهد

بیانیه وزارت خارجه در روز نکبت: جهان به جنایات صهیونیست‌ها پایان دهد

وزارت امور خارجه در بیانیه ای به مناسبت یوم النکبه از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی خواست به وظیفه خود در راستای پایان اشغال و مقابله با تداوم جنایات و تجاوزات صهیونیستها عمل کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه:

دولت عراق به وظایف خود در صیانت از اماکن دیپلماتیک ایران عمل کند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حوادث شب گذشته مقابل کنسولگری ایران در کربلا، از دولت عراق خواست به وظایف خود در حمایت از اماکن دیپلماتیک ایران عمل کند.
ایران حمله تروریستی به مدرسه دخترانه‌ای در کابل را محکوم کرد

ایران حمله تروریستی به مدرسه دخترانه‌ای در کابل را محکوم کرد

نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان، با محکومیت حمله تروریستی به مدرسه دخترانه‌ای در کابل گفت: راهکار صلح و امنیت افغانستان، در داخل این کشور و با تفاهم همه گروه‌های افغان امکانپذیر است.

واکنش خطیب زاده به اظهارات وزیر امور خارجه مراکش

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: دولت مغرب به دلیل ناتوانی در حل مسایل منطقه ای خود، ضمن حمایت از رژیم جنایتکار صهیونیستی بار دیگر اتهامات واهی و بی اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرده است.

واکنش وزارت خارجه به اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الاقصی و شهید و زخمی‌ کردن نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد.
جهاد اسلامی:

رهنمودهای رهبر معظم انقلاب روحیه ملت فلسطین را بالا برد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس را ستود و تاکید کرد که اظهارات معظم له در دل و جان مجاهدان انعکاس گسترده ای داشت و روحیه ملت فلسطین برای آزادی قدس و اقامه نماز در مسجد الاقصی را بالا برد.

جلسه کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

جلسه کمیسیون مشترک که با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین از سر گرفته شده بود، پایان یافت و مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

واکنش وزارت خارجه به درگذشت یکی از کارکنان سفارت سوییس در تهران

وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار خبری درباره فوت یکی از کارکنان سفارت سوییس اعلام کرد که این موضوع در دست بررسی است و نتیجه تحقیقات متعاقبا اعلام می‌شود.
مذاکرات احیای برجام در حال پیشرفت است
نماینده روسیه در وین:

مذاکرات احیای برجام در حال پیشرفت است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از پیشرفت روند مذاکرات احیای برجام در هفته های اخیر خبر داد.

ظریف: بیانات مشفقانه مقام معظم رهبری برای ما ختم کلام است

محمد جواد ظریف در پست اینستاگرامی نوشت: بیانات مشفقانه مقام معظم رهبری همچون همیشه برای من و همکارانم ختم کلام و نقطه پایانی برای بحث‌های کارشناسی است.
صفحه  از ۱۰۳
به روایت تصویر