اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
امیر عبداللهیان در گفت وگو با دبیر کل سازمان همکاری اسلامی؛

سازمان همکاری اسلامی اقدامات تروریستی داعش در افغانستان را محکوم کند

وزیر امور خارجه هدف داعش از اقدامات تروریستی در افغانستان را تفرقه و اختلاف افکنی مذهبی در این کشور ارزیابی کرد و خواستار محکومیت این اقدامات غیرانسانی توسط دبیر کل و اعضای سازمان همکاری اسلامی شد.
سرلشکر باقری :

کمیسیون مشترک نظامی ایران و روسیه سه ماه دیگربرگزار می‌شود

رییس ستاد نیرو های مسلح گفت :کمیسیون مشترک نظامی ایران و روسیه تا سه ماه دیگر در تهران تشکیل خواهد شد.
امیرعبداللهیان: ایران و ونزوئلا سند همکاری‌های ۲۰ ساله امضا می‌کنند
در نشست خبری مشترک با همتای ونزوئلایی مطرح شد؛

امیرعبداللهیان: ایران و ونزوئلا سند همکاری‌های ۲۰ ساله امضا می‌کنند

وزیر امور خارجه از سفر رییس جمهور ونزوئلا به تهران طی ماههای آتی خبر داد و گفت: وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا در این سفر و در حضور رییسان جمهور دو کشور سند همکاری‌های ۲۰ ساله تهران کاراکاس را امضا خواهند کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه:

اولویت‌ دولت و دستگاه دیپلماسی رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه مردم ایران است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: یکی از موضوعات سیاست خارجی ما حتماً رفع تحریم‌هاست. یکی از اولویت‌های اساسی دولت و نظام و دستگاه دیپلماسی رفع تحریم‌های غیرقانونی فراسرزمینی و ظالمانه ایالات ایالات متحده علیه مردم ایران است. اما در عین حال ما هیچ چیز را نه در سیاست خارجی و نه در اقتصاد به آنچه که در وین و بروکسل به اتفاق افتاده گره نزدیم و سعی کرده‌ایم روابط مبتنی بر تاب آوری اقتصاد بدون دلار و اقتصاد بدون آمریکا تلاش بکنیم و تلاش‌هایی هم صورت گرفت.
عربستان: ریاض برای مذاکره با تهران جدی است

عربستان: ریاض برای مذاکره با تهران جدی است

فیصل بن فرحان " وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به اینکه ریاض همواره خواهان راهی برای ثبات در منطقه بوده، اعلام کرد: کشورش برای مذاکره با ایران جدی است.
کشاورزی از ابزارهای مهم حفظ استقلال کشور است
رئیس جمهور:

کشاورزی از ابزارهای مهم حفظ استقلال کشور است

آیت‌الله رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به استان فارس در روستای کناره، یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین روستاهای کشور حضور یافت و از نزدیک با شماری از دامداران و کشاورزان روستا گفتگو کرد.
عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک در رزمایش مدافعان آسمان ولایت۱۴۰۰
در اولین روز اجرا شد؛

عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک در رزمایش مدافعان آسمان ولایت۱۴۰۰

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در اولین روز از رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک و سایبری بر روی سامانه‌های پدافند هوایی با موفقیت تمرین شد.

قدردانی وزیر امور خارجه از میزبانی سخاوتمندانه مردم و دولت لبنان

وزیر امور خارجه ایران با قدردانی از میزبانی سخاوتمندانه مردم و دولت لبنان، نوشت: حمایت و پشتیبانی از این کشور مقاوم و برادر، وظیفه‌ای اخلاقی است که هرگز از هیچ کوششی برای آن دریغ نخواهیم کرد.
در دیدار با بشار اسد تاکید شد؛

امیرعبداللهیان: اوضاع به نفع سوریه تغییر کرده است

وزیر امور خارجه گفت: فضای دیپلماتیک در نشست‌های اخیر مجمع عمومی سازمان ملل نشانگر آن بود که اوضاع به نفع سوریه تغییر کرده است.
خطیب‌زاده:

روند بازبینی مذاکرات احیای برجام بزودی به مرحله جمع بندی می‌رسد

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دو روند بازبینی گفت و گوهای احیای برجام در وزارت امور خارجه گفت: نخستین پروسه بازبینی مذاکرات پایان یافته و به جمع بندی رسیده و بر اساس آن تصمیم گرفتیم به گفت و گوهای ۱+۴ در وین ادامه دهیم و دومین بازبینی هم به زودی به مرحله جمع بندی خواهد رسید.
صفحه  از ۱۱۵
به روایت تصویر
تازه ها