اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
وزیر امور خارجه:

مدعیان حقوق بشر اجازه ندادند درباره کشتار غزه کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به کشته شدن بیش از ۳۰ هزار فلسطینی که ۷۰ درصد از آنان زنان و کودکان هستند، گفت: برخی کشورهای مدعی حقوق بشر اجازه نداده‌اند که درباره این‌ همه کشتار وحشتناک، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود.

حزب‌الله لبنان از هدف قرار دادن نیروهای صهیونیست خبر داد

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که جمعی از نیروهای صهیونیست را با موشک در مقر نظامی «البغدادی» و اطراف آن هدف قرار داده‌است.

روسیه: مذاکرات با آمریکا در مورد سلاح هسته‌ای در فضا بی‌ثمر است

در حالیکه بحث‌هایی درباره رقابت هسته‌ای در فضا بر سر زبان‌ها افتاده است، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مذاکرات با آمریکا در رابطه با سلاح‌های هسته‌ای در فضای بی‌ثمر است.
امیرعبداللهیان:

اهتمام جمهوری اسلامی ایران بر امنیت دریانوردی در آب‌های بین‌المللی

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در ادامه برنامه‌های سفرش به سریلانکا با رانیل ویکر مسینگه، رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
امیرعبداللهیان خطاب به گوترش:

جامعه بین‌المللی نباید اجازه قتل‌عام مردم رفح را بدهد

وزیر امور خارجه کشورمان در نامه به دبیرکل سازمان ملل گفت: هرگونه حمله نظامی به رفح بدون شک مرحله دیگری از نسل‌کشی ملت فلسطین توسط اسرائیل خواهد بود. ضروری است که سیستم سازمان ملل در این مقطع حساس به وظایف خود عمل نموده و از جنایات گسترده بیشتر علیه فلسطینیانی که به رفح پناه برده‌اند، جلوگیری کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه

ماموریت ناوگروه۸۶ ارتش، نقطه عطفی در تاریخ دریانوردی کشور بود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ماموریت بی‌نظیر و موفقیت آمیز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن دنا و ناو بندر مکران در ماموریت ۳۶۰ درجه‌ای به دور کره زمین که حدود ۸ ماه به طول انجامید، نقطه عطفی در تاریخ دریانوردی و نیروی دریایی کشور و حضور مقتدرانه و به تعبیر رهبر معظم انقلاب امنیت ساز جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی است.
در گفتگوی تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی؛

امیرعبداللهیان خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی شد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی شد.
اعضای اتحادیه اروپا :

حمله اسرائیل به رفح منجر به فاجعه انسانی می‌شود

جوسپ بورل گفت: برخی اعضای اتحادیه اروپا هشدار دادند که حمله رژیم صهیونیستی به رفح در نوار غزه به فاجعه انسانی منجر خواهد شد.
در نامه ای به شورای امنیت

ایروانی: ایران اتهامات بی اساس آمریکا علیه نیروهای مسلح خود را قاطعانه رد می‌کند

امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اتهامات بی اساس آمریکا مندرج در نامه مربوط علیه نیروهای مسلح ایران را ایران قاطعانه رد کرد.

امیرعبداللهیان خطاب به وزیر خارجه انگلیس: خشم منطقه را نیازمایید

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار متنی در شبکه اجتماعی ایکس ضمن اشاره به دیدار خود با وزیر خارجه انگلیس تصریح کرد که در این دیدار به وی به روشنی گفته است که تداوم جنگ راه حل نیست و خشم منطقه را نیازمایند.
صفحه  از ۱۵۷
به روایت تصویر
تازه ها