اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳

وزارت امورخارجه حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امورخارجه حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن را که به ویرانی و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از افراد بی‌گناه انجامید محکوم کرد.
بهادری جهرمی: سفر روسیه گام موفقی برای تحقق ایران قوی است

بهادری جهرمی: سفر روسیه گام موفقی برای تحقق ایران قوی است

سخنگوی دولت با اشاره به اهمیت سفر رییس جمهور به روسیه تاکید کرد: سفر روسیه نیز همچون سفر به تاجیکستان و ترکمنستان گامی موفق برای تحقق ایران قوی است.
امیرعبداللهیان:

نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی، نقطه اتکای روابط جدید است

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه موضوعات متنوع راهبردی در روابط تهران و مسکو وجود دارد؛ تاکید کرد: ما روسیه‌ پوتین را متفاوت از شوروی سابق دانسته و نگاه راهبردی دو کشور به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید می‌دانیم.

امیرعبداللهیان: نقشه راه جدید در روابط ایران و روسیه

وزیر امور خارجه در یادداشتی در یک رسانه روسی تصریح کرد که نقشه راه جدید در روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه ترسیم می شود و دو کشور در مناسبات دو جانبه، مصمم هستند تا معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری را مطابق با تحولات جهانی به روز رسانی کنند.

حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور در مراسم تحلیف رییس جمهور نیکاراگوئه

«محسن رضایی» معاون اقتصادی رئیس جمهوری ایران در حاشیه مراسم تحلیف رییس جمهوری نیکاراگوئه با مقامات عالی‌رتبه حاضر در این مراسم از جمله رئیس جمهوری کوبا دیدار و بر تحکیم مناسبات دوجانبه برای مقابله با تحریم های واشنگتن تاکید کرد.

خطیب‌زاده: برگزاری دور آتی مذاکرات ایران و عربستان در دستور کار است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برگزاری دور آتی مذاکرات ایران و عربستان به میزبانی عراق در دستور کار است.

ادامه رایزنی‌های کارشناسی در وین پیرامون رفع تحریم‌ها

کارشناسان جمهوری اسلامی ایران برای ادامه گفت‌وگوها با نمایندگان گروه ۱+۴ پیرامون موضوع لغو تحریم‌ها راهی هتل کوبورگ شدند.
سخنگوی وزارت امور خارجه:

نباید زمینه سو استفاده عوامل خارجی در قزاقستان فراهم شود

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه ثبات و امنیت قزاقستان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است، تاکید کرد: نباید زمینه سو استفاده عوامل خارجی در این کشور فراهم شود.

نامه ایران به شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت ترور سردار سلیمانی

سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل همزمان با دومین سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در نامه ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت گفت: با توجه به پیامدهای وخیم این اقدام تروریستی بر صلح و امنیت بین المللی، شورای امنیت باید به مسئولیت خود عمل کند و آمریکا و رژیم اسرائیل را مسئول بشناسد.

هراس رژیم صهیونیستی از قدرت معنوی شهید سلیمانی

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در اقدامی منفعلانه در حساب توئیتر خود با تحریف اینفوگرافی تولیدی مرکز دیپلماسی عمومی در مورد نقض حقوق بین‌الملل با ترور سردار سلیمانی، در قالب اقدامات هجو و غیرحرفه‌ای اتهامات بی‌اساسی را بر روی صفحه طراحی شده از سوی این مرکز درج کرد.
صفحه  از ۱۲۲
به روایت تصویر
تازه ها