اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
قانون اقدام راهبردی مجلس محور بده بستان مذاکرات جاری است
رئیس مجلس:

قانون اقدام راهبردی مجلس محور بده بستان مذاکرات جاری است

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حضور آگاهانه و پرشور مردم در عرصه انتخابات راه حل مشکلات کشور و خواسته تمام دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
برگزاری جلسه رئیس مجلس با وزیرکشور و هیئت نظارت بر شوراهای شهر و روستا

برگزاری جلسه رئیس مجلس با وزیرکشور و هیئت نظارت بر شوراهای شهر و روستا

در پی برخی اعتراض ها نسبت به رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر جلسه رئیس مجلس با وزیرکشور و هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا برگزار شد.
تجربه بین‌المللی مقابله با تحریم بر اساس ترجمه سند وزارت بازرگانی چین
مرکز پژوهش‌های مجلس ارایه کرد

تجربه بین‌المللی مقابله با تحریم بر اساس ترجمه سند وزارت بازرگانی چین

مرکز پژوهش های مجلس با ترجمه سند وزارت بازرگانی چین با عنوان: «مقررات مقابله با اعمال و قوانین ناعادلانه فراسرزمینی و سایر اقدامات خارجی»، به بررسی تجربه بین المللی در زمینه مقابله با تحریم پرداخت.

قالیباف: نیروی نظامی خارجی باعث تهدید و ناامنی در منطقه است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه حضور نیروی نظامی خارج از منطقه، امنیت منطقه را حفظ و تقویت نمی کند بلکه خود آنها باعث تهدید و ناامنی هستند.

پاسخ هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق به ادعای دستکاری در بودجه

هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کار خود را "قانونی و در موعد مقرر" انجام داده و بودجه نیز در موعد قانونی به دولت ابلاغ شده است تاکید کرد: در برابر نمایندگانی که ابهام دارند، مستقل از تعدادشان، وظیفه خود را روشنگری و ارائه توضیحات می‌دانیم تا کلیه مسائل بر طرف شود.

نامه تعدادی از نمایندگان به قالیباف برای شفافیت جداول بودجه ۱۴۰۰

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به محمد باقر قالیباف، خواستار پاسخگویی وی درباره تغییر در تنظیم جداول بودجه ۱۴۰۰ شدند.
در بیانیه ۲۳۵ نماینده مجلس قرائت شد؛

تلاش کادر درمان ‌همانند ایثارگری در دفاع مقدس است

بیش از ۲۳۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تلاش پزشکان، پرستاران و تمامی کادر درمان در دوران کرونا را یادآور ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های دوران دفاع مقدس عنوان کردند.
رئیس مجلس در نطق پیش از دستور:

مجلس هیچوقت تعطیل نیست

رئیس مجلس بااشاره به برخی خبرهای منتشر شده در رسانه ها مبنی بر تعطیلی مجلس در هفته آتی تصریح کرد: مجلس هیچ وقت تعطیل نیست، در حقیقت در هفته آینده به دلیل شرایط کرونایی، جلسات علنی خانه ملت برگزار نمی شود، اما نمایندگان نیز به حوزه های انتخابیه خود نیز نخواهند رفت.

مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد قانع شد

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به علیرضابیگی قانع شدند.
قالیباف در صحن علنی مجلس:

غنی‌سازی۶۰ درصد دستاورد قدرت‌آفرینی دانشمندان جوان ایران است

رئیس مجلس با اشاره به اینکه غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در چارچوب قانون اقدام راهبردی انجام گرفت، گفت: غنی‌سازی ۶۰ درصد در شرایطی که طرف‌های مقابل برجام دنبال تحمیل خواسته‌های خود با ترکیبی هماهنگ‌شده هستند، اتفاقی دوران‌ساز و قدرت‌آفرین بود.
صفحه  از ۶۶
به روایت تصویر