اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸
با تلاش دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی و قضایی مسببان جنایت راسک به سزای اعمالشان می رسند
فرمانده کل ارتش:

با تلاش دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی و قضایی مسببان جنایت راسک به سزای اعمالشان می رسند

در پی حمله تروریستی به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان راسک، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در پیامی خطاب به فرمانده کل انتظامی کشور، شهادت ماموران جان بر کف فراجا را تسلیت گفت.

پیام تسلیت سرلشکر باقری در پی درگذشت حجت الاسلام نمازی

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نمازی رییس اداره عقیدتی سیاسی ستادکل نیروهای مسلح را تسلیت گفت.
پاسخ ایرانی ها به آقای ترامپ

پاسخ ایرانی ها به آقای ترامپ

عماد آبشناس: هر سال که می گذرد مراسم سالگرد 22 بهمن با شور جدیدی برگزار می گردد اما امسال فقط شور برگزاری مراسم نبود بلکه شور پاسخ به تهدیدات رئیس جمهوری تازه کار ایالات متحده هم بود.
شبح پوپولیسم بر سر دموکراسی

شبح پوپولیسم بر سر دموکراسی

نگاهی به تحولات سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که نیروی سیاسی "جدیدی" در تلاش برای تسخیر قدرت دولتی است. این نیروی سیاسی "پوپولیسم" قرن بیست ویکم است.

بیماری انقلاب از نگاه علی مطهری

علی مطهری: حتی اگر رهبر انقلاب هم در مقام رهبری نبودند مورد هجوم واقع می‌شدند.

ظهور داعش در ژئوپولتیک آشوب

ابراهیم متقی: واقعیت‌های منطقه‌ای و ظهور گروه‌های تکفیری هم دارای یک ریشه تاریخی کهن است و هم دارای زمینه‌های ساختاری بین‌المللی است. نظام بین ‌الملل در وضعیت آنارشی قرار دارد. آنارشی یعنی قوه فائقه مرکزی وجود ندارد.
آیا دوران نئوفاشیسم در آمریکا آغاز شده است؟

دنیای «قشنگ نو»ی ترامپ

ترامپ وارد می شود. با تظاهرات و داد و بیدا کردن ها و جملات 140 کارکتری با عنوان «طرح های سیاسی»، ستاره سابق تلویزیونی که به طور حتم می داند چگونه جماعت عصبانی را جذب کند و قابی برای بیان نارضایتی آن ها پیدا کند.

دومینوی پوپوليسم

نفیسه كریمی: چند ماه پیش رأی مثبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بعد هم پیروزی تعجب‌آور دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا. زلزله سیاسی‌ای که غرب را به لرزه درآورده اکنون رهبران دموکراسی‌های لیبرالی را در اروپا تهدید می‌کند.
به روایت تصویر
تازه ها