اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
تدوین پیش‌نویس تفاهمنامه بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه، هلال احمر و ناجا

تدوین پیش‌نویس تفاهمنامه بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه، هلال احمر و ناجا

نشست تدوین پیش‌نویس تفاهمنامه سه­ جانبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی با هدف استفاده از ظرفیت­‌های سه­ طرف با هدف تسریع در حل برخی آسیب‌های اجتماعی در معاونت اجتماعی برگزار شد.

تاکید رئیس عدلیه بر اصل پیشگیری در مقابله با تعدی به اراضی ملی و طبیعی

رئیس قوه قضاییه گفت: دستگاه‌های مسئول باید مکلف و موظف شوند که در مقوله مهم مقابله با تصرفات غیرقانونی اراضی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، اصل پیشگیری را در اولویت برنامه‌ها و اقدامات قرار دهند و در همان بدو امر، اجازه ساخت‌وساز و احداث بنا را در مناطقی که ممنوعیت قانونی دارد، ندهند.

دادگاه سرکرده گروه تروریستی حرکه النضال برگزار شد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین افشاری در حال برگزاری است.

آزمون وکالت ۲۰ اسفند برگزار می‌شود

سخنگوی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از برگزاری قطعی آزمون کارآموزی وکالت در تاریخ بیستم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

کیف‌های ۴۰ میلیارد تومانی رشوه در دادگاه تخلفات شهرداری لواسان

در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری لواسان، کیف‌های حاوی دلار و یورو رشوه به ارزش ۴۰ میلیارد تومان نمایش داده شد.
قائم مقام دادگستری استان تهران:

اقدامات حمایتی برای ارتقاء اعتماد ایثارگران به دستگاه قضا شناسایی می‌شود

قائم مقام دادگستری استان تهران گفت: اقدامات حمایتی قابل تحقق برای ارتقاء اعتماد جامعه ایثارگران به دستگاه قضایی شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی تقویت می‌شود.
رئیس قوه قضاییه:

تلاش‌ها برای همترازی پرداختی کارکنان قوه قضاییه ادامه دارد

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر پیگیری مجدانه و مستمر برای رسیدگی به وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان قضایی گفت: در مسیر تلاش‌ها برای بهبود وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان دستگاه قضایی به هیچ وجه نباید اقدامی صورت گیرد که زمینه سوءاستفاده و شعف دشمنان و بدخواهان را فراهم آورد.
رئیس کل دادگستری استان تهران:

حکم پرونده طلای شادی حداکثر تا ۲ ماه آینده اجرا شود

رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از مجتمع قضایی شهید «باهنر» به سرپرست دادسرای ناحیه چهار ماموریت داد روند اجرای حکم پرونده موسوم به «طلای شادی» با حدود ۴۲۰۰ شاکی را شخصا پیگیری کند تا حکم این پرونده حداکثر طی دو ماه آینده اجرا شود.

دیدار وزیردادگستری با مسئول دبیرخانه کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد

وزیر دادگستری با مسئول دبیرخانه کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد دیدار کرد.

دادگاه رسیدگی به پرونده شهردار و اعضای شورای شهر لواسان برگزار شد

دادگاه رسیدگی به پرونده شهردار و اعضای شورای شهر لواسان به ریاست قاضی بابایی روز دوشنبه در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
صفحه  از ۶۲
به روایت تصویر