اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
تکذیب برخی ادعا‌ها در رابطه با «بازرسی برهنه بدنی» در بازداشتگاه‌ها

تکذیب برخی ادعا‌ها در رابطه با «بازرسی برهنه بدنی» در بازداشتگاه‌ها

اخیرا معدود افرادی مدعی شده‌اند که در زمان بازداشت نزد ضابطان قضایی، بازرسی برهنه بدنی در خصوص آن‌ها انجام شده است.

انتقادخدائیان از جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از اینکه دستگاه‌های متولی مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند، تاکید کرد: سازمان بازرسی و شورای دستگاه‌های نظارتی به دنبال این است تا متولی مشخص و کار‌ها با انسجام بیشتری دنبال شود.

تکذیب یک ادعای دروغ

اخیرا مادر یک وکیل سیرجانی که سال گذشته در پی اقدام به خودکشی جان خود را از دست داده بود، مدعی شده فرزند وی بدلیل «وصل سرم» در زندان فوت کرده است.

اژه ای: امروز مسئله اصلی کشور مهار تورم و رشد تولید است

رئیس قوه قضاییه در مراسم سالگرد درگذشت سید آزادگان گفت: مروز مسئله اصلی کشور مهار تورم و رشد تولید است؛ برای تحقق این مهم باید بر مقوله تامین امنیت سرمایه‌گذاری اهتمام داشته باشیم و به صورت ماهانه بررسی کنیم که آیا در امر کاهش تورم و رشد تولید، توفیق داشته‌ایم یا خیر.

کیفرخواست سارقان مسلح طلافروشی‌های شرق تهران صادر شد

دادستان تهران گفت: برای اعضای یک باند جرایم خشن که به صورت مسلحانه از طلافروشی‌های تهرانپارس سرقت می‌کردند و با شلیک گلوله به سمت مردم، موجب ایجاد رعب و ناامنی می‌شدند؛ در دادستانی تهران، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر شده است.
در دیدار با اعضای کنگره ملی بزرگداشت شصتمین سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد:

اژه‌ای:دستگاه‌های نظارتی به شرایط زمان و ضرورت‌ها توجه داشته باشند

رئیس قوه قضاییه گفت: اینکه دستگاه‌های نظارتی در عمل به وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود باید به شرایط زمانی و ضرورت‌ها توجه و اهتمام داشته باشند، گزاره درستی است اما از آنطرف نیز باید توجه داشت که عمل دستگاه‌های نظارتی به وظایف‌شان، نباید بهانه‌ای نزد مسئولان و مدیران برای کار نکردن باشد.
در نشست شورای عالی قوه قضاییه مطرح شد؛

اعمال‌نظر دولت بر لایحه عفاف و حجاب اقدام مطلوبی بود

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تقریر و تبیین مقولات ناظر بر لایحه عفاف و حجاب، گفت: اعمال‌نظر دولت بر لایحه عفاف و حجاب، اقدام مطلوبی بود؛ مجلس نیز اختیار دارد که اصلاحات مدنظر خود را در این لایحه اعمال کند و ما ملتزم به اجرای هر آنچه تبدیل به قانون شد، هستیم.

هشدار پلیس آگاهی به شهروندان در خصوص مسافربرهای شخصی و غیرمجاز

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان در خصوص مسافربرهای شخصی و غیر مجاز گفت: کارآگاهان طی یک عملیات منسجم باند سارقان به عنف تحت عنوان مسافربر شخصی را دستگیر که تاکنون 58 فقره از سرقت ها کشف شده است.
باید بین افرادی که مرتکب کشف حجاب می‌شوند تفاوت قائل شویم
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه:

باید بین افرادی که مرتکب کشف حجاب می‌شوند تفاوت قائل شویم

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه با اشاره به لایحه عفاف و حجاب قوه قضاییه گفت:در جلسات توافق شد که بین تخلف و جرم تفاوتی قائل شویم و به همه افرادی که کشف حجاب می‌کنند صرفا از منظر جرم انگاری برخورد نکنیم و قوه قضاییه به این سمت حرکت کرد.

۲ هزار و ۲۶۱ ردیف کالای رسوبی از انبار‌های گمرکات تهران به صاحبانشان مسترد شده است

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در اجرای دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر نظارت بر وضعیت گمرکات و انبار‌های اموال تملیکی بیش از ۳۰ نوبت بازدید در استان تهران صورت گرفت و ۲هزار و ۲۶۱ ردیف کالا به صاحبان آن مسترد شده است.
صفحه  از ۱۱۰
به روایت تصویر