اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند خبرداد:

استقرار ۴۰ دستگاه هوشمند دریافت خودکار پسماند در پایتخت

معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند گفت: ۴۰ دستگاه دریافت خودکار پسماند در پایتخت پسماندهای خشک شهروندان را بصورت کاملا هوشمند دریافت و معادل ریالی آن را به شهروندان پرداخت می‌کند.
مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد:

تعریف 5 راهبرد برای اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه محیط زیست

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مسوول پیگیری و اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست از تعریف 5 راهبرد برای اجرایی کردن این سیاست ها خبر داد.
سلاجقه: محیط زیست درد مشترک تمام جامعه است

سلاجقه: محیط زیست درد مشترک تمام جامعه است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اینکه محیط زیست درد مشترک تمام جامعه است، گفت: مسأله فرهنگ در این زمینه بسیار تاثیرگذار است، هر کجا فرهنگ پیشرفته تری دارد از طبیعت و محیط زیست سالم تری برخوردار است.
در دیدار با سفر فرانسه مطرح شد؛

سلاجقه: محیط‌‌ زیست ایران تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در زمینه محیط زیست کشور ما دستخوش تحریم های ظالمانه ای است که استکبار جهانی به ما تحمیل می کند.

مراکز آموزشی و ادارات تهران فردا تعطیل شد

معاون استاندار تهران از تعطیلی مدارس در همه مقاطع، دانشگاه‌ها و ادارات سراسر پایتخت در روز سه شنبه( 27اردیبهشت)خبر داد.

هوای ۵ کلانشهر در شرایط ناسالم است

مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز یکشنبه هوای ۳ کلانشهر ناسالم برای گروه های حساس، یک کلانشهر ناسالم برای تمام گروه ها، یک شهر بسیار ناسالم، دو کلانشهر قابل قبول و یک کلانشهر در وضعیت خطرناک قرار دارد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

کلنگ هیچ پروژه‌ای در دولت سیزدهم بدون مجوز محیط زیست به زمین نخواهد خورد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تاکید رییس جمهوری در مورد فرع بودن توسعه بر محیط زیست گفت: در دولت سیزدهم کلنگ هیچ پروژه‌ای بدون مجوز محیط زیست به زمین نخواهد خورد و اعضای دولت این مسئله را پذیرفته‌اند.
سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

اجرای پروژه میانکاله متوقف شد

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرآباد مازندران، با اعلام توقف اجرای پروژه پتروشیمی میانکاله، صدور مجوز این پروژه را منوط به انجام مطالعات تکمیلی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد.
با موافقت کمیسیون تلفیق مجلس؛

پیش‌بینی ۳۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حقوق محیط‌بانان

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ با پیشنهاد متناسب‌سازی حقوق پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین پیش بینی ۳۰۰ میلیارد تومان در جداول بودجه برای افزایش حقوق محیط بانان موافقت کرد.
پرفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران درگذشت

پرفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران درگذشت

پرفسور پرویز کردوانی، دارنده نشان درجه یک دانش و چهره ماندگار که به "پدر علم کویرشناسی ایران" شهرت دارند، در سن ۹۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.
صفحه  از ۱۵
به روایت تصویر