اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
تاثیرگذاری اطلس ملی جمعیت در تصمیم‌سازی و رفع دغدغه‌مندی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد:

تاثیرگذاری اطلس ملی جمعیت در تصمیم‌سازی و رفع دغدغه‌مندی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اطلس جمعیتی با پرداختن به نگاه آمایشی به وضعیت کشور و استان‌های دارای کاهش جمعیتی می‌تواند برای تصمیم‌سازی و رفع دغدغه‌مندی تاثیرگذار باشد.

واریزهدیه نقدی بنیاد مستضعفان به حساب ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد که به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) مبلغ ۶۰۰ هزار تومان هدیه نقدی به حساب تمامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور واریز شده است.
برنامه ساماندهی حجاب به صورت متمرکز است نه سلیقه‌ای
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان اعلام کرد

برنامه ساماندهی حجاب به صورت متمرکز است نه سلیقه‌ای

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه، گفت: قرار است برنامه ساماندهی حجاب به صورت متمرکز و نه پراکنده و سلیقه‌ای برنامه‌ریزی شود.
خزعلی در خصوص کلیات لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان:

لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان فمنیستی و مطابق با سند ۲۰۳۰ نیست

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: برخی از موارد ذکر شده و نسبت‌های غیرمنصفانه از قبیل رویکرد فمنیستی و سند۲۰۳۰ و از جمله آنها به صرف ذکر کردن لفظ زن و برخی از اصطلاحات مشترک کاملاً ظاهربینانه و غیرواقعی بوده و استناد به مطالب قرآنی در این لایحه مشهود است.
اعلام آمادگی معاونت زنان برای تبیین حماسه‌های زنان آزاده سیاسی در پیروزی انقلاب
معاون رئیس جمهور مطرح کرد؛

اعلام آمادگی معاونت زنان برای تبیین حماسه‌های زنان آزاده سیاسی در پیروزی انقلاب

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر آمادگی این معاونت برای ترویج و تبیین حماسه‌های زنان آزاده سیاسی در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، تاکید کرد.

مناظره انسیه خزعلی و معصومه ابتکار در برنامه «شیوه» با موضوع زنان

انسیه خزعلی، معاون زنان و خانواده دولت سیزدهم و معصومه ابتکار، معاون پیشین زنان و خانواده دولت دوازدهم با محور «سیاستگذاری حوزه زنان» در برنامه «شیوه» شبکه چهار سیما به گفت‌وگو و مناظره خواهند پرداخت.

خزعلی: نمایشگاه توانمندی‌های زنان ایرانی برپا می شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از برگزاری نمایشگاهی از مستندات ناب بانوان ایرانی در هفته بزرگداشت مقام زن خبر داد و گفت: لازم است این توانمندی‌ها، مجاهدت‌های زنان ایرانی در گذشته به صورت مستندبا ابزارهای نوین به دختران امروز و نسل‌های جدید منتقل شود.

گسترش آسیب های زنان و خانواده در سالهای اخیر

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: : در برنامه ششم توسعه بنا بوده بسیاری از این آسیب ها مثل طلاق کاهش پیدا کند اما متاسفانه شاهد افزایش آن بودیم
باید برای توانمندسازی زنان و خانواده‌ها در دوره سالمندی تلاش کنیم
خزعلی:

باید برای توانمندسازی زنان و خانواده‌ها در دوره سالمندی تلاش کنیم

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توانمندسازی‌ خانواده‌ها به ویژه زنان در دوره سالمندی مساله ای مهم است که تحقق آن مستلزم پشتیبانی مادی و معنوی در حوزه سلامت با فعال کردن بخش‌های مربوط به سلامت در وزارتخانه های ورزش و جوانان و بهداشت است.

خزعلی: با جدیت پیگیر روشن شدن تمام ابعاد موضوع مهسا امینی هستیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با خانواده مهسا امینی تماس گرفت و تاکید کرد: با جدیت پیگیر روشن شدن تمامی ابعاد این موضوع هستیم.
صفحه  از ۲۷
به روایت تصویر