اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶

برگزاری آیین اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی پروین اعتصامی

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوربا بیان اینکه به واسطه جشنواره پروین اعتصامی اندیشه، خلاقیت و بازآفرینی صورت گرفت و به شکوفایی استعداد دانشجویان کمک کرد،گفت:برگزاری این قبیل جشنواره ها ما را نسبت به ریشه هایمان به تفکر وا می دارد تا از این ریشه ها تغذیه فرهنگی و هویتی داشته باشیم.
در کمیسیون فرعی دولت صورت گرفت،

تصویب اجباری شدن آموزش‌های شش ساعته پیش از ازدواج

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت:روز گذشته در نشست کمیسیون فرهنگی دولت، موضوع پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجباری شدن آموزش های قبل از ازدواج مطرح شد که با بحث های بسیار زیاد درباره اهمیت این موضوع، در نهایت کمیسیون تصمیم گرفت که لایحه اجرای خطبه عقد در صورت داشتن گواهی آموزش ۶ ساعته از سوی زوجه را به دفاتر ثبت ازدواج پیشنهاد دهد.
ابتکار:

اساس ساختار قرآن حفظ حرمت و امنیت افراد است

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اساس ساختار قرآن، حفظ حرمت و امنیت افراد است، تصریح کرد: متاسفانه نگاه های یکسویه و مقررات سخت گیرانه و برخوردهای فیزیکی و سلبی باعث شده این نگاه به روز و مترقی قرآن نسبت به مساله پوشش و مناسبات اجتماعی میان زنان و مردان لطمه بخورد و از این بابت دچار آسیب هستیم
ابتکار:‌

زنان در حوزه های مدیریتی و عرصه های فناوری حضور برجسته ای دارند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هم در بحث مدیریتی و هم در بحث حضور در عرصه های فناوری، زنان حضور برجسته ای دارند، گفت: به طوری که این حضور از۲۷.۵ در سال ۲۰۱۹ به ۳۱.۵ در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است. ضمن اینکه زنان در شرکت های دانش بنیان هم حضور پررنگی دارند و این مساله را مدیون سیاستگذاری های درست دولت و بخش خصوصی هستیم.
مهارت خوب زیستن در نظام آموزشی از رویکردهای مهم دولت است
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

مهارت خوب زیستن در نظام آموزشی از رویکردهای مهم دولت است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، توجه به بحث آموزش مهارت زندگی در نظام آموزشی را از رویکردهای مهم دولت دوازدهم عنوان کرد و گفت: معتقدیم آموزش مهارت خوب زیستن قبل از علم آموزی در اولویت قرار دارد که با کاشت نهال کمند در دانشگاه ها، این هدف دست یافتنی شد.

ابتکار: چه عزیزانی پرواز کردند!

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی، جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا در پی حادثه غم انگیر واژگونی اتوبوس در نقده را تسلیت گفت.
کلانتری: در محیط زیست دیگر امضای طلایی نداریم

کلانتری: در محیط زیست دیگر امضای طلایی نداریم

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: امروز دیگر در محیط زیست امضای طلایی نداریم چون موضوع محرمانه‌ای در این حوزه وجود ندارد.
طرح تاب‌آوری‌ اجتماعی در ۱۱۰۰ نقطه بسیار آسیب‌پذیر کشور اجرا شد
ابتکار:

طرح تاب‌آوری‌ اجتماعی در ۱۱۰۰ نقطه بسیار آسیب‌پذیر کشور اجرا شد

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده از اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در ۱۱۰۰ نقطه بسیار آسیب پذیر در دولت دوازدهم خبر داد.
ابتکارخبر داد:

تصویب قانون حمایت از کودکان ونوجوانان در دولت

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در توئیتی از تصویب قانون حمایت از کودکان ونوجوانان در دولت خبر داد.

امکان برداشت "مادر" از حساب بانکی که خود برای فرزندش افتتاح کرده

ابتکار: در کمیسیون لوایح، اصلاحیه مربوط به قانون مقررات بانکی را تصویب کردیم بدین ترتیب مادر می تواند از حساب‌های سپرده کوتاه مدت و بلندمدت که خودش برای فرزند صغیرش افتتاح کرده، برداشت کند.
صفحه  از ۱۷
به روایت تصویر