اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: زبان فارسی مظهر غرور ملی است

محمدمهدی اسماعیلی»گفت: زبان و ادب فارسی به قدری دارای اهمیت است که اگر در مجموعه قوانین آن نیاز به تنظیم قوانین سخت‌تر هم باشد، آن را دنبال می‌کنیم زیرا یکی از مظاهر غرور ملی محسوب می‌شود.

دستور اسماعیلی برای راه‌اندازی اتاق فکر در حوزه‌های تخصصی وزارت فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، گفت: به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان فرهنگی ضروری است حوزه‌های تخصصی نسبت به راه‌اندازی هیات‌های اندیشه‌ورز اقدام کنند.

اسماعیلی: فرهنگ‌ باید دربرنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی اولویت باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مساله که فرهنگ‌ در کشور باید هم در برنامه‌ریزی و هم در بودجه‌ریزی در اولویت باشد، تاکید کرد: این وزارتخانه با جدیت به دنبال این است که فرهنگ‌ را به یکی از مسائل اصلی حوزه حکمرانی تبدیل کند.
تکمیل موزه پاسارگاد پس از نیم قرن بلاتکلیفی
وزیر ارشاد خبرداد:

تکمیل موزه پاسارگاد پس از نیم قرن بلاتکلیفی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه در سفر به شهرستان پاسارگاد از موزه این شهر که تکمیل آن ۵۰ سال معطل مانده بازدید و نوید پیگیری تامین اعتبار برای تکمیل آن را داد.
آشتی حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید از اهداف گام دوم انقلاب است
وزیر فرهنگ تاکید کرد:

آشتی حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید از اهداف گام دوم انقلاب است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از اهداف گام دوم انقلاب را آشتی حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید دانست و گفت: حوزه وقف با حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گره خورده و می‌توان از ظرفیت‌های سنتی خود در حوزه دانش‌های جدید و توسعه آنها برای اعتلای کشورمان استفاده کنیم.

وزیر فرهنگ: مهمترین ویژگی رئیس سازمان فرهنگ، تحول‌خواهی باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمترین ویژگی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را تحول‌خواهی دانست و گفت: البته این بدان معنا نیست که کارهای قبلی در جهت تحول و گسترش نبوده، بلکه فضای تغییر همیشه دنبال ایجاد فضایی برای تحول است.
با حکم وزیر فرهنگ؛

فرشاد مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی فرشاد مهدی‌پور را به سمت معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.
ارائه کمک های بلاعوض به هنرمندان حداقل کار ممکن برای این عرصه کرونا زده است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، شورای:

ارائه کمک های بلاعوض به هنرمندان حداقل کار ممکن برای این عرصه کرونا زده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، شورای گفت: حداقل کمک‌هایی که می‌توان در راستای حمایت از هنرمندان سینما و تئاتر کرد ارائه کمک‌های بلاعوض برای این گروه است، این کمک‌ها نباید به صورت تسهیلات قرض الحسنه و یا وام با بازپرداخت درصدی مشخص باشد.
وزیر فرهنگ:

هیچ تبعیضی در واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جلسه مشترک با معاون وزارت راه و شهرسازی درخصوص مسکن برای خبرنگاران، تاکید کرد: هیچ تبعیضی در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم.

وزیر فرهنگ: بزرگداشت مولانا، نکوداشت عشق و دین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز بزرگداشت مولانا نوشت: گرامی داشت مولانا، بزرگداشت یک فرد نیست بلکه نکوداشت عشق و دین است و روزی که به نام اوست فرصت دوباره‌ای است تا با تعمق و تفکر در آثار این شاعر و عارف بزرگ، راهی به کمال بیابیم و راه و روش او را ارج نهیم.
صفحه  از ۹
به روایت تصویر