اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
وزیر فرهنگ در مراسم روز دانشجو دانشگاه الزهرا(س):

گسترش فضای گفتمانی، راه حل اصلی مسائل کشور است

محمدمهدی اسماعیلی ضمن ابزار امیدواری برای برطرف شدن موانع حوزه فرهنگ در دولت مردمی گفت: از آنجا که دولت انقلابی اساس اقدامات خود را بر مبنای گفتگو با اصحاب فرهنگ و نخبگان دانشگاهی گذاشته است می‌توان نسبت به رفع بسیاری از موانع حوزه فرهنگی در این دولت امیدوار بود،
اسماعیلی: سیاست قطعی وزارت فرهنگ حمایت از هنرمندان است

اسماعیلی: سیاست قطعی وزارت فرهنگ حمایت از هنرمندان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست قطعی این وزارتخانه را حمایت از هنرمندان دانست و اظهار داشت: برای افرادی که از خانواده فرهنگ و هنر و رسانه در اغتشاشات اخیر معذوراتی به وجود آمده و اتفاقاتی افتاده، وظیفه خودمان می‌دانیم که از اهالی فرهنگ و هنر رسانه حمایت کنیم.
با کسب اکثریت مطلق آرا؛

پدرام پاک‌آیین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات شد

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از انتخاب پدرام پاک‌آئین مدیرمسئول ماهنامه «دانش رسانه» به عنوان نماینده مدیران مسئول در نوزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد و گفت: وی با کسب ۹۰۰ رای و ۵۷.۲۹ درصد از مجموع آرای ماخوذه، حائز اکثریت مطلق آرا شد.

اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول اعلام شد

فهرست نهایی نامزدهای نوزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

توسعه خدمات فرهنگی به ایرانیان خارج از کشور ضروری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ضرورت خدمت رسانی فرهنگی به ایرانیان مقیم خارج از کشور اشاره و تصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران، امروز در کنار تحریم ها و توطئه های مختلف دشمن، با جنگ ترکیبی دشمن در سطح گسترده که ناامید کردن مردم و تلاش برای جلوگیری از توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در راستای حل مشکلات و رفع موانع را هدف قرار داده اند ، مواجه است .
در آئین گرامیداشت یکصدمین سال چاپ و انتشار مجله صف؛

کتاب «قشون تا صف» رونمایی شد

در آئین گرامیداشت یکصدمین سال چاپ و انتشار مجله صف با حضور فرمانده کل ارتش و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب «قشون تا صف» رونمایی شد.
با همکاری انجمن خوشنویسان ایران انجام می‌شود:

طرح سراسری "آموزش خوشنویسی برای همه"

در نشست مشترک مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری با مدیران انجمن خوشنویسان ایران، اجرای طرح سراسری آموزش خوشنویسی برای همه مورد بررسی قرار گرفت.

آزادی ۸ روزنامه‌نگار بازداشتی حوادث اخیر

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی درباره خبرنگاران بازداشتی حوادث اخیر گفت: از روز سی‌ام شهریورماه که متوجه دستگیری‌ها شدیم، پیگیری‌ها با نهادهای امنیتی برای مشخص شدن وضعیت آن‌ها انجام شد و همچنان ادامه دارد و تاکنون هشت نفر آزاد شده‌اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

دیرینگی روابط فرهنگی ایران و تاجیکستان باعث حفظ آن شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زبان مشترک فرهنگی ایران و تاجیکستان همواره زبان رفق و مدارا و محبت و عشق بوده است، گفت: همین ویژگی‌ها سبب شده تا در طول قرن‌ها باشندگان این اقلیم مشترک فرهنگی پرچمدار فرهنگ و فضیلت در منطقه و جهان باشند.
تشکیل پرونده برای رسانه‌های لندن‌نشین
وزیر ارشاد خبر داد:

تشکیل پرونده برای رسانه‌های لندن‌نشین

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل پرونده حرفه‌ای و رسانه‌ای برای «شبکه‌های معاند تروریسم رسانه‌ای لندن‌نشین» در وزارتخانه متبوع خبر داد و گفت: همچنین به‌زودی شکایت‌هایی تسلیم مراجع حقوقی بین‌المللی می‌کنیم.
صفحه  از ۱۹
به روایت تصویر