اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
از سوی صندوق اعتباری هنر صورت گرفت؛

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به 45 تماشاخانه بخش خصوصی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سال 99 برای جبران بخشی از خسارت های دوران کرونا، 45 تماشاخانه بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی به بانک عامل معرفی شدند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

لزوم ایجاد مدل‌سازی برای فعالیت کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی

سید عباس صالحی با تشریح ابعاد مختلف استفاده از فضای مجازی در فعالیت‌های فرهنگی، نسبت به دست‌یابی به نوعی مدل‌سازی برای فعالیت کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی ابراز امیدواری کرد.
وزیر فرهنگ:

وظیفه رسانه‌ها کمک به مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات ۱۴۰۰ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به قرارگرفتن در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰، وظیفه رسانه‌ها و مطبوعات را کمک به افزایش مشارکت آگاهانه مردم در این آوردگاه خطیر و غلبه بر فضای یأس و ناامیدی و مقابله با شیطنت‌ها و بدخواهی‌های دشمنان این مرز و بوم دانست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

تحصیل ۴۰۰ هزار دانشجو در رشته‌های هنری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که همکاری در بخش آموزش های دانشگاهی مهم است،گفت:هم اکنون حدود ۴۰۰ هزار دانشجو در رشته های هنری تحصیل می کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی جشنواره موسیقی فجر:

موسیقی بخشی از هویت ایرانی و همزاد نوا و صدا است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در آیین پایانی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با بیان اینکه موسیقی بخشی از هویت ایرانی و همزاد نوا و صدا است، گفت: اگر ما هم در ایران فرهنگی و هم در فرا ایران رقیب هایی در پیرامون خود داریم، بخشی از این رد پا از طریق موسیقی است که ما را به جهان و منطقه وصل می کند.

اعلام آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان هنرکارت

بیش از 83 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور برای دریافت هنرکارت ثبت نام کرده اند و کمک هزینه بیکاری ایام کرونا برای بیش از 60 هزار نفر از اعضا واریز شده است.

صالحی: روش شناختی امام (ره) در حوزه هنر کارگشا بوده است

وزیرفرهنگ وارشاداسلامی گفت: از جوهره حکمی و عرفانی امام راحل این برمی‌آید که هنر انقلابی و اسلامی مرکزش جمال حق است و این مرکز سرتاسر ذرات کائنات را در بر می‌گیرد. از این رو نگرش امام در حوزه هنر گره‌گشایی زیادی داشت که هنوز ناتمام است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

الزام ارسال آگهی‌های دولتی به مطبوعات به قوت خود باقی ماند

سیدعباس صالحی در جدیدترین توئیت خود پس از پایان جلسه امروز هیات دولت نوشت: با حمایت آقای ⁧‫جهانگیری‬⁩ و نظر موافق هیات دولت، الزام ارسال آگهی‌های دولتی به مطبوعات به قوت خود باقی ماند.

نامه پاک آیین به رئیس جمهور/ تاکید بر بازگشت آگهی‌های دولتی به مطبوعات

پدرام پاک آیین، نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات طی نامه ای به رییس جمهور با یاداوری شرایط دشوار مطبوعات کشور، خواستار لغو آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت( ستاد) و بازگشت اگهی های دولتی به مطبوعات شد‌.
صالحی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور؛

حذف الزام انتشار آگهی دولتی؛ زنگ خطر نهایی برای مطبوعات است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی مصوبه هیات وزیران مبنی بر حذف الزام دولتی‌ها به انتشار آگهی در روزنامه‌ها، در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت: این مصوبه زنگ خطر نهایی برای مطبوعات کشور بوده و نگرانی جدی و گسترده‌ای در میان اصحاب مطبوعات و رسانه ایجاد کرده است.
صفحه  از ۵
به روایت تصویر