اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
مفاهیم «ایمان و امید» با ماموریت های وزارت فرهنگ ارتباط مستقیم دارد
وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در شبکه اجتماعی مطرح کرد

مفاهیم «ایمان و امید» با ماموریت های وزارت فرهنگ ارتباط مستقیم دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب، در نوشته‌ای از اهتمام ویژه ارکان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ضرورت تقویت دو عامل ایمان و امید در ماموریت‌های کلان این وزارتخانه خبر داد.
اجرای مطالبه ۱۵ ساله رهبری در حوزه کاغذ ایرانی
وزیر فرهنگ خبرداد:

اجرای مطالبه ۱۵ ساله رهبری در حوزه کاغذ ایرانی

وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی و در تجاوب به نکته منتشر شده از رهبر معظم انقلاب در شبکه مجازی ایشان در خصوص وضعیت تولید کاغذ ایرانی از تلاش همه جانبه در خصوص خودکفایی در صنعت کاغذ کشور سخن گفت.

یادداشت وزیر فرهنگ در پی بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی ضمن اشاره به بازدید امروز مقام معظم رهبری از سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نوشت: «بی شک دستورات، نکات دقیق و موشکافانه معظم‌له در حوزه نشر مکتوب چراغ راه ما برای تمامی رفتارهای وزارت فرهنگ در این حوزه خواهد بود.»
۵ کار مهم دستگاه‌های فرهنگی در سال جدید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد

۵ کار مهم دستگاه‌های فرهنگی در سال جدید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی رویکردهای اصلی شورای فرهنگ عمومی کشور در سال جدید را در پنج حوزه خلاصه کرد.

عیادت مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از فرامرز صدیقی، هنرمند سینما و تلویزیون

مدير عامل صندوق اعتباري هنر با حضور در بيمارستان محل بستري استاد " فرامرز صديقي" بازيگرسينما ، تلويزيون و تئاتر کشورمان، ضمن ابلاغ سلام دکتر محمد مهدي اسماعيلي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، در جريان روند درماني اين هنرمند پيشکسوت قرار گرفت.
وزیر فرهنگ در حاشیه هیات دولت مطرح کرد:

امضای تفاهم‌نامه مشترک با کشورهای دوست و مسلمان در دستور کار قرار دارد

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به دیدار های جداگانه با وزرای فرهنگ کشورهای مهمان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: امضای تفاهم‌نامه جامع همکاری های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از مهمترین مباحثی است که در این دیدارها مورد بحث و تبادل نظر قرار دارد که امیدواریم بزودی شاهد امضای این تفاهم نامه های مشترک با کشورهای دوست و مسلمان باشیم.
وزیر فرهنگ در آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم:

۲۶ هزار کانون فرهنگی مساجد به پایگاه تعلیم و ترویج قرآن تبدیل می‌شود

محمدمهدی اسماعیلی گفت: در مسیر پرشکوه تحقق تمدن نوین اسلامی توجه به فرهنگ قرآنی در راس تمامی فعالیت‌ها قرار دارد. در این مسیر نورانی عقب‌گرد و ارتجاع معنا ندارد . بازگشت به برهنگی و کشف حجاب مصداق ارتجاع است و ملت ایران مقابل ارتجاع می‌ایستد.

هنرستان ها بهترین مسیر برای آموزش و اشتغال است

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در زمینه آموزش های رسمی بخش فرهنگی و هنری در هنرستان ها و آموزشگاه های مهارتی کشور به امضای محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش رسید.
تشییع پیکر شهرام عبدلی از مقابل خانه هنرمندان

تشییع پیکر شهرام عبدلی از مقابل خانه هنرمندان

پیکر شهرام عبدلی بازیگر تازه درگذشته سینما و تئاتر و تلویزیون صبح امروز - یکشنبه - از خانه هنرمندان تشییع شد.
وزیر فرهنگ در اختتامیه سی و هشتمین دوره جشنواره موسیقی فجر مطرح کرد:

درخشش جوانان در جشنواره ۳۸موسیقی فجر امیدوارکننده بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور قابل توجه جوانان در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر گفت: امسال در جشنواره، جوانان با استعداد سربلندی به منصه ظهور رسیدند و ما را به آینده‌ای غنی از حضور اهالی هنر موسیقی امیدوار کردند.
صفحه  از ۲۱
به روایت تصویر