اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
وزیر فرهنگ در آیین گشایش نمایشگاه رسانه‌های ایران:

نمایشگاه رسانه‌های ایران پس از شش سال بازگشایی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گشایش بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، که امروز در مصلای حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، با تبریک ایام ماه شعبان و ولادت حضرت امام زمان (عج) گفت: خوشحال هستیم یکی دیگر از امور معطل مانده در حوزه فرهنگ و هنر پس از شش سال با حضور اصحاب رسانه باز گشایی شد.
وزیر فرهنگ:

امیدآفرینی و احیای مفاخر هویتی در جشنواره ۴۲ فیلم فجر به نمایش گذاشته شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌ریزی ویژه برای بخش «نگاه نو» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خبرداد و گفت: امیدآفرینی، احیای مفاخر هویتی و علایق عمیق فرهنگی از ویژگی‌های فیلم‌های این جشنواره است.

اسماعیلی: سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی رونمایی می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز سه شنبه در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و پاسخ گویی بی واسطه به سوالات مردم، در جمع خبرنگاران از راه اندازی سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی خبر داد و گفت: این سامانه در سه ماه آینده رونمایی می شود و در همه حوزه ها می خواهیم تحول ایجاد کنیم

اسماعیلی:جمهوری اسلامی فضای مساعدی برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین نشست خبری خود گفت: در جمهوری اسلامی ایران فضای مساعدی برای ایرانیان خارج از کشور که دلشان به یاد ایران و ایرانی می‌تپد وجود دارد، هر کسی در هر موقعیتی است می‌تواند به کشور بازگردد.
توزیع ماهانه هزار تن کاغذ میان ناشران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

توزیع ماهانه هزار تن کاغذ میان ناشران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش تولید کاغذ ایرانی، گفت: نقدهای گوناگونی به کیفیت کاغذ تولید ایران وارد شده است، کسی ملزم به استفاده از آن نیست. همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهانه هزار تن کاغذ میان ناشران توزیع می‌کنند.

اسماعیلی: جشن خودکفایی کاغذ به زودی برگزار می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در آغاز فعالیت دولت تنها پنج هزار تن کاغذ تولید می‌شد که این رقم اکنون به ۸ هزار تن رسیده است، گفت: جشن خودکفایی تولید که به دلیل سفر رئیس جمهور به کردستان به تعویق افتاد، در اولین فرصت برگزار می‌شود.
تجلیل از ۱۵۰ هنرمند پیشکسوت کشور به همت صندوق هنر در شیراز
در شانزدهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت انجام شد؛

تجلیل از ۱۵۰ هنرمند پیشکسوت کشور به همت صندوق هنر در شیراز

پوراحمدی در شانزدهمین همایش سراسری هنرمندان نامدار و پیشکسوت کشور که به همت صندوق اعتباری هنر و موسسه هنرمندان پیشکسوت در شیراز برگزار شد از اعطای خدمات ویژه به هنرمندان پیشکسوت خبر داد.
وزیر ارشاد از صدور مجوز ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم خبر داد

وزیر ارشاد از صدور مجوز ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم خبر داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیاز صدور مجوز ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم خبر داد و گفت: طی بیش از یکسال گذشته ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم صادر کردیم و نسبت به بهترین سال‌های ساخت فیلم در دولت‌های گذشته در شرایط خوبی هستیم همچنین از نظر فروش فیلم‌ها نیز شاهدید که چند فیلم بیش از ۱۰ میلیارد تومان فروش داشتند و آمار فروش یک فیلم هم در حال نزدیک شدن به سقف ۳۰۰ میلیارد تومان است.
ابلاغ تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ در روزهای آینده
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد:

ابلاغ تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ در روزهای آینده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ تغییرات ساختاری این وزارتخانه طی روزهای آینده خبر داد.
همکاری با جهان اسلام اولویت جمهوری اسلامی است
وزیر فرهنگ در دیدار با مدیرکل آیسسکو؛

همکاری با جهان اسلام اولویت جمهوری اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی به دوحه پایتخت قطر سفر کرده، با سالم‌بن محمدالمالک دبیرکل سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو) دیدار و گفت و گو کرد.
صفحه  از ۲۳
به روایت تصویر