اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

تقریظ حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» که زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان را در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن روایت می کند، منتشر شد.
در نخستین نشست تخصصی هفته ملی کودک مطرح شد

بزرگترین نیاز تربیتی کودکان پرورش اندیشه و تفکر است

نشست «اندیشه‌پروری (عقلانیت) و جان‌پروری (معنویت) در تربیت عقلانی بصیرت‌گرا» با تاکید بر نقش مربیان بر تسهیل یادگیری و کمک رساندن به جریان رشد فکری کودکان با سخنرانی علیرضا رحیمی ‌برگزار شد.

اعلام اسامی راه‌یافتگان به مرحله دوم جایزه «قیصر امین‌پور»

دبیرخانه پنجمین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (جایزه قیصر امین پور) اسامی راه‌یافتگان به مرحله دوم داوری این رویداد ادبی را شامل ۲۳ اثر اعلام کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در دولت به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم، گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویتریتی و‌ مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم. این حوزه بزرگان بسیاری دارد و همه سلیقه‌ ها می‌توانند در شعر و ادب حس همزبانی داشته باشند.
در نشست «بازنمایی هویت ملی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» مطرح شد؛

جنگ، میدان آزمون هویت ملی است

محمد محمودی در نشست «بازنمایی هویت ملی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» گفت: هویت ملی بر تقابل و رویارویی با دیگری و بیگانه نیز شکل می‌گیرد که یکی از مهم‌ترین این رخدادها جنگ است؛ جنگ، میدان آزمون هویت ملی است چراکه در این رخداد این موضوع مورد تهدید و تعرض قرارگرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باید ظرفیت فرهنگ غنی چند هزار ساله ایرانی و اسلامی زودتر متبلور شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر در استان‌ها و بخصوص استان‌های مرزی دچار محرومیت مضاعف است تاکید کرد: باید ظرفیت فرهنگی غنی چند هزار ساله ایرانی و اسلامی ما هرچه زودتر متبلور شود و ما بدون کمترین درنگی این موضوع و توجه به مناطق محروم و تقویت بعد ساختاری نیروی انسانی بخش را در دستور کار خود قرار داده ایم.
ارزیابی نقش کتابخانه‌ها در صیانت از اشتراکات فرهنگی کشورهای اکو

ارزیابی نقش کتابخانه‌ها در صیانت از اشتراکات فرهنگی کشورهای اکو

روسای کتابخانه‌های ملی کشورهای اکو در پنجمین نشست روسای کتابخانه‌های ملی کشورهای عضو این سازمان اشتراکات و تبادلات فرهنگی کشورهای عضو و تاثیر آن را بر مردم منطقه را بررسی کردند.

«بهارانه کتاب ١٤٠٠» از فردا آغاز می‌شود

«بهارانه کتاب ١٤٠٠» از فردا (١٧ خردادماه ١٤٠٠) با حضور ٨٦٠ کتابفروشی از سراسر کشور، کار خود را آغاز خواهد کرد.

پیام مقام معظم رهبری به نشست شاعران در «دیدار ماه»

مقام معظم رهبری در پیامی به برنامه «دیدار ماه» که به‌ منظور بزرگداشت هر ساله دیدار ایشان با شعرا برگزار شد، از دلتنگی‌شان برای این دیدار سخن گفتند.
تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰

مهلت شرکت در اولین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه»تمدید شد

با توجه به افتتاح کتابخانه های مرکزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ایام پیش رو و با هدف جلب مشارکت بیشتر رسانه‌های استانی و محلی، دبیرخانه اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه مهلت شرکت در این رویداد رسانه‌ای را در آخرین ماه‌های قرن تمدید کرد.
صفحه  از ۲۲
به روایت تصویر