اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
رونمایی از «وقتی از فیلم حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم» در نمایشگاه کتاب

رونمایی از «وقتی از فیلم حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم» در نمایشگاه کتاب

جدیدترین عنوان کتاب حوزه سینما نوشته وحید ضرابی‌نسب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب با حضور ۳۰ کشور افتتاح شد

سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب عصر امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور لبنان، متولیان و دست اندرکاران فرهنگی کشور و ناشران ۳۰ کشور در مصلای امام خمینی (ره) طی آیینی گشایش یافت.

ناشران بخش فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران در بخش مجازی هم حضور دارند

ستاد برگزاری نمایشگاه در اطلاعیه‌ای خبر داد: ناشران بخش فیزیکی «سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» در بخش مجازی هم حضور دارند.
امروز حقوق بشر یک دروغ بزرگ است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

امروز حقوق بشر یک دروغ بزرگ است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز حقوق بشر یک دروغ بزرگ است که غربی‌ها، آمریکایی‌ها، ناتو و انگلیسی‌ها نمی‌توانند ادعای آن را داشته باشند زیرا دائما در دنیا بحران ایجاد می‌کنند.
تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

تقریظ حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» که زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان را در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن روایت می کند، منتشر شد.
در نخستین نشست تخصصی هفته ملی کودک مطرح شد

بزرگترین نیاز تربیتی کودکان پرورش اندیشه و تفکر است

نشست «اندیشه‌پروری (عقلانیت) و جان‌پروری (معنویت) در تربیت عقلانی بصیرت‌گرا» با تاکید بر نقش مربیان بر تسهیل یادگیری و کمک رساندن به جریان رشد فکری کودکان با سخنرانی علیرضا رحیمی ‌برگزار شد.

اعلام اسامی راه‌یافتگان به مرحله دوم جایزه «قیصر امین‌پور»

دبیرخانه پنجمین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (جایزه قیصر امین پور) اسامی راه‌یافتگان به مرحله دوم داوری این رویداد ادبی را شامل ۲۳ اثر اعلام کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در دولت به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم، گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویتریتی و‌ مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم. این حوزه بزرگان بسیاری دارد و همه سلیقه‌ ها می‌توانند در شعر و ادب حس همزبانی داشته باشند.
در نشست «بازنمایی هویت ملی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» مطرح شد؛

جنگ، میدان آزمون هویت ملی است

محمد محمودی در نشست «بازنمایی هویت ملی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» گفت: هویت ملی بر تقابل و رویارویی با دیگری و بیگانه نیز شکل می‌گیرد که یکی از مهم‌ترین این رخدادها جنگ است؛ جنگ، میدان آزمون هویت ملی است چراکه در این رخداد این موضوع مورد تهدید و تعرض قرارگرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باید ظرفیت فرهنگ غنی چند هزار ساله ایرانی و اسلامی زودتر متبلور شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر در استان‌ها و بخصوص استان‌های مرزی دچار محرومیت مضاعف است تاکید کرد: باید ظرفیت فرهنگی غنی چند هزار ساله ایرانی و اسلامی ما هرچه زودتر متبلور شود و ما بدون کمترین درنگی این موضوع و توجه به مناطق محروم و تقویت بعد ساختاری نیروی انسانی بخش را در دستور کار خود قرار داده ایم.
صفحه  از ۲۲
به روایت تصویر