اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

بازدید مدیران و مهندسین شرکت گازپروم روسیه از مجتمع ایزوایکو

مدیران و کارشناسان شرکت گازپروم روسیه از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید و نشستی مشترک با مدیران و معاونین این مجتمع صنعتی برگزار کردند.
رئیس هیات عامل ایدرو در بازدید از نمایشگاه متافو تاکید کرد :

بهره گیری از توانمندی شرکت های دانش بنیان در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو تصریح کرد: می توانیم در حوزه محصولات فولادی با بهرگیری از دانش روز و شرکت های دانش بنیان محصولات با ارزش افزوده بالا بیشتر تولید کنیم .

معاون وزیر صمت: توان ساخت خودروهای با کیفیت در کشور وجود دارد

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از خطوط تولید شرکت ایران خودرو دیزل با تاکید بر اینکه بهبود کیفیت در صنعت خودرو، اولویت اصلی وزارت صمت است،گفت : توان ساخت خودروهای با کیفیت و خوب در کشور وجود دارد و حمایت حاکمیتی وزارت صمت در مقام سیاستگذار این حوزه مستمر و جدی خواهد بود.

ایران دهمین تولیدکننده بزرگ خودرو سواری در دنیا شد

انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا در گزارش جدید خود بر مبنای آمار موسسه S&P GLOBAL MOBILITY اعلام کرد ایران در بین 10 کشور بزرگ تولیدکننده خودروی جهان در سال 2022 بهترین عملکرد را داشته است.

هماهنگی بانک مرکزی و وزارت صمت در زمینه امضای الکترونیک

وزیر صنعت، معدن و تجارت به هماهنگی بانک مرکزی و وزارت صمت در زمینه امضای الکترونیک اشاره کرد وگفت: تسهیل در حوزه پولی و مالی باعث شکوفایی و رشد بخش تولیدی اقتصاد کشور می شود
فاطمی امین: روند اجرایی واردات خودرو آغاز شد

فاطمی امین: روند اجرایی واردات خودرو آغاز شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ متقاضی برای واردات خودرو ثبت نام کرده اند، گفت: از دیروز - سوم آبان - مرحله ثبت سفارش واردات خودرو آغاز شد و قرار است خودروهایی با قیمت متعادل وارد کشور شود.

فاطمی‌امین: تراز تجاری کشور سال ۱۴۰۲ مثبت می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روند رو به رشد صادرات در مقابل واردات و کاهش اختلاف این دو، گفت: با ادامه روند فعلی سال آینده تراز تجاری کشور مثبت می شود.
علی رغم تحریم ها شاهد رشد صادرات هستیم
رئیس جمهور:

علی رغم تحریم ها شاهد رشد صادرات هستیم

رئیس جمهور رشد ۴۰ درصدی صادرات را نشانه عزم فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات دانست، گفت: امروز علی رغم تهدید ها و تحریم ها شاهد رشد صادرات در کشور هستیم و در ادامه باید تمام تلاش خود را در جهت رشد و تولید فن آوری پایه بکار برده و نسبت به رفع موانع صادرات آن توجه شود.
رشد ۶.۷ درصدی تولید در شرکت‌های بورسی
فاطمی امین در برنامه صف اول مطرح کرد:

رشد ۶.۷ درصدی تولید در شرکت‌های بورسی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۶.۷ درصدی تولید در شرکت‌های بورسی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مزایده بیش از ۵ هزار معدن یک بسته سرمایه گذاری است
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مزایده بیش از ۵ هزار معدن یک بسته سرمایه گذاری است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: مزایده ۵۴۳۹ معدن و محدوده اکتشافی که از امروز آغاز شد، یک بسته سرمایه گذاری است، که شامل معادن کوچک و متوسط می‌شود، چون عمده معادن بزرگ واگذار شده و فعال هستند.
صفحه  از ۱۳۴
به روایت تصویر
تازه ها