اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵

آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به ۱۸ هزار میلیارد رسید

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام افزایش آورده مردم برای ساخت مسکن به ۱۸ هزار میلیارد تومان، گفت: ۱۹ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن از محل آورده متقاضیان و تسهیلات دولتی واریز شد.
ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره تشکیل شد
وزیر راه و شهرسازی:

ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره تشکیل شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره به شکل مشترک بین وزارت راه و شهرداری تهران تشکیل شده است که وظیفه این ستاد اجرایی کردن مصوبات سران سه قوه برای ساماندهی بازار مسکن است.
وزیر راه و شهرسازی :

۵۰ هزار واحد مسکن ملی در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن ملی کشور در ۱۵ درصد از بافت فرسوده شهرهای کشور برنامه ریزی شده است .

هشدار درباره افزایش کلاهبرداری در پیش‌فروش ساختمان

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام افزایش کلاهبرداری در پیش‌فروش ساختمان، گفت: مشاوران املاک نمی‌توانند و نباید قرارداد پیش فروش را تنظیم کنند، آنان فقط باید خریداران و سرمایه گذاران را به دفتر ثبت اسناد رسمی هدایت کنند.
آغاز پیش فروش بلیت قطار‌های مسافری فصل تابستان

آغاز پیش فروش بلیت قطار‌های مسافری فصل تابستان

پیش فروش بلیت قطار‌های مسافری برای بازه زمانی یکم تیر تا ۱۰ شهریورماه، از امروز چهارشنبه ۲۵ خردادماه سال جاری، آغاز می‌شود.
سازمان بنادر و دریانوردی:

حکم رفع توقیف بار کشتی ایرانی در یونان صادر شد

سازمان بنادر و دریانوردی از صدور حکم رفع توقیف بار کشتی ایرانی در یونان خبر داد و اعلام کرد: مراحل اجرایی این دستور در حال انجام است.
وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

ثبت‌نام مجدد نهضت ملی مسکن در صورت وجود متقاضی جدید

وزارت راه و شهرسازی از احتمال بازگشایی سامانه ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اعلام کرد: چنانچه بعد از اتمام پالایش‌ها در پایان خردادماه متقاضیانی اعلام آمادگی کنند، احتمال ثبت‌نام جدید وجود دارد.

قاسمی: تحویل ۱۰۰هزار واحد مسکونی تا پایان شهریورماه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخصیص ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع برای اعطای تسهیلات اجاره‌بهای مسکن به دهک‌های پایین، از تحویل ۱۰۰هزار واحد مسکونی تا پایان شهریورماه خبر داد.
از سوی کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن؛

دلایل قطعی حادثه قطار مشهد - یزد اعلام شد

کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن با صدور اطلاعیه‌ای درباره سانحه قطار مسافری مشهد - یزد علت اولیه وقوع این سانحه را بر اساس بررسی ریلی مکالمات ضبط شده مأمورین و وقایع ثبت شده در سیستم‌های علائم الکتریکی، انسداد مسیر حرکت قطار مسافری توسط بیل مکانیکی و تخطی از سرعت مقرره اعلام کرد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

اولویت دریافت وام اجاره با مستاجرانی است که سال پیش وام را دریافت نکردند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام ثبت نام ۱۷۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن، گفت: کسانی که سال گذشته این وام را دریافت کرده‌اند، امسال در اولویت دریافت وام قرار ندارند.
صفحه  از ۹۶
به روایت تصویر
تازه ها