اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان خانوار
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کار تشریح کرد:

جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان خانوار

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان خانوار شش دهک درآمدی را تشریح کرد.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است

سازمان برنامه و بودجه در واکنش به انتشار گزارشی با عنوان «۸ سال دردسرسازی برای دولت جدید» در برخی رسانه‌ها تاکید کرد که اجرای متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است.

هشدار وزیر ارتباطات نسبت به تحرکات جدید مهاجمان سایبری

وزیر ارتباطات از مشاهده تحرکات جدید توسط مهاجمان سایبری برای طراحی حملات باج‌افزاری خبر داد.
نوبخت اعلام کرد:

افزایش ۲۰ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور در ۸ سال گذشته

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در هشت سال گذشته در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، افزون بر ۱۹ هزار و ۷۳۲ مگاوات یعنی حدود ۲۰‌هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی برق کشور اضافه شده است.

وزیر ارتباطات: ۱۳ هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مراجع امنیتی اکنون با ۳۰۰ مزرعه کلان برخورد و آنها را جمع‌آوری کرده‌اند، گفت: با همکاری وزارت نیرو و با استفاده از هوش مصنوعی، ۱۳ هزار مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد.
آذری جهرمی:

از مشکل بوجود آمده پوزش می‌طلبیم/همه باید پاسخگو باشند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام توییتری نوشت: متاسفانه در برخی نواحی، هشت ساعت برق مستمر شهری در دسترس نیست. در تلاش برای بهبودیم و از مشکل بوجود آمده پوزش می‌طلبیم.
اطلاعیه اتاق اصناف ایران:

در شهرهای قرمز فقط «گروه شغلی یک» امکان فعالیت دارند

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به موج پنجم شیوع کرونا، تنها گروه شغلی یک در شهرهای قرمز امکان فعالیت دارند و فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳و ۴ با ممنوعیت همراه است.
با هدف کاهش بار شبکه برق در ساعات اوج بار؛

سامانه‌های سرمایشی ادارات پایتخت از راه دور قطع می‌شود

با اجرایی شدن طرح مدیریت بار سرمایشی در بستر فناوری اینترنت اشیا (IOT) سامانه‌های سرمایشی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مشترکان بزرگ پایتخت توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از راه دور رصد و در صورت نیاز قطع خواهد شد.
تامین ۷۰ درصد اعتبارات طرح‌های ویژه استانی در فصل بهار
معاون سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

تامین ۷۰ درصد اعتبارات طرح‌های ویژه استانی در فصل بهار

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال ۷۰ درصد اعتبارات طرح‌های استانی معادل سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است، گفت: همانند سال‌های گذشته، اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی استانی به دلیل عدم تخصیص اعتبار تا فصل زمستان به تاخیر نخواهد افتاد.
رییس کل گمرک ایران اعلام کرد:

رشد ۶۹ درصدی صادرات غیرنفتی ایران در بهار ۱۴۰۰

رییس کل گمرک ایران گفت: مقایسه آمار تجارت خارجی کشورمان در سه ماهه بهار سال ۱۴۰۰ با مدت مشابه سال قبل حاکی از افزایش ۲۵ درصدی در وزن و ۵۰ درصدی در ارزش کالاهای تجاری مبادله شده بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای خارجی است.
صفحه  از ۹۵
به روایت تصویر
تازه ها