اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷

فعالیت مشاغل از اول آبان مشروط به دریافت دز اول واکسن کروناست

براساس اطلاعیه‌ای که اتاق اصناف ایران صادر کرده، فعالیت تمام مشاغل به ویژه مشاغلی که مشمول گروه‌های فعالیت ماده(١٣) قانون آشامیدنی و خوراکی می‌شوند، از ابتدای آبان ماه سال‌جاری، مشروط به دریافت حداقل یک دز واکسن به شاغلان در این صنوف و کسب‌وکارها خواهد بود.
کنترل هوشمند امضا و مهر الکترونیکی شرکت‌ها در سامانه تدارکات
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد:

کنترل هوشمند امضا و مهر الکترونیکی شرکت‌ها در سامانه تدارکات

مدیر سامانه تدارک الکترونیکی دولت (ستاد) از کنترل سیستمی و هوشمند امضا و مهر الکترونیکی شرکت‌ها در سامانه «تدارکات» خبر داد.

پرداخت هزار میلیارد ریال برای تولید واکسن ایرانی کووپارس

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت یک‌هزار میلیارد ریال دیگر به موسسه سرم‌سازی رازی برای تولید واکسن کووپارس خبر داد.
وزیر اقتصاد مطرح‌ کرد:

هدف‌گذاری برای افزایش ۵۰ درصدی نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه یکی از تعهدات و برنامه‌های وی در دولت سیزدهم هدف‌گذاری برای افزایش ۵۰ درصدی نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی است، گفت: این افزایش مشروط بر این است که بار مالیاتی بخش‌های تولیدی کاهش یابد.

واکنش سازمان برنامه و بودجه به انتشار جدول پیش‌بینی شاخص‌های اقتصادی

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: جدول منتشر شده در فضای مجازی که به پیش‌بینی شاخص‌های کلان اقتصادی کشور می‌پردازد توسط دولت گذشته و برای اطلاع و آگاهی از نظرات کارشناسی درون سازمانی تهیه شده و قابلیت استناد ندارد و مورد تأیید سازمان برنامه نیست.
رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

سیاست دولت سیزدهم مهار تورم است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت:سیاست دولت این است که تا آنجایی که ممکن است تورم را مهار کند و سطح زندگی مردم، حتی خود کارمندان دولت را افزایش بدهد.

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای تشکیل کمیته دائمی ارتباطات به میزبانی ایران

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد کرد برای تسریع همکاری‌های کشورهای عضو سازمان کشورهای در حال توسعه کمیته دائمی ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان به میزبانی ایران تشکیل شود.
میرکاظمی: بودجه ۱۴۰۱ باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود

میرکاظمی: بودجه ۱۴۰۱ باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود

مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : تدوین و تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور باید قوی تر و با نگاه علمی و دقیق تر از گذشته و سرعت زیاد دنبال شود.
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مطرح‌کرد:

فعال‌سازی کریدور شمال- جنوب با همکاری مناطق آزاد ایران و روسیه

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: راه اندازی کریدور شمال- جنوب در کنار توسعه اقتصادی برای ایران و روسیه، سایر کشورهای منطقه به‌ویژه چین و هند را نیز از این همکاری‌های مشترک متنفع می‌کند.
در شش ماهه نخست امسال؛

حجم تجارت خارجی کشور به ۴۵ میلیارد دلار رسید

رییس کل گمرک ایران اعلام کرد که حجم تجارت خارجی کشور در نیمه نخست امسال با ۴۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۴۵ میلیارد دلار رسیده است.
صفحه  از ۹۸
به روایت تصویر
تازه ها