اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۲
مشکلی در تامین کالاهای اساسی و ارائه خدمات وجود ندارد
وزیر اقتصاد:

مشکلی در تامین کالاهای اساسی و ارائه خدمات وجود ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین و ارائه خدمات وجود ندارد، گفت: در حوزه پرداخت مالی، بودجه‌ریزی و خزانه‌داری به همین ترتیب حقوق بازنشستگان و کارمندان و یارانه‌های نقدی پرداخت شده و یا در مرحله پایانی در حوزه اجرایی بانکی است و امروز خاتمه پیدا خواهد کرد.
راه‌اندازی خطوط مسافری دریایی از قشم و کیش به دبی و عمان
دبیر شورای عالی مناطق آزاد خبر داد:

راه‌اندازی خطوط مسافری دریایی از قشم و کیش به دبی و عمان

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از توسعه گردشگری دریایی و حمل و نقل مسافر دریایی در مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: در نظر داریم تا علاوه بر توسعه خطوط دریایی داخلی، خطوط مسافرتی و تفریحی از جزایر کیش و قشم به مقاصد دبی و عمان را راه‌اندازی کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

اولویت دولت حل مسائل زمین مانده استان‌ها است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با اشاره به اینکه اولویت دولت مردمی سیزدهم حل مسائل زمین مانده استان‌ها است، گفت: با هم‌افزایی ستاد با استان‌ها و بکاری گیری ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها، مسئله‌های بر زمین مانده در استان‌ها با سرعت بیشتر برطرف شود.

زارع‌پور: ۷.۵ میلیون خانوار ایرانی زیرپوشش شبکه فیبرنوری قرار گرفتند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح پروژه فیبر نوری قم توسط رییس جمهور گفت: با راه اندازی این طرح و از امروز ۷.۵ میلیون خانوار ایرانی زیرپوشش شبکه فیبرنوری قرار گرفتند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

تصویب ۲۸۸ همت اعتبار برای اجرای ۴۵۰۰ مصوبه سفرهای استانی دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تصویب ۲۸۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای بیش از ۴۵۰۰ مصوبه سفرهای استانی دولت مردمی در ۲.۵ سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: با تخصیص ۱۸۸ هزار میلیارد تومان بیش از ۱۱۰۰ پروژه عمرانی تکمیل و به بهره‌برداری رسید.
سومین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی در سال ۱۴۰۳ برگزار شد

سومین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی در سال ۱۴۰۳ برگزار شد

سومین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی در سال ۱۴۰۳ در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.
گمرک اعلام کرد

رشد ۴۷ درصدی ترانزیت خارجی از مسیر ایران در فروردین

گمرک ایران اعلام کرد: ترانزیت خارجی از مسیر ایران در اولین ماه از سال ۱۴۰۳ با تدوام شیب افزایشی در ماه‌های اخیر، به رقم یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد؛

ایجاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال گذشته

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی، پوشش بیمه‌ای ۲۳۴ قلم داروی جدید، تلاش برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای در شرف تعطیلی، اصلاح قانون کار برای تبدیل قرارداد موقت به دائم از جمله اقدامات دولت سیزدهم در حوزه کار و کارگری است.
ایجاد مسیر های جایگزین برای زنجیره تامین مالی
وزیر اقتصاد خبرداد:

ایجاد مسیر های جایگزین برای زنجیره تامین مالی

وزیر اقتصاد تاکید کرد: با محدودیت هایی که در کنترل ترازنامه بانک ها وجود دارد چاره ای نیست جز اینکه ما بتوانیم مسیرهای جایگزین را برای زنجیره تامین مالی بگشاییم. در غیر این صورت تولید هم در این تنگنای پولی دچار انقباض خواهد شد که با شرایط سال های اخیر در تعارض است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد؛

تدابیر دولت برای حمایت از معیشت مردم در بودجه 1403

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تدابیر دولت برای حمایت از معیشت مردم در بودجه ۱۴۰۳ را تشریح کرد و از اختصاص ۱۱ میلیارد دلار ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی در سال جاری خبر داد.
صفحه  از ۱۳۶
به روایت تصویر
ویژه ها
تازه ها