اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷
آیین‌نامه صید ترال درحال تدوین است
رییس سازمان شیلات ایران:

آیین‌نامه صید ترال درحال تدوین است

رییس سازمان شیلات ایران یا تاکید براینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۱ هزار تن میگو از بوشهر صادر شده و هیچ محموله‌ای برگشت نخورده است، گفت: صید ترال ابزاری برای صید در آبهای عمیق است که بر اساس مکان و زمان می‌تواند مناسب یا مخرب باشد، بنابراین آیین نامه برداشت آن در حال تدوین است.
رشد ۶۰۰ درصدی صادرات زعفران به چین
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد:

رشد ۶۰۰ درصدی صادرات زعفران به چین

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی از رشد ۶۰۰ درصدی صادرات زعفران به چین و رجیستر شدن مرکبات ایرانی در چین برای اولین بار خبر داد.
ممنوعیت واردات و توزیع برنج خارجی با وجود برنج در انبارهای کشاورزان
معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد:

ممنوعیت واردات و توزیع برنج خارجی با وجود برنج در انبارهای کشاورزان

جلسه بررسی مشکلات و مسائل کشاورزان سه استان شمالی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و مخبر دستورات ویژه ای را برای برون رفت از وضعیت فعلی و رفع مسائل موجود صادر کرد.
افزایش ۳۲ درصدی صادرات آبزیان کشور تا پایان مرداد

افزایش ۳۲ درصدی صادرات آبزیان کشور تا پایان مرداد

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: بیش از ۸۳ هزار تن آبزی به ارزش معادل ۱۴۰ میلیون دلار در پنج ماهه ابتدای سال جاری صادر شد که در هم‌سنجی با پارسال از نظر وزنی و ارزشی رشد ۳۲ درصدی نشان می‌دهد.
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی خبرداد:

صادرات بذر ذرت هیبرید ایران به ۵ کشور جهان

مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات بذر ذرت هیبرید به ۵ کشور جهان خبر داد و گفت: ۹۸ درصد تولید بذر کشور در داخل ایران به دست محققان ایرانی تولید و روانه بازار می‌شود.
افزایش ۴۰ درصدی خرید تضمینی گندم در کشور
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

افزایش ۴۰ درصدی خرید تضمینی گندم در کشور

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی از افزایش ۴۰ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته با توجه به پدیده خشکسالی خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمار خرید گندم از کشاورزان به ۹ میلیون ۵۲۴ هزار تن رسیده است.
افزایش ۲.۳ میلیون تنی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبرداد:

افزایش ۲.۳ میلیون تنی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته

مدیرعامل شرکت بازگانی دولتی ایران گفت: خریدتضمینی گندم با بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن افزایش نسبت به سال گذشته به مرز ۹ میلیون تن رسیده است، گفت: این میزان گندم در قالب یک میلیون و ۶۹۹ هزار محموله از ۶۱۵ هزار کشاورز در سراسر کشور خریداری شده است.
مدیر عامل تعاونی های صیادی هرمزگان تاکید کرد:

کاهش فشار بر ذخاير آبزيان با تشویق سرمایه گذاران به پرورش آبزيان در هرمزگان

مدیر عامل تعاونی های صیادی هرمزگان مهم ترین اقدام شیلات ایران را جلوگیری از صید غیر مجاز و تقویت یگان حفاظت دانست و گفت: مهم ترین مصوبات نشست رئیس سازمان شیلات ایران با اتحاديه صيادان استان هرمزگان را تاکید بر کاهش فشار بر ذخایر آبزیان و تشويق سرمايه گذاران حوزه صید و صیادی در جهت آبزي پروری ، پرورش ماهی در قفس و ميگو عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی بندر حسینه:

تحول استان هرمزگان با حمایت از جامعه صیادی امکان پذیر است

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی بندر حسینه با تاکید براینکه حمایت از جامعه صیادی می تواند استان هرمزگان که قطب صیادی کشور است را متحول کند،اظهار داشت: تداوم جلسه اتحاديه هاي صیادی و مسئولین کشوری می تواند جامعه صیادی کشور را در ادامه راه امیدوار تر کرده و همچنین با تعامل و همفکری آنان مشکلات این قشر یکی پس از دیگری رفع و توسعه فعالیت های شیلاتی را در بر خواهد داشت.
مشکلات جامعه صیادی استان هرمزگان بررسی شد

مشکلات جامعه صیادی استان هرمزگان بررسی شد

با حضور معاون وزير و رئيس سازمان شيلات، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جامعه صیادی استان هرمزگان مشكلات و ارائه راه كارهاي لازم در توسعه فعالیت های شیلاتی این استان بررسي شد.
صفحه  از ۴۶
به روایت تصویر
ویژه ها
تازه ها