اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
خرید تضمینی بیش از یک میلیون تن گندم تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد:

خرید تضمینی بیش از یک میلیون تن گندم تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:خرید تضمینی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم به ارزش حدود چهار هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه انجام شد.

خرید تضمینی گندم از نیم میلیون تن فراتر رفت

مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، از خرید تضمینی بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم و ۱۸ هزار تن دانه روغنی کلزا تا هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر داد.
وزیر جهاد کشاورزی

رشد بیش از ۳۶ درصدی تولید دام و طیور در کشور

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با پروژه های دام و طیور تصریح کرد: در مجموع در تولید دام و طیور در ۸ سال گذشته ۳۶.۶ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.
آغاز خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب کشور
معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی ایران خبر داد:

آغاز خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب کشور

معاون ‌بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید تضمینی ۲۳هزار تن پیاز مازاد در کشور خبر داد و گفت: خرید تضمینی پیاز با هدف تنظیم بازار این محصول، حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان درحال انجام است.

خاوازی:اتفاقات بازار مرغ را باید در جای دیگری جستجو کرد

وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه در حال حاضر احتکار و منجمد کردن مرغ در بازار به چشم می‌خورد، گفت: نیاز تهران به مرغ حدود یک هزار و ۲۰۰ تن است در حالی که در سه شیفت حدود هزار تن بسته‌بندی شد اما ما شاهد تخلفات گسترده در این حوزه هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

اجرای ۳۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در سال جاری

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۳۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در سال جاری در کشور انجام شده است.
در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد؛

بخشودگی سود و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال ۹۴ کشاورزان، دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه ها و واحدهای صنایع تبدیلی-تکمیلی بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال اصل آن به مدت ۳ سال کرد.
وزیر جهاد کشاورزی:

سطح گلخانه‌های کشور تا پایان دولت به ۲۵ هزار هکتار می‌رسد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا پیش از دولت تدبیر و امید ۸ هزار هکتار گلخانه در کشور داشتیم که امروز این میزان به ۲۱ هزار هکتار گلخانه رسیده و تا پایان دولت دوازدهم، سطح گلخانه‌های کشور به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.

۲۸۸ پروژه آبرسانی عشایر در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۸۸ پروژه آبرسانی به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد که با این طرح، شاخص برخورداری عشایر از آب تمیز از ۴۳ درصد به ۶۳ درصد خواهد رسید.
وزیر جهاد کشاورزی:

خودکفایی تولید بذر سبزی و صیفی تا پایان ۱۴۰۰

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بذر سبزی و صیفی دچار غفلت تاریخی شده‌ایم، اما با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرمان امام‌(ره) تلاش داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ در تولید بذر سبزی و صیفی به خودکفایی برسیم.
صفحه  از ۳۱
به روایت تصویر
تازه ها