اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

ششمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، غذاهای دریایی به کارخود پایان داد

ششمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهی‌گیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته(ifex ۲۰۲۲) با مشارکت ۱۱۲ شرکت فعال در حوزه‌های مختلف تولید تجهیزات صیادی، فراوری محصولات شیلاتی و... امروز دوم آذرماه به کار خود پایان داد.
مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران

آبزی پروری در آب های شیرین نیازمند توجه بیشتر قانون بودجه سنواتی کشوراست

مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران، تاکید کرد: آبزی پروری بخصوص در آب های شیرین نیازمند حمایت های بیشتر است به خصوص برای تسهیلات مکانیزاسیون و دیدن جایگاه واقعی شیلات در قانون بودجه سنواتی کشور وجود دارد.
تفاهم نامه ساماندهی ترددهای دریایی شناورها و بنادر صیادی امضاء شد

تفاهم نامه ساماندهی ترددهای دریایی شناورها و بنادر صیادی امضاء شد

تفاهم نامه اجرای دستورالعمل جامع ساماندهی و انضباط بخشی به ترددهای دریایی شناورهای صیادی و ساماندهی بنادر صیادی بین فرماندهی مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سازمان شیلات ایران امضاء شد.
مدیرکل دفتربازسازی ذخایرآبزیان سازمان شیلات ایران:

رهاسازی سالانه ۴۰۰ میلیون قطعه انواع ماهیان در راستای بازسازی ذخایر ژنتیکی آبزیان

مدیرکل دفتربازسازی ذخایرآبزیان سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه هرساله بیش از ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون قطعه انواع ماهیان در منابع آبی کشور رهاسازی می شود، گفت: ما مراکزی را در استان‌های شمالی ،جنوبی و داخلی داریم که مبادرت به بازسازی ذخایر می کنند .
قیمت مرغ منجمد ۵۰ هزار تومان شد
معاون وزیر جهادکشاورزی:

قیمت مرغ منجمد ۵۰ هزار تومان شد

معاون امور دام و طیور وزارت جهادکشاورزی با اشاره به اینکه قیمت مرغ منجمد را افزایش داده‌ایم تا تقاضا به مرغ گرم هدایت شود، گفت: ظرف یکی دو روز آینده تصمیماتی در رابطه با خرید مرغ مازاد گرفته خواهد شد.
باحضور رئیس سازمان شیلات ایران از لگوی همت رونمایی شد

باحضور رئیس سازمان شیلات ایران از لگوی همت رونمایی شد

رییس سازمان شیلات ایران در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذا‌های دریایی و صنایع وابسته از لگوی طرح همت رونمایی کردند،
تامین سوخت کشتی های صیادی برای بهره برداری پایدار از ذخایر آبزیان
مدیر کل دفتر صید سازمان شیلات ایران تاکید کرد:

تامین سوخت کشتی های صیادی برای بهره برداری پایدار از ذخایر آبزیان

مدیر کل دفتر صید سازمان شیلات ایران تاکید کرد: یکی از مشکلات در بخش صید در اقیانوس هند که کشتی های صیادی ترساین در آن صیدگاه ها می توانند حضور پیدا کنند تامین سوخت با نرخ حمایتی است که نیازمند همکاری و همراهی بخش های ذیربط دولت است، تا با فراهم شدن سوخت مورد نیاز این ناوگان، فعالیت صید و صیادی و بهره برداری از ذخایر تن ماهیان در صیدگاه های اقیانوس هند ادامه یابد.
تبدیل روستاهای مستعد ماهیگیری در حوزه آبزِی پروری در دریا  به  شهر مولد
رئیس سازمان شیلات ایران مطرح کرد:

تبدیل روستاهای مستعد ماهیگیری در حوزه آبزِی پروری در دریا به شهر مولد

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به موضوع بندرشهر، گفت: باتوجه به پتانسیل های موجود سواحل ، 70 بندر شیلات، 120 اسکله تخلیه 38 اسکله مردمی که یک زیر ساخت اساسی در کشور است از یک مرکز به عنوان روستای مستعد ماهیگیری علاوه بر پایداری در حوزه ماهیگیری بتواند در بحث آبزی پروری در دریا و کرانه اتفاق افتد و از یک خانه مولد و روستای مولد به یک شهر مولد تبدیل شود.
سردار دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه مکُرانمطرح کرد:

تدوین برنامه ۵ ساله برای رفع محرومیت‌های هرمزگان و سواحل مکران

دبیر اجرایی شورای توسعه مکران از تدوین یک برنامه ۵ ساله برای رفع محرومیت‌های هرمزگان و سواحل مکران خبر داد و گفت: توسعه در این منطقه با محور ظرفیت‌های درونی آن صورت می‌گیرد.
با تکیه برفناوری سهم غذای دریایی را در سفره مردم افزایش دهیم
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

با تکیه برفناوری سهم غذای دریایی را در سفره مردم افزایش دهیم

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید براینکه با تکیه برفناوری سهم غذای دریایی را در سفره مردم افزایش دهیم، گفت: باید سهم بازار از غذایی ارزان و دردسترس را تامین و ترویج کنیم که در این خصوص ستاد زیست فناوری این موضوع را به عنوان ماموریت دانسته و هر اقدامی که منجر به افزایش محصولات دریایی شود را انجام می دهد.
صفحه  از ۴۱
به روایت تصویر
تازه ها