اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
براساس گزارش وزارت اقتصاد:

بانک‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت راه دارای بیشترین نیروی انسانی هستند

وزارت اقتصاد با ارائه گزارشی اعلام کرد که شرکت‌های دولتی دارای بیشترین تعداد نیروی انسانی عمدتا بانک‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی هستند.
افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه در کالابرگ الکترونیک
رییس سازمان برنامه و بودجه خبرداد:

افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه در کالابرگ الکترونیک

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه در صورت استفاده از آن برای خرید ۹ قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ الکترونیک خبر داد.
لزوم تسریع شورای نگهبان در تأیید «مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی»
وزیر اقتصادتاکید کرد:

لزوم تسریع شورای نگهبان در تأیید «مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی»

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان خواستار تسریع در تأیید طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی شد و تاکید کرد: تصویب و اجرای مالیات بر سفته‌بازی و سوداگری علاوه بر اینکه موجب کاهش انگیزه‌های سوداگرانه در بازار دارایی‌های اصلی موازی تولید می‌شود و سبب رونق تولید خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛

افزایش ۱۸ درصدی ارزش تجارت کالایی ایران در سال ۲۰۲۲

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بیش از ۸ بانک با مالکیت بانک‌های ایرانی در خارج از کشور فعالیت می‌کنند و ۴۹ شعبه بانک‌های ایرانی در کشورهای مختلف از جمله انگلستان، آلمان، روسیه، عراق، امارات متحده عربی، فرانسه و غیره فعال هستند.

فرزین: مردم نباید برای دریافت تسهیلات خرد از بانک‌ها با سختی مواجه شوند

رئیس‌کل بانک مرکزی بر لزوم تسهیل در پرداخت تسهیلات خرد توسط بانک ها تاکید کرد و گفت: تامین مالی عامه مردم از طریق نظام بانکی است، از این رو وقتی مردم برای تسهیلات خرد به بانک‌ها مراجعه می کنند نباید با سختی مواجه شوند.
کاهش ۴۰ درصدی بدهی خارجی ایران
صندوق بین‌المللی پول گزارش داد؛

کاهش ۴۰ درصدی بدهی خارجی ایران

صندوق بین‌المللی پول نسبت بدهی ناخالص خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۲ را ۳.۱ درصد برآورد کرد و ایران را از این نظر در رتبه یکی مانده به آخر در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی قرار داد.
بورس حباب ندارد
خاندوزی:

بورس حباب ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با رد فرضیه حبابی بودن رشد بورس در ابتدای سال ۱۴۰۲ گفت: بورس در ماه‌های اخیر رشد سریعی داشته و ممکن است در این مسیر توقف‌هایی داشته باشد، اما در نهایت به مسیر خود ادامه می‌دهد.
تخصیص و تامین ارز رو به افزایش است
رئیس کل بانک مرکزی:

تخصیص و تامین ارز رو به افزایش است

فرزین در رابطه با اظهارات عده‌ای از نمایندگان نسبت به عدم تخصیص ارز گفت: در گزارش‌هایی که ارائه شد، به وضوح مشهود است ارز تخصیص یافته و تأمین شده در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است و بخصوص درباره کالاهای اساسی و دارو این روند وجود دارد.
سهم دلار از تجارت خارجی کشور به  ۱۰ درصد کاهش یافت
خاندوزی:

سهم دلار از تجارت خارجی کشور به ۱۰ درصد کاهش یافت

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه ۶۸ درصد بدهی شبکه بانکی به بانک مرکزی مربوط به بانک های غیردولتی است، گفت: امروز به طور مشخص سهم دلار در تسویه های تجاری کشور به کمتر از ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است در حالی که دو سال قبل حدود ۳۰ درصد بود. بنابراین به سرعت مبادله با ارزهای محلی در دستور کار قرار دارد.
سازمان بورس در هیچ مقطعی در افزایش و کاهش بازار دخالتی ندارد
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

سازمان بورس در هیچ مقطعی در افزایش و کاهش بازار دخالتی ندارد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس در هیچ مقطعی در افزایش و کاهش بازار دخالتی ندارد و بازار به صورت دستوری مدیریت نمی‌شود.
صفحه  از ۷۰
به روایت تصویر
تازه ها