اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
سرپرست شرکت مدیریت شبکه برق ایران مطرح کرد

هموطنان عزیز در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند

سرپرست شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت : بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی ورود جبهه های جدید هوای سرد به کشور و کاهش محسوس دما موجب افزایش مصرف برق و گاز شده است.
وزیر نفت خبر داد:

توزیع روزانه ۱۳۲ میلیون لیتر بنزین همزمان با استمرار پایداری گاز در کشور

وزیر نفت گفت: همزمان با کاهش شدید دمای هوا و استمرار شبکه گازرسانی کشور، بیش از ۱۳۲ میلیون لیتر بنزین در روز در تعطیلات اخیر توزیع و مصرف شده است.
لزوم مصرف بهینه برق و گاز در کشور برای حفظ پایداری شبکه
سخنگوی صنعت برق تاکید کرد

لزوم مصرف بهینه برق و گاز در کشور برای حفظ پایداری شبکه

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به بارش برف در اکثر نقاط کشور و کاهش محسوس دمای هوا، همه باید نسبت به کاهش مصرف برق و گاز اهتمام ورزیم.

پیام وزیر نیرو به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

وزیر نیرو در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس تاکید کرد:مهندسان طراحان و بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند که با غلبه بر تنگناها و سختی‌ها، پیشرفت و خدمت‌رسانی در دورترین و محروم‌ترین شهرها و روستاهای کشور را رقم زده‌اند.
مدیرعل شرکت توانیر مطرح کرد

محدودیتی برای صادرات انرژی تجدیدپذیر وجود ندارد

مدیرعامل شرکت توانیر از آمادگی این شرکت برای صادارت برق تجدیدپذیر در 8 ماه غیر اوج بار مصرف خبر داد و گفت: هم اکنون تا 2000 مگاوات ظرفیت صادارت برق داریم.

چهارمین جلسه سند راهبرد انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای برگزار شد

چهارمین جلسه از سلسله جلسات نهایی کردن سند راهبرد انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای ۲۰۲۳ ، با همکاری امور بین الملل وزارت نیرو و با حضور نمایندگان وزارتخانه های نیرو، نفت، پژوهشگاه نیرو، ساتبا و مرکز تحول ریاست جمهوری از طرف ایران به صورت حضوری و نمایندگان روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند و پاکستان به صورت آنلاین در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.
معاون وزیر نیرو

نیازهای آبی استان‌های کشور به دقت احصا شد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه نیازهای آبی شهرها و استان‌های مختلف به دقت احصا شده است، گفت: بر این اساس برای هر نقطه، هر یک از شهرستان‌های کشور و نیز هر کانون جمعیتی، طرح ویژه‌ای تنظیم شده که برشی از طرح‌های بلندمدت است.

تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی امضا شد

پژوهشگاه نیرو و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با هدف توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت برق و تجاری‌سازی آن، با استفاده از زیرساخت‌های موجود طرفین تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت آب و نیرو

تکمیل بلندترین سد کشور در مرحله تأمین مالی از محل فاینانس چین

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه بیش از 40 درصد مخازن برای ذخیره‌سازی آب را شرکت آب و نیروی ایران ایجاد کرده است، گفت: سدهای در دست اجرای این شرکت با مخازن 8 میلیارد مترمکعب است.
سخنگوی صنعت آب کشور خبر داد

کاهش ۳۶ درصدی بارندگی‌ها نسبت به متوسط بلندمدت

سخنگوی صنعت آب کشور از آخرین میزان بارندگی‌های جوی وذخایر آبی سدهای کشور خبر داد.
صفحه  از ۴۵۲
به روایت تصویر
ویژه ها
تازه ها