اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

تبریز از قله‌های دست‌نیافتنی فرهنگ و هویت ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبریز از قله‌های دست‌نیافتنی فرهنگ و هویت ایران است و به لحاظ ظهور و حضور چهره‌های تاثیرگذار علمی، ‌ فرهنگی، ‌ سیاسی و ادبی همواره سرآمد بوده و در عرصه‌ها و برهه‌های مختلف همچون دوران مشروطه و دوران دفاع مقدس فرماندهان بزرگی از این خطه برخاسته است.
وزیر بهداشت در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

باید بهداشت را جدی و مقدم بر درمان در نظر بگیریم

وزیر بهداشت در سخنان خود با اولویت قرار دادن حوزه بهداشت نسبت به درمان افزود: امروز بحث مهمی که باید آن را جدی و مقدم در نظر بگیریم بحث پیشگیری و مقابله با بیماری از طریق حوزه بهداشت است.

وزیر بهداشت:نگران تامین واکسن کرونا نباشید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم نگران تامین واکسن کرونا نباشند، گفت: دولت تمام تلاش و توجه خود را برای تامین واکسن و واکسیناسیون گذاشته است.
همسان سازی حقوق بازنشستگان از دستاوردهای مهم دولت دوازدهم است
معاون وزیر تعاون:

همسان سازی حقوق بازنشستگان از دستاوردهای مهم دولت دوازدهم است

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بحث همسان سازی یکی از توقعات و آرزوی بازنشستگان بود که بعد از ۱۷ سال هم در صندوق کشوری و هم در سازمان تامین اجتماعی محقق شد و یکی از دستاوردهای چشمگیر دولت دوازدهم است.
معاون درمان وزارت بهداشت:

زیرساخت های بهداشتی و درمانی آذربایجان شرقی از میانگین کشوری بهتر است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: استان آذربایجان شرقی در مدیریت کرونا به ویژه مراقبت های ویژه و همچنین غربالگری و حوزه بهداشت، عملکرد مناسبی داشته و در این استان ۷هزار و ۸۸۶ تخت بیمارستانی فعال است و وضعیت زیرساخت های درمانی این استان از میانگین کشوری بهتر است.
وزیر آموزش و پرورش

اعتلای روح، روان و پیشرفت جامعه، در سایه همت معلمان ممکن می شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئول آگاهی و یادگیری و توانمندسازی جامعه معلمان هستند تا مردم را برای زندگی بهتر تجهیز کنند، تاکید کرد: شغل معلمی غنی‌ترین و پربارترین شغل جامعه است .
در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سه طرح برق‌رسانی با ۳۶.۵میلیارد تومان در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد

سه پروژه صنعت برق در استان آذربایجان‌شرقی با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
امسال بخش عمده طرح‌هاي احياي درياچه اروميه پايان مي‌يابد
نوبخت:

امسال بخش عمده طرح‌هاي احياي درياچه اروميه پايان مي‌يابد

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: احياي درياچه اروميه با اجراي طرح‌هاي مختلفي از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و ميتوانيم بگوئيم امسال بخش بزرگي از اين طرح‌ها پايان مي‌يابد و به بهره‌برداري مي‌رسد.
صدور مجوز گردشگری برای 13 سد استان آذربایجان شرقی

صدور مجوز گردشگری برای 13 سد استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان آذربایجان شرقی از صدور مجوز گردشگری برای 13 سد این استان درکارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری خبر داد.
گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است
سخنگوی وزارت خارجه:

گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف اصلی سفر روحانی به توکیو است گفت: ژاپن پیشنهاداتی برای کاهش تنش در منطقه داده که از روی حسن نیت بوده و امید است در سفر ریاست جمهوری برخی اقدامات رو به جلو باشد تا به نتیجه ‌مطلوب برسیم.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر