اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
وزیر آموزش و پرورش

اعتلای روح، روان و پیشرفت جامعه، در سایه همت معلمان ممکن می شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئول آگاهی و یادگیری و توانمندسازی جامعه معلمان هستند تا مردم را برای زندگی بهتر تجهیز کنند، تاکید کرد: شغل معلمی غنی‌ترین و پربارترین شغل جامعه است .
در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سه طرح برق‌رسانی با ۳۶.۵میلیارد تومان در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد

سه پروژه صنعت برق در استان آذربایجان‌شرقی با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
امسال بخش عمده طرح‌هاي احياي درياچه اروميه پايان مي‌يابد
نوبخت:

امسال بخش عمده طرح‌هاي احياي درياچه اروميه پايان مي‌يابد

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: احياي درياچه اروميه با اجراي طرح‌هاي مختلفي از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و ميتوانيم بگوئيم امسال بخش بزرگي از اين طرح‌ها پايان مي‌يابد و به بهره‌برداري مي‌رسد.
صدور مجوز گردشگری برای 13 سد استان آذربایجان شرقی

صدور مجوز گردشگری برای 13 سد استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان آذربایجان شرقی از صدور مجوز گردشگری برای 13 سد این استان درکارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری خبر داد.
گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است
سخنگوی وزارت خارجه:

گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف اصلی سفر روحانی به توکیو است گفت: ژاپن پیشنهاداتی برای کاهش تنش در منطقه داده که از روی حسن نیت بوده و امید است در سفر ریاست جمهوری برخی اقدامات رو به جلو باشد تا به نتیجه ‌مطلوب برسیم.
وزیر بهداشت وارد تبریز شد
به منظور افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی؛

وزیر بهداشت وارد تبریز شد

همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی و هفته بسیج، وزیر بهداشت به منظور افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی، وارد تبریز شد.
ادامه تلاش‌ها برای عادی سازی شرایط در مناطق زلزله زده
روحانی در روستای زلزله زده دستجرد:

ادامه تلاش‌ها برای عادی سازی شرایط در مناطق زلزله زده

رئیس جمهور در جمع مردم روستای زلزله زده دستجرد با تأکید بر اینکه دولت از هیچ کاری برای کمک‌رسانی و رفع مشکلات مردم و مناطق زلزله زده دریغ نخواهد کرد، گفت: دولت و همه دستگاه‌های امدادرسانی تا پایان امداد رسانی، رفع مشکلات و بازسازی مناطق آسیب‌دیده در کنار زلزله زدگان خواهند بود.
جهانگیری

مردم مناطق زلزله زده دغدغه‌ای برای فصل سرما نداشته باشند

معاون اول رییس جمهورگفت: دولت برای اسکان مردم زلزله زده برنامه ریزی های دقیقی دارد و یکی از راهکارها این است که مردم می توانند در نزدیک ترین منطقه مسکونی خود با هزینه دولت واحدی را برای اسکان کوتاه مدت اجاره کنند و دولت مسئولیت هزینه و اعتبارات آن را پذیرفته است.
معاون توزیع توانیر خبر داد:

بازسازی کامل شبکه‌‌های برق تخریب شده در مناطق زلزله‌زده

معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی شبکه‌‌های برق تخریب شده در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی بازسازی شده است، گفت: در حال حاضر برق تمامی چادرها و کمپ‌های اسکان اضطراری نیز برقرار شده و از این جهت هیچ خانوار بدون برق در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خبر داد

۲۹۴۵ واحد مسکونی، ۶۵ روستا و ۶ پل آسیب دیده است

ابوالقاسم سلطانی از آسیب‌دیدگی دو هزار و ۹۴۵ واحد مسکونی، ۶۵ روستا و شش پل در شهرستان‌های میانه و سراب در پی زلزله روز گذشته خبر داد و گفت: بازسازی ۷۰درصد واحدهای مسکونی در "ورنکش" به‌عنوان کانون زلزله مانع از افزایش خسارت‌ها و تلفات در این روستا شده است.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر