اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸

زیر سویه جدید اُمیکرون در آذربایجان‌شرقی مشاهده شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: بر اساس آزمایشات انجام شده کرونا در استان چند مورد از زیر سویه جدید اُمیکرون با نام‌های BQ۱ و XBB در آذربایجان شرقی مشاهده شده است.
سیاست دولت تکمیل طرح‌های احیاء دریاچه ارومیه است
معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست:

سیاست دولت تکمیل طرح‌های احیاء دریاچه ارومیه است

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: سیاست دولت، نهایی کردن و به اتمام رسیدن طرح‌های سخت‌افزاری احیاء دریاچه ارومیه است.
ستاری:

کسب و کارهای بومی و توسعه علوم انسانی در اولویت قانون جهش تولید دانش‌بنیان است

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، خانه خلاق و نوآوری ماندگار مرند دومین خانه خلاق ونواوری استان و نیز مرکز رشد جامع دانشگاه صنعتی سهند تبریز به صورت ویدئو کنفرانس در نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرین استان افتتاح شد.

فرمانده انتظامی تبریز : عاملان نزاع دسته جمعی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز گفت: با تلاش ماموران انتظامی ۶ نفر از عاملان نزاع دسته جمعی در کمترین زمان ممکن در محل درگیری دستگیر شدند.

ستاری: شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق زنجیره تامین را نوآورانه می‌کند

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شهرک استارتاپی امنیت غذایی و صنایع وابسته گشایش یافت تا نوآوری‌ به حوزه کشاورزی وارد شود و امنیت غذایی ارتقا یابد.
وزیر آموزش و پرورش: مشکلات معلمان حل خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش: مشکلات معلمان حل خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اصل خدمتگزاری در دستگاه تعلیم و تربیت، گفت: در تلاشیم که مشکلات معلمان را حل کنیم و خوشبختانه با همراهی دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی، قطعاً مشکلات معلمان حل خواهد شد.
حسینی‌کیا تشریح کرد:

نظارت میدانی اعضای کمیسیون صنایع از صنایع تبریز

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نظارت میدانی اعضای کمیسیون متبوعش از برخی صنایع تبریز، گفت: در این بازدید مشکلات واحدهای تولیدکننده و ضرورت حمایت‌های بانکی بررسی شد.
وزیر کشور:

تبریز نقطه ثقل و اتکا فرهنگی برای همه کشورهای منطقه است

وزیر کشور با اشاره به اینکه آذربایجان نقطه اتکایی برای کشور بوده و همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده است، تشریح کرد: تبریز نقطه ثقل و اتکا فرهنگی برای همه کشورهای منطقه است و باید همه را تغذیه کند.

سومین واحد بخار نیروگاه جهرم وارد مدار شد

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: واحد سوم بخار نیروگاه جهرم به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات امروز وارد مدار شد تا چرخه سیکل‌ترکیبی این نیروگاه کامل شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

تبریز از قله‌های دست‌نیافتنی فرهنگ و هویت ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبریز از قله‌های دست‌نیافتنی فرهنگ و هویت ایران است و به لحاظ ظهور و حضور چهره‌های تاثیرگذار علمی، ‌ فرهنگی، ‌ سیاسی و ادبی همواره سرآمد بوده و در عرصه‌ها و برهه‌های مختلف همچون دوران مشروطه و دوران دفاع مقدس فرماندهان بزرگی از این خطه برخاسته است.
صفحه  از ۳
به روایت تصویر