اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸

امشب ساعت را به وقت زمین کوک کنید

«ساعت زمین» یک رویداد جهانی است که توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF) و با هدف جلب توجه مردم به حفظ کره زمین و پیامدهای تغیرات اقلیمی به‌طور مشترک در یک ساعت خاص در آخرین شنبه مارس اطلاق می شود.

بررسی ۱۴۱ پرونده در کمیسیون شورای نظارت اسباب‌بازی

سومین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی کشور در سال ۱۳۹۸ به بررسی ۱۴۱ پرونده اختصاص یافت.
سردار کارگر خبر داد؛

راه اندازی قرارگاه نهضت فرهنگی دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از رونمایی قرارگاه نهضت فرهنگی دفاع مقدس در مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد.

وداع پیرترین فرد جهان با زندگی

یک زن ژاپنی که با 117 سال سن به عنوان مسن ترین فرد جهان شناخته می شد و بیش از 160 فرزند و نواده داشت، در بیمارستانی در این کشور درگذشت.

۱۰ فعالیت روزمره که به کمر آسیب می‌رساند

امروزه کمر درد، درد بسیار شایعی در میان افراد است و بیش از نیمی از مردم در سرتاسر جهان به آن دچارند. اگر شما نیز از این دسته هستید و حتی با مصرف مسکن های مختلف نیز کمردرد شما تسکین نمی یابد، باید بدانید که گاهی با رعایت اصولی ساده و ایجاد تغییراتی در شیوه انجام فعالیتهای روزانه می توانید به میزان زیادی در تسکین و درمان آن موفق شوید.

نگاهی به مراسم آیینی «ملاقه‌زنی» در خراسان‌جنوبی

یکی از مراسم‌های آیینی و ماندگار در خراسان‌جنوبی آیین «کفچلزی» یا همان «ملاقه‌زنی» است که زنان و دختران در شب 27 ماه مبارک رمضان انجامش می‌دهند.

بازدید مولاوردی از ششمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده عصر سه شنبه با حضور در ششمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، از بخش ها و غرفه های مختلف این جشنواره بین المللی بازدید کرد.

رفتگری که هزینه تحصیل کودکان خیابانی را می‌دهد

یک رفتگر چینی در سی سال گذشته توانسته مبلغ ۲۵ هزار دلار برای ۳۷ کودک خیابانی خرج کند که بتوانند به مدرسه بروند.

هک تلگرام همسر جرم است

اقدام در قرار دادن ضبط صدا و نیز هک نمودن تلگرام همسر عملی خلاف قانون می‌باشد که می تواند حتی برای شما مجازات‌هایی را در پی داشته باشد.
به روایت تصویر