اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۳۸۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۳ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - 20 June 2024
وزیر نیرو و نمایندگان وزارت نیرو به منظور شرکت در چهارمین نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای وارد شهر آستانه در قزاقستان شدند.
مذاکرات کارشناسی حول محور برق و انرژی در حاشیه نشست شانگهایبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، امروز، پنجشنبه "علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو به اتفاق هیئت کارشناسی همراه به منظور شرکت در چهارمین نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به جمهوری قزاقستان عزیمت کرده است.

بر اساس این گزارش، قرار است "علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو طی امروز و فردا به منظور تبادل نظر در حوزه انرژی و تقویت روابط با وزاری انرژی کشورهای تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، بلاروس و قزاقستان دیدار داشته باشد.

بر این اساس امروز جلسات کارشناسی به منظور تبادل نظر و ارائه پیشنهادات کشورهای عضو در محورهای مهم حوزه برق و انرژی با حضور نمایندگان مربوطه برگزار می شود و فردا شاهد برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با حضور "علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو خواهیم بود.

​در این سفر پیشنهادات وزارت نیرو و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران برای تقویت سند توسعه همکاری انرژی ارائه می‌شود.

گفتنی است: در این اجلاس که از امروز 31 خردادماه تا دوم تیرماه در شهر آستانه برگزار می‌شود، ایران مانند سایر اعضا با رویکرد همکاری مشترک و حفظ منافع همه کشورهای عضو، پیشنهادهای خود را برای تقویت سند توسعه همکاری انرژی ارائه می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: