اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
کد خبر: ۳۵۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 September 2023
رییس کل دادگستری استان:
رییس کل دادگستری استان کرمان از دستگیری سرشبکه و تحریک‌کننده اغتشاشات در این استان خبر داد.
سرشبکه و تحریک‌کننده اغتشاشات در کرمان دستگیر شدبه گزارش عصرپرس به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی گفت: در پی انجام یکسری اقدامات منسجم اطلاعاتی و فنی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان یکی از سرشبکه‌های اصلی تحریک‌کننده اغتشاشات که به صورت مسلحانه با ایجاد شبکه قصد ایجاد ناآرامی با هدف ایجاد اغتشاش در کرمان را داشت دستگیر شد.

وی تصریح کرد: پس از انجام چندین ماه رصد اطلاعاتی، در یک عملیات با دستور مقام قضایی متهم در مخفیگاهش در یکی از شهرستان‌های استان کرمان دستگیر و چندین سلاح گرم و سرد به همراه مقادیری مهمات جنگی از محل مخفیگاه این فرد کشف و ضبط شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: تحقیقات اطلاعاتی بیانگر آن است متهم به صورت گسترده با معاندین جمهوری اسلامی، سرکردگان اغتشاشات و اعتراضات مسلحانه سال گذشته و برخی مدیران رسانه‌های تروریستی خارج نشین و نیز سران منتسب به سلطنت طلبان در بیرون از کشور ارتباط داشته است.

وی افزود: متهم به صورت گسترده در فضای مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و واتساپ در خصوص تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام فعالیت داشته است.

حجت‌الاسلام حمیدی ضمن هشدار جدی به کسانی که قصد برهم زدن نظم وامنیت شهروندان را دارند، تاکید کرد: مرتبطان دیگر این پرونده نیز تحت رصد اطلاعاتی پاسداران گمنام امام زمان (عج) هستند و دستگاه قضایی و اطلاعاتی استان کرمان تا زمان دستگیری تمام اعضای این باند به تلاش خود ادامه می‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: