اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۹
کد خبر: ۳۵۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - 11 September 2023
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در نشست تخصصی راهکارهای مهار تورم در حوزه سلامت که با حضور اساتید و صاحبنظران حوزه سلامت برگزار شد، با بیان اینکه تورم در نظام سلامت تابعی از تورم کلی در جامعه است، تصریح کرد: کاهش پرداخت از جیب مردم مورد توجه وزارت بهداشت است.
اولویت وزارت بهداشت درکنترل و کاهش هزینه‌های ارائه خدمات نظام سلامتبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از وبدا، بهروز رحیمی در این نشست که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، با تأکید بر ضرورت توسعه شبکه بهداشتی کشور برای کاهش هزینه‌های مردم، تغییر در نحوه مدیریت بیمارستانی را یکی از لازمه‌های کنترل هزینه‌ها در نظام سلامت دانست.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی برای بررسی سازوکارهای کنترل تورم در حوزه سلامت در وزارت بهداشت، گفت: کنترل و کاهش هزینه‌های ارائه خدمات نظام سلامت در رأس برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.

وی اقتصاد سلامت را مقوله‌ای مهم در اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: افزایش کارایی، اثربخشی و بهره‌وری در ارائه خدمات سلامت و به‌طور کلی بسط عدالت در سلامت از اهداف اقتصاد سلامت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، توسعه خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و استفاده از فناوری‌های نوین در نظام سلامت را موضوعاتی مهم دانست و گفت: هوشمند سازی و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی در نظام سلامت می‌تواند در مهار تورم در این حوزه کمک کننده باشد.

وی همچنین از اصلاح و تعالی فرایندهای ارائه خدمات در بخش سلامت با اتخاذ تصمیمات آینده نگارانه به عنوان راهکاری برای افزایش حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌های سلامت یاد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: