اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸
کد خبر: ۳۵۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - 31 August 2023
تمهیدات لازم برای میزبانی از زائران حرم مطهر امام رضا(ع) در ایام پایانی ماه صفر در جلسه کارگروه ملی زیارت به ریاست معاون اول رئیس جمهور به تصویب رسید.
تشکیل کارگروه ملی زیارتبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، محمد مخبر در جلسه کارگروه ملی زیارت با تسلیت ایام اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، بر لزوم تلاش مجدانه و اهتمام ویژه تمامی دستگاه های ذیربط برای تجهیز امکانات و تدارکات جهت خدمت به زائران حرم حضرت رضا(ع) در دهه پایانی ماه صفر تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه امسال دهه پایانی ماه صفر و پیک سفرهای زیارتی به مشهد مقدس با تعطیلات تابستانی مدارس و دانشگاه ها مصادف شده و از سوی دیگر با محدودیت های کرونایی نیز مواجه نیستیم، پیش بینی می شود جمعیت زوار امام رضا(ع) در دهه پایانی ماه صفر نسبت به چند سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته باشد که لازم است همه ظرفیت ها و امکانات برای پذیرایی و میزبانی از زائران بسیج شود.

مخبر تصریح کرد: برنامه ریزی و مدیریت ایام پایانی ماه صفر باید به نحوی باشد که کاستی‌ها و نواقص سالهای گذشته به حداقل ممکن کاهش یابد و خدماتی نظیر حمل و نقل، اسکان زوار، بهداشت و درمان و برنامه های فرهنگی نسبت به گذشته ارتقاء یابد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین وزیر راه و شهرسازی را مکلف کرد برنامه ریزی دقیقی برای تامین ناوگان حمل و نقل زائرین امام رضا(ع) انجام دهد و اتوبوسهای اعزامی به عراق را پس از پایان مراسم اربعین حسینی و بازگشت به کشور، در خدمت زائران امام رضا(ع) در دهه پایانی ماه صفر قرار دهد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه گزارشی از مصوبات گذشته و اقدامات انجام شده در راستای آماده سازی مشهد مقدس و حرم رضوی برای میزبانی از زائران ارائه و پیشنهاداتی را نیز برای ارتقاء خدمات و کیفیت پذیرایی از زوار امام رضا(ع) مطرح کرد.

وزیر بهداشت نیز از آماده باش کامل بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد و سایر شهرهای استان خراسان رضوی برای ایام پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: واکسیناسیون اتباع، برپایی ایستگاههای سلامت و موکب های بهداشتی و درمانی، ایجاد بیمارستان صحرایی، آماده باش اورژانس و داروخانه ها، آزمایشگاهها و مراکز تصویربرداری از جمله اقداماتی است که برای دهه پایانی ماه صفر در مشهد مقدس پیش بینی شده است.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند، برخی موانع پیش روی مصوبات گذشته کارگروه ملی زیارت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت رفع این موانع اتخاذ شد.

در این نشست همچنین پس از بحث و تبادل نظر در خصوص پیشنهادات دبیرخانه کارگروه، تصمیماتی در جهت تکمیل طرح ها و پروژه های پیرامونی حرم نظیر احداث پارکینگ، تکمیل خدمات شهری و ارتقاء خدمات حمل و نقل در مشهد مقدس اتخاذ شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور هم به عنوان نماینده دولت در پیگیری، نظارت و تشکیل قرارگاه، ماموریت یافت تا در این ایام همیار استانداری خراسان رضوی و آستان قدس باشد.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: