اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۳۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - 28 August 2023
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان و حمایت‌های قضایی بعمل آمده تعداد ۶۲۱ خودرو از پارکینگ شورای هماهنگی به فروش رفت و مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان به حساب خزانه دولت واریز شد.
۶۲۱ خودرو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کرمان به فروش رفتبه گزارش عصرپرس، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی امروز ۶ شهریور ۱۴۰۲ در نشست کمیته حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با تاکید بر برگزاری به موقع مزایده‌های الکترونیک، اظهار کرد: برگزاری مزایده‌های الکترونیک یک ظرفیت است و مزایده‌های این شورا باید به سمت و سوی الکترونیک شدن سوق داده شود و در این رابطه بایستی زیرساخت‌های مورد نیاز تقویت شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رییس قوه قضاییه و تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در پارکینگ مرکزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در دی ماه سال ۱۴۰۱ و ساماندهی این پارکینگ‌ها، براساس همت دستگاه قضایی، فراجا، شورای مبارزه با مواد مخدر و سایر نهاد‌های مربوطه این خودرو‌ها با یک کار جهادی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شدند و بزرگترین مزایده تاریخ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور در استان کرمان رقم خورد.

وی افزود: زمانی که حکم اموال توقیفی و خودرو‌ها صادر می‌شود کار تمام نمی‌شود بلکه یک وظیفه بر زمین مانده است و آن شناسایی اموال قاچاقچیان است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه داد: قانون در بحث مبارزه با مواد مخدر هم تاکید بر مجازات متهمین و هم تاکید بر بر شناسایی اموال قاچاقچیان دارد و این بخش مکمل احکام قضایی است که نیازمند دقت و تلاش همه جانبه همه سازمان‌ها است و باید با محوریت دادستان‌های سراسر استان به انجام برسد.

رییس کل دادگستری استان کرمان بر شناسایی اموال قاچاقچیان و ضربه اساسی به بنیان‌های مالی باند‌های کلان قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و گفت: با اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان و حمایت‌های قضایی بعمل آمده تعداد ۶۲۱ خودرو از پارکینگ شورای هماهنگی به فروش رفت و مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان به حساب خزانه دولت واریز شد.

وی با اشاره به جلو گیری از دپوی خودرو‌های توقیفی در پارکینگ‌های مواد مخدر و تضییع اموال بیت المال و حق الناس تاکید کرد: با توجه به اینکه پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان وضعیت مناسبی ندارد و مسقف نیست، باید روند تعیین تکلیف خودرو‌ها ادامه یابد و در هر فصل در طول سال یک مزایده برگزار شود و قطعاً نظارت‌های دقیق دادگستری استان کرمان بر این موضوع تداوم خواهد داشت.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دوشنبه (۱۲ دی سال ۱۴۰۱) در بازدیدی سرزده از پارکینگ مرکزی خودرو‌های توقیف یا ضبط شده پرونده‌های مواد مخدر در کرمان به رئیس کل دادگستری استان کرمان دستور داد در سریع‌ترین زمان ممکن، کارگروهی را مرکب از نمایندگان استانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستری تشکیل دهد تا در آن کارگروه وضعیت خودرو‌های مرتبط با پرونده‌های مواد مخدر که در پارکینگ مرکزی کرمان نگهداری می‌شوند مشخص شود.

براساس گزارش قوه قضائیه، رئیس قوه قضاییه در همین راستا با بیان اینکه رئیس کل دادگستری استان کرمان موظف است در کارگروه تعیین تکلیف خودرو‌های توقیف یا ضبط شده در پارکینگ مرکزی کرمان را به صورت گام به گام گزارش کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: