اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۳۴۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - 28 May 2023
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در اجرای دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر نظارت بر وضعیت گمرکات و انبار‌های اموال تملیکی بیش از ۳۰ نوبت بازدید در استان تهران صورت گرفت و ۲هزار و ۲۶۱ ردیف کالا به صاحبان آن مسترد شده است.
۲ هزار و ۲۶۱ ردیف کالای رسوبی از انبار‌های گمرکات تهران به صاحبانشان مسترد شده استبه گزارش عصرپرس، علی القاصی در تشریح اقدامات صورت گرفته در سطح استان تهران در زمینه تعیین تکلیف اموال تملیکی، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ با اهتمام ویژه‌ای که برای تعیین تکلیف اموال تملیکی در اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه و در اجرای برنامه‌های عملیاتی دادگستری استان تهران وجود داشته، تعداد ۳۰ نوبت بازدید از انبار‌های این سازمان صورت پذیرفته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: در راستای حفظ اموال مردم و صیانت از حقوق بیت المال طی بازدید‌های صورت گرفته توسط مسئولان قضایی و قضات دادگستری استان تهران از گمرکات و انبار‌های اموال تملیکی، دستور استرداد ۲ هزار و ۲۶۱ ردیف کالای رسوبی، با ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال از سه گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، غرب و تهران به صاحبان آن صادر شده است.

وی افزود: در بازدید‌های صورت گرفته مشخص شد که از زمان افتتاح فرودگاه امام (ره) تا سال گذشته میزان ۳ هزار و ۳۰۰ تن کالای رسوبی بلاصاحب در انبار‌های این فرودگاه جمع آوری شده بود که با دستور قضایی نسبت به تعیین تکلیف و استرداد کالا‌ها اقدام شد.

القاصی ادامه داد: در تعیین تکلیف ۳ هزار و ۳۰۰ تن کالا‌های رسوبی میزان ۱۵۰ تن از کالا‌ها علیرغم پیگیری‌های انجام شده به صورت بلاصاحب و اعراض شده (جامانده از مسافران) باقی ماند که با ارجاع به دادگاه اصل ۴۹، تعیین تکلیف شده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در این بازدید‌ها ۱۷ تن کالای بسیار خطرناک و آتش زا و انفجاری که اصولا نگهداری آن‌ها در انبار فرودگاه ممنوع بوده کشف شده بود که به سرعت تعیین تکلیف و به وزارت دفاع و پشتیبانی تحویل شده است.

القاصی بیان کرد: تعیین تکلیف و فروش اموال در انبار‌های اموال تملیکی در سال گذشته رشد ۱۹۳ درصدی داشته است به طوری که هزار و ۹۴۴ ردیف کالا به ارزش ۳ هزار میلیارد ریال با برگزاری ۲۷ نوبت مزایده برای اموال منقول و ۱۲ نوبت مزایده برای اموال غیر منقول، تعیین تکلیف شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان تهران، رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: روند ساماندهی انبار‌های اموال تملیکی و گمرکات و نظارت‌های قضایی در خصوص این موضوع در دستور کار قرار داشته و در سال جاری نیز پیگیری می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: