اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۱
کد خبر: ۳۳۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - 03 February 2023
در سفری دو روزه، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی خوی بازدید کرده و ضمن ارزیابی میزان خسارات وارده به مراکز درمانی به ارزیابی روند ارائه خدمات به بیماران پرداختند.
بازدید تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی شهرستان خویبه گزارش عصرپرس از وزارت بهداشت، دکتر فرزاد رحمانی رییس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در اثر شدت زلزله اخیر به تعدادی از مراکز درمانی خسارات نسبی وارد کرده است. 
 
وی در ادامه افزود: بعضی از بخش های بستری بیمارستان آیت الله خویی و قمر بنی هاشم از چرخه ارائه خدمات خارج و در حال حاضر امکان بستری در آن مراکز وجود ندارد. البته ساختمان جدید اورژانس قمر بنی هاشم فعال و در حال ارائه خدمت به هموطنان شهرستان خوی است.
 
رییس تیم واکنش سریع وزارت بهداشت گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) دچار آسیب جزیی شده است و امکان بستری در تعدادی از بخش های این مرکز وجود دارد. 
 
وی ادامه داد: در بیمارستان تک‌تخصصی تخصصی آیت الله مدنی با توجه به آسیب کم، توصیه به جابجایی تختها براساس فرایند مدیریت تخت شد تا امکان بستری سایر بیماران در آن مرکز فراهم شده و میزان اعزام کاهش یابد.
 
رحمانی گفت: به محض وقوع زلزله، در محل EOC وزارت حاضر و هماهنگی های لازم با مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ارومیه برای افزایش ظرفیت و پذیرش مصدومین انجام گرفت. همچنین طی مکاتبه معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز درمانی استان های مجاور از جمله استان آذربایجان شرقی، ارومیه، کردستان و زنجان برای پذیرش بیماران در طی روزهای بعدی به حالت آماده باش درآمده و اعزام بیماران نیازمند بستری به این استان ها در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: در جلسه با مسئولین دانشگاه مشکلات و کمبود های تمام مراکز درمانی احصا  و جهت رفع آن تلاش می شود. همچنین رصد شرایط خدمت رسانی درمانی به مراجعین بیمارستان های این شهرستان بصورت شبانه روزی صورت می گیرد.
 
گفتنی است در این سفر دکتر فرزاد رحمانی رییس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت و دکتر احسان دبیری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو تیم واکنش سریع معاونت درمان به همراه جمعی از مسئولین دانشگاهی از بیمارستان های قمر بنی هاشم (ع)، آیت الله خویی، امام خمینی (ره) و آیت الله مدنی بازدید کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: