اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۳
کد خبر: ۳۲۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۷ دی ۱۴۰۱ - 17 January 2023
هواشناسی اعلام کرد؛
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شاخص آلودگی هوا امروز (سه‌شنبه) تا حد بسیار ناسالم به‌ویژه برای مناطق پرتردد و صنعتی در تهران و کرج پیش‌بینی می‌شود و برای ۶ شهر جنوبی بارش‌های سیلابی رخ خواهد داد.
تداوم آلودگی هوا تا حد بسیار ناسالم در تهران و کرجبه گزارش عصرپرس، بر اساس هشدار سازمان هواشناسی در صورت مدیریت و کاهش منابع آلاینده (ثابت و متحرک) شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است و امکان افزایش شاخص تا حد بسیار ناسالم به ویژه برای مناطق پرتردد و صنعتی وجود دارد.

نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده و پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز اقدام شود. همچنین بر عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد و اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌شود.

هواشناسی همچنین برای امروز، تقویت فعالیت سامانه بارشی را به صورت بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب فارس، شمال هرمزگان، کرمان، جنوب خوزستان پیش‌بینی کرده است.

هواشناسی نسبت به جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، اختلال در سفرهای بین‌شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، صاعقه، اختلال در ناوگان حمل و نقل، خسارت به صنعت کشاورزی هشدار صادر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: