اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۳۲۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - 06 December 2022
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛
سازمان هواشناسی کشور از تشدید بارش‌ها از امروز در جنوب کشور و وقوع وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار و رعدوبرق و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و خوزستان خبر داد.
تشدید بارش‌ها از امروز در جنوب کشوربه گزارش عصرپرس بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در دامنه‌های جنوبی البرز بارش‌ها متوقف می‌شود، اما بارش باران و برف، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط سردسیر بارش برف در کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب و شرق خوزستان با شدت بیشتری تداوم دارد.

امروز همچنین در شمال و شرق اردبیل، گیلان و هرمزگان نیز بارش‌ها رخ خواهد داد. سامانه بارشی امروز در جنوب کشور فعال است و بر همین اساس در استان‌های جنوبی بارش‌ها تقویت خواهد شد.

فردا (چهارشنبه) هم در بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب کهگیلویه و بویراحمد همین شرایط آب و هوایی پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه هفته آینده نیز سامانه بارشی در شرق کشور تقویت خواهد شد و در استان‌های جنوب و جنوب شرقی دما تا ۷ درجه کاهش خواهد داشت.

برای تهران هوا امروز صاف است و به تدریج کاهش ابر آغاز می‌شود و مجدد بارش‌ها در تهران به صفر خواهد رسید.

امروز همچنین وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار و رعدوبرق و افزایش ارتفاع موج بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ متر را در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و خوزستان پیش‌بینی شده است.

هواشناسی نسبت به خودداری از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی، ممنوعیت شنا، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی هشدار صادر کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: