اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کد خبر: ۳۲۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - 28 November 2022
در پی دستور رئیس قوه قضاییه؛
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: ۷۰۹ نفر از زندانیان دارای شرایط ارفاق قانونی از روز گذشته (ششم آذر) در پی دستور رئیس قوه قضاییه از زندان‌های ۱۲ استان کشور آزاد شدند.
۷۰۹ زندانی در ۱۲ استان آزاد شدندبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از مرکز رسانه قوه قضاییه، جمعه چهارم آذر تیم ملی فوتبال کشور در چارچوب رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مقابل تیم ملی فوتبال ولز قرار گرفت و در نهایت با یک بازی تماشایی با نتیجه ۲ بر صفر پیروز میدان شد.

پس از پیروزی غرورانگیز ملی پوشان فوتبال کشورمان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه ضمن تبریک این پیروزی بزرگ به ملت بزرگ ایران دستور ویژه‌ صادر کرد.

رئیس قوه قضاییه به مراجع و مراکز ذیربط قضایی دستور داد به شکرانه عنایت پروردگار و مسرت و سرور ملی حاصل از ظفرمندی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، نسبت به آن دسته از زندانیان که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را دارا هستند، نهایت همکاری و معاضدت انجام گیرد و مقدمات آزادی و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده‌های‌شان در اولین فرصت ممکن فراهم شود.

پس از این دستور ویژه، مقامات قضایی استان‌های کشور اقدامات لازم برای اجرای دستور رئیس قوه قضاییه را در دستور کار قرار دادند و تعدادی از زندانیان که در زندان‌های کشور که واجد شرایط بودند یا آزاد شدند و یا اینکه از تسهیلات و ارفاق‌های قانونی برخودار شدند.

در میان افرادی که براساس دستور رئیس قوه قضاییه از ارفاق‌های قانونی برخوردار شدند، بازداشت‌شدگان وقایع اخیر کشور که واجد شرایط قانونی بودند، نیز حضور دارند.

روز گذشته (یکشنبه ۶ آذر) در استان تهران ۴۶ نفر آزاد شده بودند که امروز این تعداد به ۱۹۵ نفر افزایش یافته است، ۱۴ نفر در استان هرمزگان، ۲۰ نفر در استان آذربایجان غربی، ۵۷ نفر در استان البرز، ۶ نفر در استان کرمان، ۱۸ نفر در استان کردستان، ۲۰۴ نفر در استان فارس، ۷۸ نفر در استان مازندران، ۸۰ نفر در استان مرکزی، ۳۰ نفر در استان بوشهر و ۶ نفر در استان خراسان جنوبی آزاد شدند همچنین در استان سمنان هفت نفر آزاد و ۲۳ نفر از متهمان اتفاقات اخیر که تأثیر عمل آنان در ارتکاب بزه خفیف بود از ارفاق‌های قانونی بهره‌مند شدند.

البته در دستور رئیس دستگاه قضا تصریح شده که بدیهی است کسانی که در قضایای اخیر مرتکب جنایت شده و مدافعان امنیت مردم را شهید و مجروح کردند و اموال مردم را به آتش کشیدند و قرآن را سوزاندند، قابل اغماض و بخشش نیستند و تاکید بر این است که برای عناصر و مسببان اصلی حوادث اخیر، هیچ جای ارفاق وجود ندارد.

اجرای دستور رئیس قوه قضاییه در سایر استان‌های کشور نیز در دستور کار قرار دارد و تعداد دیگری از متهمان واجد شرایط از ارفاقات قانونی بهره‌مند خواهند شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: