اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۳۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - 27 November 2022
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس از بررسی دو سوال نماینده مردم مهاباد در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: یکی از سوالات وی بر اساس اقدامات کمیسیون قابل طرح نبود و سوال دوم مد نظر نماینده مهاباد از سوی وزارت کشور در حال بررسی است.
فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبرانبه گزارش عصرپرس از خانه ملت، محمدصالح جوکار در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۶ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام هفته بسیج، روز نیروی دریایی و پیروزی غرورآفرین تیم ملی فوتبال در تذکری با اشاره به ماده ۷۵ گفت: آقای محمودزاده دو سوال را در کمیسیون شورا‌ها مطرح کردند که سوال نخست وی در خصوص کوله‌بری و کولبران بود؛ جمع‌بندی در کمیسیون مبتنی بر این شد که وزارت کشور ظرف مدت یک ماه بازرسانی را برای بررسی موضوع اعزام کند تا مشکلات حل شود. اگر مشکلات حل نشود وی می‌تواند مجددا در کمیسیون اعلام کند سوالش پابرجا است.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سوال دوم وی در خصوص مرگ خانم مهسا امینی بود؛ با توجه به گزارش کمیسیون که منتج از بررسی دقیق و مطالعات میدانی توسط کمیته تحقیق بود و در صحن مجلس قرائت شد، سوال ایشان دیگر برای مطرح شدن، موضوعیت نداشت، چون پاسخ آن به تمام ملت ایران و نمایندگان داده شد بنابراین طرح مجدد بر اساس رسالت کمیسیون و مأموریت ریاست مجلس به کمیسیون موضوعیت نداشت.

وی با اشاره به اینکه کشور متعلق به همه مردم است، افزود: چرا نمی‌گذارید آرامش به مردم برسد و دنبال ایجاد دغدغه خاطر برای مردم هستید؛ اکنون اغتشاشات فروکش کرده و زمانی است که باید به ملت پاسخ داده شود؛ اگر مردم دارای مشکلات اقتصادی هستند باید به این موضوع بپردازیم نه اینکه در آتش اغتشاشات و فتنه بدمید، زیرا به نفع کشور و ملت نیست.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت از نمایندگان مجلس انتظار دارند مشکلات آن‌ها را حل کنند لذا نباید بنزین روی آتش فتنه‌گران ریخته شود. نباید خوراک و تغذیه برای رسانه‌های بیگانه از بهاییت، منافقین، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود تهیه نشود لذا امروز باید خدمتگزاری خود را برای مردم اثبات کنیم، این مهم تنها نباید در گفتار باشد بلکه باید عملیاتی شود.

جوکار ادامه داد: برخی از روی احساسات حرف‌هایی می‌زنند در حالی که مردم دنبال این موضوعات نیستند، همان طور که حضرت آقا فرمودند صدای مردم در روز ۱۳ آبان بود که آمریکا و آدم‌های فتنه گر داخلی باید بشنوند؛ در این حال نباید مجدداً در داخل مجلس شورای اسلامی که مجلسی انقلابی است بیاییم به هر صورت طرح مسئله کرده و فتنه‌ای برپا کنیم و نگذاریم مردم به آرامش برسند، زیرا ناامنی و بی‌ثباتی به کشور ضرر می‌رساند و اقتصاد را دچار مشکل می‌کند.

وی در این راستا گفت: چرا به این موضوعات توجه نمی‌شود، زیرا سبب تضعیف نیرو‌های امنیتی و پلیس می‌شود؛ چه تعداد از نیرو‌های انتظامی و بسیج شهید شدند که با کمال صبوری در میدان حضور داشتند و در مقابل اشرار و اراذل و اوباش و منافقین به آن‌ها حمله شد و به شهادت رسیدند؛ دیگر آن دوران تمام شده و امروز دوران بازسازی است لذا بایستی همه ما مخصوصا نمایندگان که پل ارتباط با مردم و حاکمیت هستند، ارتباط بین مردم و دولت را مستحکم سازند تا دشمنان جرأت آسیب رساندن نداشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: