اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۳۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - 09 November 2022
وزیر بهداشت تاکید کرد:
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر برگزاری رویدادهای گفتگو محور در دانشگاه ها گفت: برگزاری این رویدادها در فضایی آرام و مبتنی بر منطق هم اندیشی و گفت و گوی تفاهم آمیز، می تواند منشا آثار ارزنده و دستاوردهای فکری ارزشمندی باشد.
برگزاری رویدادهای گفتگو محور در دانشگاه های علوم پزشکیبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از وبدا، بهرام عین اللهی عصر دیروز سه شنبه در دیدار شماری از نمایندگان تشکل های دانشجویی که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: پیگیری مطالبات دانشجویان یک اولویت است و امیدواریم که اینگونه جلسات، ادامه داشته باشد تا از بیان نظرات و انتقادات دانشجویان، بهره ببریم.

وی افزود: هیچ زمانی، تکرارپذیر نیست بنابراین باید در هر مقطع زمانی، اقدام مورد نیاز در همان مقطع را به انجام رساند؛ چراکه زمان شناسی، معیار مناسبی برای جامعه دانشگاهی است.

وزیر بهداشت با بیان این که نباید در زمین دشمن بازی کرد، افزود : هدف دشمنان در اغتشاشات اخیر، تجزیه طلبی و لطمه به یکپارچگی ایران اسلامی بود. همچنین اغتشاشات اخیر ترکیبی بود ، به گونه ای که از سویی شاهد اتحاد مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی و براندازان و از سوی دیگر شاهد تشدید تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران بودیم.
دکتر عین اللهی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، دشمن هر چه در توان دارد برای تخریب جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته و برای افزایش خشونت و کشته سازی تلاش می کند.

وی با اشاره به رفتار عاری از خشونت حاکمیت با اغتشاشات اخیر، گفت: هدف دشمنان، ایجاد دو دستگی در بین مردم و آسیب به روح و روان مردم ایران است.
وزیر بهداشت یادآور شد: نباید با رفتارمان در پازل دشمنان، بازی کنیم. در حوادث اخیر، مردم آگاهی زیادی پیدا کردند؛ هرچند هزینه های زیادی به نظام تحمیل شد و شماری از مدافعان امنیت به شهادت رسیدند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: هدف ما، افزایش پویایی و نشاط علمی در دانشگاه ها و مراکز علمی است و بنا نداریم فضای نا آرامی که خواست دشمنان است، بر دانشگاه ها حاکم شود.


وزیر بهداشت از طرح دارویار به عنوان یکی از مهمترین طرح های دولت و وزارت بهداشت یاد کرد و گفت: سیستم دارویی، معیوب بود چراکه ارز ترجیحی بجای مردم ایران، برای مردم کشورهای منطقه از طریق قاچاق معکوس، هزینه می شد و برخی شرکت ها با ارسال پیش فاکتورهای کاذب، از محل اختلاف ارز ترجیحی و آزاد، سود می بردند.

عین اللهی ادامه داد: در طرح دارویار بنا شد که اختلاف قیمت ارز ترجیحی و آزاد، به بیمه ها پرداخت شود. مشکلاتی در تامین نقدینگی، ارائه تسهیلات به تولید کنندگان، کاهش نرخ عوارضی و مالیات گمرکی و افزایش مصرف برخی داروها همزمان با موج آنفلوآنزا رخ داد که با واردات محموله دارویی، این مشکل برطرف شد و در صورت نیاز، واردات باز هم در دستور کار خواهد بود؛ اما سیاست ما این است که با اقدامات اساسی در تولید دارو، به صادر کننده ای قدرتمند تبدیل شویم.نام:
ایمیل:
* نظر: