اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۳۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲ - ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - 05 November 2022
معاون اول رییس جمهور دولت سیزدهم را دولتی انقلابی، ‌مردمی و عدالتخواه توصیف کرد و گفت: یکی از دغدغه های اصلی دولت سیزدهم کمک به اقشار ضعیف و محروم جامعه است و امیدوارم با تلاش های دولت شاهد آن باشیم که شهرستان بشاگرد به منطقه ای برخوردار، درخشان و الگویی برای خدمات نظام تبدیل شود.
مخبر:بسترهای مناسبی برای رشد و شکوفایی کشور شکل گرفته استبه گزارش عصرپرس، محمد مخبر ظهر امروز(شنبه) در مراسم افتتاح دبستان(برکت) دانشمند شهید محسن فخری زاده با قدردانی از زحمات و خدمات مرحوم والی و همه کسانی که برای حل مسائل و محرومیت زدایی منطقه بشاگرد خدمت کرده اند، اظهار داشت: منطقه بشاگرد منطقه ای محروم، ‌وفادار، دلسوز و ولایت مدار است. زمانی هر گاه اسم بشاگرد شنیده می شد، محرومیت، کمبود و مشکلات به ذهن خطور می کرد که امیدوارم این مقطع گام دوم برای حل مشکلات این منطقه باشد و بتوانیم مشکلات و سختی های مردم بشاگرد را مرتفع کنیم.

مخبر با تأکید بر اینکه منطقه بشاگرد هنوز تا رسیدن نقطه ای که حق مردم آن است فاصله زیادی دارد، گفت: تا قبل از انقلاب کمتر کسی بود که نام این منطقه را شنیده باشد که با تلاش مرحوم والی و دیگر خدمتگزاران این منطقه معرفی شد و در مسئولین کشور نسبت به بشاگرد حساسیت ایجاد شد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه خطاب به دانش آموزان و والدین آنها در شهرستان بشاگرد گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز بخش زیادی از مسئولین کشور از مناطق محروم بوده اند. از امام خمینی(ره) که از اطراف خمین بودند تا مقام معظم رهبری، روسای جمهور ادوار مختلف، وزرا، روسای مجلس و فرماندهان سپاه از مناطق محروم کشور بوده اند.

مخبر تصریح کرد: کابینه آینده نظام از میان فرزندان این کشور و به ویژه از مناطق محروم شکل خواهد گرفت. از این رو باید قدر دانش آموزان را بدانیم و خودشان نیز باید حداکثر تلاش و کوشش خود را به کار گیرند تا بتوانند استعدادهایشان را شکوفا کنند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه کشور از طریق نیروی انسانی ساخته می شود و کارخانه ها و منابع صرفا عامل توسعه نیستند، اظهار داشت: نقش دانش آموزان در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و سایر مقاطع، بسیار بارز و برجسته بوده و هیچ قشری از سایر طبقات تا این حد در مسائل انقلاب و جنگ حضور فعال نداشته اند.

مخبر با اشاره به راهپیمایی روز گذشته که در سراسر کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: در راهپیمایی روز دانش آموز بخش زیادی از جمعیت حاضر را دانش آموزان تشکیل داده بودند.

معاون اول رییس جمهور دانش آموزان را افرادی خلاق، خوش فکر و با طینت پاک توصیف کرد و افزود: معنویت در دانش آموزان به خوبی منعکس می شود و باید قدر آنها را بدانیم و اگر به نیازی که آنها برای رشد و شکوفایی دارند توجه نکنیم در حقیقت به خودمان، انقلاب و کشور ظلم کرده ایم.

مخبر با بیان اینکه گرفتاری ها و مشکلات سنگین روزمره دولت در حال برطرف شدن است، گفت: گام های خوبی در این راستا برداشته شده و بسترهای مناسبی برای رشد و شکوفایی کشور شکل گرفته که امیدوارم به زودی شاهد تجلی آثار آن در بخش های مختلف باشیم.

در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور از دست خط مقام معظم رهبری رونمایی شد که فرموده اند: «بسم الله الرحمن الرحیم از پیشرفت بشاگرد و هر نقطه کشور احساس سرافرازی می کنم و جبه شکر نعمت الهی بر خاک می گذارم. رحمت خدا بر مرحوم والی و دیگر خدمتگزاران آن خطه، هر چه می توانید تلاش کنید که آبادانی را کامل و سراسری کنید.»

گفتنی است معاون اول رییس جمهور پیش از حضور در این منطقه، با مردم روستای دره شهر به صورت چهره به چهره دیدار کرد و پای درد دل آنها نشست.

معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به این روستا بر مزار شهید حسین عالی زاده حضور یافت و به مقام شامخ شهدای اسلام و انقلاب اسلامی ادای احترام کرد و مردم روستای دره شهر نیز با شعارهای انقلابی از معاون اول رییس جمهور استقبال کردند.

مخبر سپس در روستای ناشکی از دیگر روستاهای شهرستان بشاگرد حضور یافت و ضمن بازدید از کلاس درس دانش آموزان، در جریان کاستی ها و مشکلات مردم و دانش آموزان این روستا قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: