اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
کد خبر: ۳۱۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 24 September 2022
وزیر انرژی آمریکا:
وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد: دولت بایدن در حال حاضر تصمیمی برای اعمال هیچ گونه محدودیت یا ممنوعیت روی صادرات فرآورده‌های نفتی آمریکا ندارد.
تصمیمی برای محدودیت صادرات فرآورده‌های نفتی نداریمبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس به نقل از رویترز، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا، اواخر ماه گذشته از پالایشگاه‌های آمریکایی خواسته بود فرآورده‌های نفتی مانند بنزین و دیزل را با توجه به قیمت‌های بالا، ذخیره کنند و هشدار داده بود اگر چنین اتفاقی روی ندهد، دولت ممکن است اقدامات فدرال و تدابیر اضطراری را بررسی کند. وی روز جمعه در پاسخ به پرسشی درباره وجود محدودیت برای صادرات فرآورده‌های  نفتی، به خبرنگاران گفت: در مقطع فعلی، هیچ محدودیتی بررسی نشده است.

قیمت نفت سبک آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) روز جمعه به پایین ۸۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد و با وجود ادامه کاهش ذخایر سوخت آمریکا، از ضرورت چنین اقداماتی کاست.

ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر، ۱.۶ میلیون بشکه کاهش یافت و اکنون پنج درصد پایین میانگین پنج ساله برای این وقت از سال است. ذخایر سوخت‌های دیگر شامل دیزل، در همین مدت افزایش یافت اما ۱۸ درصد پایین میانگین پنج ساله مانده است.

قیمت بنزین آمریکا در ماه‌های اخیر، روند کاهشی پیدا کرده، اما میانگین قیمت ملی هر گالن بنزین روز جمعه ۳.۶۸۹ دلار بود که بالاتر از ۳.۶۸۴ دلار روز پنج شنبه بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: