اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
کد خبر: ۳۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - 19 September 2022
در پی تعرض به خط لوله ۳۲ اینچ انتقال نفت خام مارون به اصفهان (در محدوده کیلومتر ۳۹۵ شهرستان نجف‌آباد) ایمن سازی و رفع نشتی انجام شد.
کشف انشعاب غیرمجاز بر روی خط لوله انتقال نفت خام مارون- اصفهانبه گزارش عصرپرس از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، قدرت سربازی، سرپرست منطقه گفت: در روز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ افراد سودجو با تعرض به خط لوله نفت خام مارون به اصفهان در محدوده کیلومتر ۳۹۵ شهرستان نجف آباد و جوشکاری و نصب انشعاب غیرمجاز بر روی لوله باعث وارد نمودن آسیب به این شریان مهم و حیاتی انرژی شده بودند که با گزارش گشت حراست از مشاهده نشتی مراتب اعلام و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تیم‌های فنی، عملیاتی و ستادی منطقه به محل اعزام شدند.

وی افزود: هم‌زمان با اعزام تیم‌های تعمیراتی به محل با هماهنگی کنترل مرکزی، عملیات انتقال نفت خام متوقف و محل مورد نظر جهت انجام تعمیرات ایمن شد. پس از ایمن سازی خط لوله ۳۲ اینچ مورد نظر نفت خام موجود در محل حادثه به وسیله تانکرهای مکنده (آیخوف) و یک دستگاه نفتکش جمع آوری و با نظارت HSE منطقه و اداره محیط زیست نجف آباد خاک‌های آلوده با چندین دستگاه کمپرسی به لندفارم مرکز انتقال نفت و تاسیسات شهید بهشتی منتقل شد.

سرپرست منطقه ادامه داد: در این عملیات درپوش لوله‌ای با همکاری کارکنان واحدهای مرتبط فنی در محل فوق نصب و پس از پوشش لوله و تخلیه کامل خاک‌های آلوده، کانال با خاک تمیز پر شد. در نهایت پس از حدود ۹ ساعت توقف مجدداً خط لوله در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

 سربازی در پایان اشاره کرد: تعرض به شریان‌های حیاتی کشور، باعث اختلال در عملیات سوخت‏رسانی و تبعات جانی، مالی و زیست محیطی می‏شود و انتظار داریم مردم در صورت مشاهده هرگونه تعرض به حریم خطوط لوله از طریق شماره تلفن‌های درج شده بر روی مارکرهای (نشانگر) خطوط لوله، اطلاع‌رسانی کرده است و یاری رسان خدمتگزاران خود در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: