اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۰۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - 31 August 2022
توسط رئیس کل گمرک ایران صورت گرفت
نهمین مرکز آموزش منطقه ای سازمان جهانی گمرک (WCO) در منطقه آسیا و اقیانوسیه (ROCB) طی مراسمی توسط رئیس کل گمرک ایران به طور رسمی در ایران افتتاح شد و آغاز به کار کرد.
افتتاح نهمین مرکز آموزش سازمان جهانی گمرک در منطقه آسیا و اقیانوسیه در ایرانبه گزارش عصرپرس از گمرک جمهوری اسلامی، علیرضا مقدسی، رئیس کل گمرک ایران در این باره گفت: تفاهم نامه این مرکز که با استانداردهای خاص سازمان جهانی گمرک مطابقت داشته و برخوردار از امکانات نوین آموزشی در سطح بین المللی است، چندی پیش در کشور اندونزی بین گمرک جمهور اسلامی ایران و سازمان جهانی گمرک امضاء شد.

بر اساس این گزارش، مرکز آموزش سازمان جهانی گمرک در منطقه اسیا/اقیانوسیه در ایران در محل دفتر آموزش، تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک کشورمان قرار دارد و از هشتم شهریور ماه سال جاری همزمان با آخرین روز از هفته دولت شروع به کار کرده است.

با آغاز به کار این مرکز که یکی از مهمترین دستاوردهای ظرفیت سازی گمرکی تلقی شده و به عنوان فرصتی استثنایی برای توسعه و ترویج توانمندی های گمرک جمهوری اسلامی ایران به حساب می آید، توانایی ایران برای پذیرش کارکنان گمرکات کشور های منطقه، به ویژه کشورهای همسایه به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر: