اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۳۰۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۴ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - 30 July 2022
مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: سیلاب‌های اخیر حدود 9.5 میلیون متر مکعب به ذخایر آبی استان تهران اضافه کرده است.
افزایش ۹.۵میلیون متر مکعب ذخایر آبی استان تهران ناشی از سیلاب‌های اخیربه گزارش عصرپرس، "محمد شهریاری" با اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: خوشبختانه با استقرار سامانه بارشی از هفته گذشته در استان تهران، حجم آب ورودی به مخازن سدهای تأمین کننده آب استان تهران تا حدودی بهبود یافت.

وی با بیان اینکه از 5 مرداد تا 8 مردادماه حدود 23.3 میلیمتر بارش در سطح استان به وقوع پیوسته است، افزود: این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته و متوسط بلند مدت با افزایش چشمگیری مواجه بوده است.

مدیر دفتر بهره‌برداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به بارش 203.4 میلیمتری از ابتدای سال آبی تاکنون گفت: این رقم در مقایسه با میزان 273.5 میلیمتری متوسط بلند مدت بیانگر کاهش 25.6 درصدی بارش ها در استان تهران است.

وی در ادامه در خصوص شرایط مخازن سدهای تأمین کننده آب استان تهران گفت: در حال حاضر 565 میلیون متر مکعب آب در مخازن سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران ذخیره شده است که این حجم  در روز مشابه سال گذشته 681 میلیون متر مکعب بوده است.

شهریاری تصریح کرد: همچنین ورودی آب به مخازن سدهای استان تهران نسبت به مردادماه سال گذشته با افزایش خوبی رو‌به رو بوده است به طوری که در 7 روز ابتدایی مردادماه سال گذشته میزان ورودی 11.8 میلیون متر مکعب بوده اما این حجم در هفت روز ابتدایی مردادماه سال جاری با 77 درصد افزایش به 21 میلیون متر مکعب رسید.

وی یادآور شد: بارندگی ها و سیلاب های روزهای اخیر بیشترین تاثیر را روی سد ماملو داشته به طوری که وضعیت ذخیره آب این سد 5.5 میلیون متر مکعب بهبود یافته است. همچنین با بارش های اخیر ذخایر سدهای لار 1.6 میلیون متر مکعب، لتیان یک میلیون متر مکعب، طالقان 1.2 میلیون متر مکعب  و امیرکبیر کمتر از یک میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

مدیر دفتر بهره برداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان با بیان اینکه بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر در مجموع حدود 9.5 میلیون متر مکعب وضعیت ذخایر آبی استان را بهبود بخشیده است، گفت: با توجه به کاهش‌هایی که هم در میزان نزولات جوی و هم در منابع آب ورودی به سدها طی دوسال پی در‌‌پی خشکسالی مواجه بوده ایم، از شهروندان محترم  تقاضا داریم همچنان مدیریت مصرف و  صرفه جویی را مدنظر داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: