اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۰۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۵ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - 27 July 2022
شهردار منطقه۱۸ خبر داد:
در بازدید جمعی شهردار تهران با همراهی تعدادی از معاونین و مدیران ارشد شهری و محمد جواد خسروی شهردار منطقه هجده و جمعی از مدیران مدیریت شهری منطقه آخرین وضعیت احداث بزرگراه شهید بروجردی بررسی و از این پروژه بازدید میدانی بعمل آمد .
فاز نخست شاهراه اتصالی شهید بروجردی پاییز امسال به بهره برداری می رسدبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه18 -محمد جواد خسروی شهردار منطقه در خصوص این پروژه عظیم گفت: پروژه شهید بروجردی گشایش بسیاری در ترافیک شهر تهران ایجاد می‌کند، این پروژه به طور مشترک بین مناطق 18 و 9 برقرار شده است که دارای دو قطعه می باشد و ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) به بزرگراه آزادگان می باشد و شمالغرب تهران را به جنوب تهران وصل میکند و راهی مستقیم و مطلوب برای شهروندان تهرانی ایجاد می شود.

خسروی افزود : این بزرگراه از اتوبان ازادگان تا تقاطع الغدیر به طول تقریبی ۴ کیلومتر ساخته می شود و  دارای ۵ تقاطع غیر همسطح می باشد.  قطعه دوم از تقاطع الغدیر تا بلوار بهار به طول تقریبی ۱ کیلومتر، ۲ تقاطع غیر همسطح را شامل می‌شود.

شهردار منطقه ۱۸ همچنین در خصوص زمان بهره برداری فاز نخست این کلان پروژه گفت:  بخش اول بزرگراه شهید بروجردی به ۷۵۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که امسال مقدمات تأمین قطعی آن آماده می‌شود و بخش تقاطع الغدیر تا انتهای مهر ماه راه اندازی می‌شود. همچنین تقاطع الغدیر تا بلوار بهار تا ۲۲ بهمن جهت بهره برداری در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و پس از  گذشت ۸ سال متوقف بودن پروژه، مردم می‌توانند تا پایان امسال از بخش اول پروژه شهید بروجردی بهره‌مند شوند. 

محمد جواد خسروی در ادامه این بازدید گفت: برای ادامه پروژه ما دو معارض داریم که با یکی از این معارضین در حال پیگیری بحث های حقوقی هستیم و با دیگر معارض در حال تهاتر هستیم که مشکلی برای ادامه روند پروژه بوجود نیاید و به یاری خدا بتوانیم فاز اول را که در مجموع 9.3 کیلومتر است افتتاح کنیم.

وی تاکید کرد : بخش عمده ای از این ابرپروژه شهری بین منطقه 18 و منطقه 9 مشترک می باشد که نزدیک به 5 کیلومتر آن در منطقه 18 است.  در فاز دوم که 19 معارض دارد  به دنبال حل مسائل هستیم و توافقات را انجام می دهیم که تا آخر سال بتوانیم فاز دوم را نیز افتتاح کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: