اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۰۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - 27 July 2022
شهرداری منطقه ۵ ضمن هشدار به شهروندان برای احتمال وقوع سیلاب، از آمادگی برای مقابله با این اتفاق خبر داد.
آماده باش شهرداری منطقه ۵ در پی احتمال وقوع سیلاببه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، مرتضی مرادی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش های رگباری بطور لحظه ای شدید اذعان داشت: این اتفاق بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و نیز وزش باد شدید و خیلی شدید (خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان) ، احتمال وقوع رعدوبرق و تگرگ در مناطق مستعد (بویژه ارتفاعات) طی بازه پنجشنبه لغایت شنبه هفته آینده (بویژه طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب) را شاهد هستیم.

وی افزود: در منطقه۵ ، رود دره ، کانال  و مسیل هایی از جمله روددره فرحزاد، کانال شهید باکری،کانال میان رود، رود کن، دره زر نو و... واقع شده اند که با توجه به لزوم آمادگی منطقه در خصوص سیلاب های احتمالی،  لایروبی را از حدود ۱۰ روز پیش شروع کردیم.همچنین از نواحی نیز خواستیم نهرهای کوچک مقیاس هم بازدید شود و در صورت لزوم با تجهیزات مکانیزه و ماشین آلات سنگین لایروبی و نهر شویی صورت بگیرد تا شهروندان عزیز دچار مشکل نشوند.

در همین رابطه روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ نسبت به وقوع سیلاب به شهروندن هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و نیز تردد از بستر دره ها جدا خودداری و از هرگونه استقرار جلوگیری بعمل آید. از سفر به ارتفاعات  اجتناب شود. با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان بدلیل وزش باد شدید و خیلی شدید (طی بازه چهارشنبه لغایت پنجشنبه) از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: