اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۳۰۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۹ تير ۱۴۰۱ - 30 June 2022
وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان سیدالشهدای اصفهان خبر داد
وزیر بهداشت گفت: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان به توسعه بیمارستان ها اختصاص یافته است.
اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه ۲۲۰ بیمارستان کشوربه گزارش عصرپرس، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان سیدالشهدای اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۲۰ بیمارستان در کشور در حال تکمیل است که بهره برداری از آنها جزو اولویت‌های وزارت بهداشت  است. 

وی سرطان را بعنوان یکی از مشکلات شایع و عمده نظام بهداشت و درمان کشور دانست  و افزود: به سبب آنکه داروهای بیماران سرطانی بیشتر  وارداتی است و با نوسانات قیمت  دلار روبروست، روز گذشته توافق شد که هیچ تغییری در وضعیت داروهای سرطانی از نظر ارز ترجیحی  صورت نگیرد. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار دقیقی از سرطان در کشور نداریم و بسته به نوع بیماری تعداد مبتلایان متفاوت است، گفت: آنچه امروز پر اهمیت است پیشگیری است اما با شیوع سرطان در زنان بویژه سرطان سینه مواجهیم  ولذا مراکز متعددی برای این منظور در نظر گرفته شده است که در بیماری مراحل ابتدایی شناسایی شود و به درمان و کاهش سرطان سینه در کشور بینجامد.

افتتاح ۵ طرح تخصصی بیمارستان سیدالشهدای اصفهان

به گزارش وبدا، در بازدید دکتر عین اللهی از بیمارستان سیدالشهدای اصفهان، طرح های توسعه خدمات تخصصی این بیمارستان،  توسعه خدمات درمانی، توسعه بخش های بالینی،  توسعه خدمات رادیو آنکولوژی و توسعه خدمات تشخیصی افتتاح شد. 
 
گفتنی است، ساخت، تجهیز و راه اندازی اتاق آماده سازی ایمن و استاندارد داروی شیمی درمانی با زیر بنای ۶۰ متر مربع و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با کمک خیرین، احداث ساختمان توسعه بخش رادیو انکولوژی با اعتبار 160 میلیارد ریال با زیر بنای 10 هزار متر مربع، بهره برداری از دستگاه سی تی سیمولاتور با اعتبار 200 میلیارد ریال و تجهیز و بهره برداری از بخش پیوند سلول‌ های بنیادی با 6 تخت استاندارد و  قابلیت پیوند اتولوگ و آلوژن با زیر بنای 520 متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و بازسازی بونکر شماره 2 و همچنین نصب، راه اندازی و بهره برداری از دستگاه شتاب دهنده توموتراپی (Radixact9)با اعتبار 800 میلیارد ریال، از دیگر طرح هایی بود که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان تخصصی شهدای اصفهان به بهره برداری رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر: