اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
کد خبر: ۳۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۸ - ۰۳ تير ۱۴۰۱ - 24 June 2022
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت اظهار کرد: انتظار ما این است که وقتی نمایندگان تلاش وزارتخانه و وزیر صمت را ملاحظه می‌کنند به ما درانجام امور کمک کنند. البته حتما مشکلات و نقص‌هایی هم در مسیر وجود دارد، اما واقعیت این است که وزارت صمت یک وزاتخانه وسیع و در سطح ۴ وزارتخانه است. شخص وزیر نیز اقدامات ساختاری و اصلاحی در این وزارتخانه را با این هدف آغاز کرده‌اند که ساختار را از حالت عمودی و کرخ به افقی و عملیاتی تبدیل کنند.
ضرورت حمایت و همراهی نمایندگان با اصلاحات و اقدامات تحولی وزیر صمتخبرنگار: عزیزاله ولی زاده

به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس،محمدجواد حاجی حسینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت اظهار کرد: پرسش از وزرا حق نمایندگان است. موارد و اشکالاتی نیز که مطرح می‌کنند، دغدغه است و دغدغه‌های مردم نیز هست. وزیر صمت در طی مدتی که سکان وزارت صمت را برعهده گرفته‌اند، زحمات زیادی کشیده‌اند و پروژه‌های تحولی بسیاری را در حال پیاده‌سازی دارند و تاکنون ۱۰۶ پروژه تحولی پیاده‌سازی شده است.

برای ۴۸۰ شهر کشور برای نخستین بار طرح آمایش صنعت تهیه شده است

وی ادامه داد: انتظار ما این است که هم مجلس و هم نمایندگان مردم با این تلاش‌ها و زحمات در حال انجام همراهی داشته باشند. حال که وزیر صمت در مدت ۱۰ ماه گذشته با تلاش جهادی و شبانه‌روزی اقدامات و برنامه‌های تحولی را دنبال کرده و تنها به عنوان یک نمونه از اقدامات برای ۴۸۰ شهر کشور برای نخستین بار طرح آمایش صنعت تهیه شده است و جلسات آن هم در حال برگزاری است، باید اجازه دهند تا این زحمات به نتیجه برسد.

اولویت انجام امور در مناطق محروم است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با بیان اینکه اولویت انجام امور در مناطق محروم کشور است، تصریح کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام و کهکیلویه و بویراحمد در صدر استان‌هایی محروم کشور هستند که انجام امور توسط وزارت صمت در این استان‌ها در اولویت قرار گرفته است و اتفاقات بسیار خوبی نیز به طی این مدت کوتاه رخ داده است.

وی افزود: انتظار ما این است که وقتی نمایندگان تلاش وزارتخانه و وزیر صمت را ملاحظه می‌کنند به ما درانجام امور کمک کنند. البته حتما مشکلات و نقص‌هایی هم در مسیر وجود دارد، اما واقعیت این است که وزارت صمت یک وزاتخانه وسیع و در سطح ۴ وزارتخانه است. شخص وزیر نیز اقدامات ساختاری و اصلاحی در این وزارتخانه را با این هدف آغاز کرده‌اند که ساختار را از حالت عمودی و کرخ به افقی و عملیاتی تبدیل کنند.

معاونت‌ها در وزارت صمت تخصصی شده است

حاجی‌حسینی عنوان کرد: معاونت‌ها در وزارت صمت تخصصی شده است. نتیجه اجرای امور هم به زمان و هم به صبر بیشتر نیاز دارد و نمایندگان باید تحمل داشته باشند تا کار‌هایی که آغاز شده است به سرانجام برسد. در بسیاری از موارد نیز به کمک نمایندگان نیازهست، به این معنا که در برخی از موضوعات که نیاز به کمک وجود دارد، موانع را به اتفاق نمایندگان و مجموعه وزارتخانه برطرف کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت خاطرنشان کرد: افق راه و چشم انداز حرکت وزارت صمت مثبت است. گفتگو‌هایی با نمایندگان انجام شده و نگاه‌ها و رویکرد‌ها مثبت ارزیابی می‌شود. البته دغدغه آن‌ها نیز دغدغه‌های مردم و قابل درک است.

‌وزن وزارت صمت در موضوع تورم و موارد جانبی آن تنها ۹ درصد است

وی با بیان اینکه عمده موارد اشکال در مورد تورم و اثرات جانبی آن است، اظهار کرد: وزن وزارت صمت در موضوع تورم و موارد جانبی آن تنها ۹ درصد است و متولی حل موضوعات دخیل در تورم نیز این وزارتخانه نیست و پیگیری آن می‌تواند از نهاد‌هایی همچون بانک مرکزی و وزارت اقتصاد صورت گیرد.

حاجی‌حسینی بیان کرد: بحث تنظیم بازار یک موضوع چندوجهی است و مطابق با قانون انتزاع که سال ۱۴۰۰ ابلاغ شده است، مباحث تنظیم بازار مربوط وزارت جهادکشاورزی است و پاسخ به این ایرادات این است که وزارت صمت می‌تواند پاسخگوی وظایف و اختیارات خود باشد و نمی‌توان انتظارات از سایر وزارتخانه‌ها را از این وزارتخانه توقع داشت.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع مسیر مثبت است و جلسات منظمی نیز توسط وزارت صمت و شخص وزیر در کمیسیون تخصصی و سایر کمیسیون‌ها به طور مستمر درحال انجام است. تاکنون بیش از ۲۴۰ ملاقات تک به تک توسط وزیر صمت با نمایندگان مجلس انجام شده و جلساتی نیز با مجمع نمایندگان استان‌ها برگزار شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با بیان اینکه وزارت صمت، دغدغه نمایندگان در موضوعات مرتبط با مردم را به خوبی درک می‌کند، عنوان کرد: انتظار این است که با همراهی و همیاری هم مسیر هموار شود و قرار نیست که تقصیر‌ها را به گردن یکدیگر بیندازیم. همه در یک قایق سوار هستیم و در یک کشور زندگی می‌کنیم.

حاجی‌حسینی بیان کرد: مسئولان باید به وظایف خود عمل کنند و اگر ایراداتی وجود دارد باید پذیرفت، اما در موضوعاتی مانند تنظیم بازار و تورم که ارتباط مستقیم و تشکیلاتی با این وزارتخانه ندارد، انتظارات را با اندازه و محدوده اختیارات متناسب کنیم.نام:
ایمیل:
* نظر: